Přejít na obsah

Rozvodový řetěz


LadaT

Doporučené příspěvky

1. Necituj přímo předcházející příspěvek, pravidla fora to nedovolují.

2. Já nemám tento motor, takže ne.

3. Ano, když si o to neřekneš, tak to nikdo měnit nebude. Je to docela nákladná záležitost. Viz příspěvky výše.

4. Pokud ti řetěz nerachotí, anebo s  rozvody nemáš nějaké další problémy, je asi zbytečné se tímto zabývat. Toť můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ked rachoti retaz len pri studenom starte a do 3 sek to zmizne. Po vymene vrchneho sponovaku do 1 max 2 sek. Kolko to ma este zivotnost ?

Najazdene 180 000km.

Alebo takto sa spytam rachoti to niekomu tiez pri studenom starte  ? Teply start ok.

Chcel by som to dat spravit az po zime. Cena s pracou mi bola povedana do 500 eur nie v skodovke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Agent848:

 

90% uživatelů Superbů má diesel a né 3.6ku s chipem, takže to tady zase "tak nežije"

.... a jakou má ještě životnost rozvodový řetěz při nájezdu 180.000 tis ti asi nikdo nebude umět odpovědět.

V servisu ti řeknou, že doživotní. Osobně si myslím, že to bude zralé na výměnu.

 

V rodině jsme měly jedno BMW, kde se "doživotní" rozvody (řetěz u 3.0 D) podělal při 260 tis km. KO motor.

Zase jsou jiný auta co s tím dají i 400 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To poznam dozivotne.... recicky ktore su platne len pocas prvych 2 rokov zaruky ;)... Mal som Audi 3.0 tdi. A tam sa rozvody riesily zvacsa az ked uz napinak nevedel dosponovat retaz do 3 sek. Respektive hrkotali stale.  Na SUPE zatial len studeny start. Chcel som to menit az na jar ale asi to nebudem riskovat.

 

Mate nejaky eshop kde su fajn ceny na rozvody ? Pripadne nejaky kontakt ? Nemusi byt origo...  

Co som tak zbezne videl rozdiel medzi akoze original sadou 322 eur a SWAG ,FEBI cca 120 az 150 eur..

Inac neporovnatelne lacnejsie rozvody oproti audi :t a aj cena prace za vymenu.

 

Nedavno som menil hlavny silentblok motora SWAG. A navrchu bol zbruseny ozajstny vyrobca. Ale zostalo tam AG TAE GER . To iste ako na origo akurat na zbrusenej casti je VW :D Cize origo predany pod inym predajcom ktory ani nemal svoj nazov nikde vyrazeny okrem skatule v ktorej prisiel.

A teda si myslim ze dost podobne sa riesia aj rozvody. Alebo niektrore casti. Isto podla zlozitosti vyrobi. A najlepsie je ze origo sa predava za raz taku cenu a je to uplne to iste len zbrusene logo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Mam na svojej 3.6fsi najazdenych 345tis km ... Retaz pocujem iba pri zimnom štarte.... A potom je ticho.....

 

Budem ich meniť na 100% niekedy pred letom....zatial som zistoval cenu 

kompletné rozvody pre motor 3.6 FSI 191kW (CDVA), sada obsahuje: 2x rozvodová reťaz (kľučka - čerpadlo a čerpadlo - vačky), 2x napínacie element, 3x klzné lišta, 4x čap, 2x skrutka vychadza na cca 325€ 

 

Ale počul som že vraj je dobre ked sa vymenia aj tie ozubene kolesa čo tam su 2x a jedno koleso vyjde na cca 500-600€ 

 

 

Menil to už niekto???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

ak to ma vytahanu retaz tak nepomoze len ju vymenit... Ale nieje to nic drahe... Ak mas vela km (250 000) tak isto vymenit ,,, Ja som skusal vymenit vrchny sponovak ale nijako moc sa to nezlepsilo.,.,Aj ked to mam max do 2 sekund aj to len obcas.,,, ale chystam sa na vymenu no kosi furt neni cas.. aj diely mam uz kupene...

Editováno: , autor: Agent848
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

15000 kc.. 550eur..v skodovke je fajn cena...

Ja to mam tiez cerstvo nahodene ale menilo sa toho viac... 2x retaz, 2x napinak, vodiace listy, tesnenie veka motora, este nejake tesnenie no nevim co to bolo zac,  klinovy remen, vodna pumpa,napinacia kladka, 2x vodiaca kladka, nosny cap na pravej strane a cena s pracou 590eur... Neautorizovany servis. Ale je to pekne vela roboty okolo rozvodov.... 

 

Podotykam ziadne cinske diely ,... take iste ako dava skoda v autorizovanom servse.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 6 měsíců později...

Jen malá aktualizace kdyby to někdo řešil:

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03h109503sad-rozvodova-sada-3-6fsi-skoda-28371.html

 

Už jsem z toho eshopu bral mnohokrát, naposled přišlo něco co se pak nepoužilo a vrátili mi peníze, dokonce nabízí týden času navrch (21 dní na vrácení) takže spokojenost. Jinak já zatím rozvody řešit nemusím, mám najeto necelých 150 tisíc spíš to tu pročítám a prolézám ve volné chvíli :)

 

Editováno: , autor: StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...