Přejít na obsah

Nová Hi-Fi sestava - konzultace, kabeláž


Doporučené příspěvky

Po 6 letech odkládání jsem se konečně rozhoupal udělat si hudbu do své Octavie. Vytáhl jsem proto ze skříně před 6 lety zakoupené Morely a MDF podložky od MilanII a jal se přemýšlet co k nim... Vybral jsem toto:

 

jednotka: Kenwood 4025BT (ten mi nerozmluvíte - Kenwood mám rád)

přední reproduktory: Morel Tempo 6

zadní reproduktory: Alpine SXE4625S

zesilovač: Massive Audio NX 4

subwoofer: ???

 

reproduktorové kabely: 2,5 mm2

subwoofer kabel: 4 mm2

napájecí kabel: 20 mm2

 

Zapojovat na zesilovač budu přední repro a do můstku SW. Zadní šumítka budu budit jen rádiem (vlastně jsou tam proto, že jsem je dostal a vyhodit mi je bylo líto)

 

Dveře jsem vytlumil a MDF podložky jsou samozřejmostí.

 

Otázky pro místní profíky:

 

1) poraďte prosím vhodný pasivní SW (jde mi především o kvalitu reprodukce a přesnost podání) - poslouchám vážnou hudbu (Wagner, Chopin...), rock a metal (Edguy, Hammerfall, Cradle of Filth, AC/DC, Evansence, Guano Apes, Iron Maiden atd...) s cenou do 6000,- Kč a max 12" (ale raději menší) - jako zdroj zásadně audio CD

 

2) jsou kabely dostatečné? U těch repro jsem si celkem jist, u SW je to nástřel, když nemám přesný výkon, ale u napájecího doslova tápu. Prováděl jsem několik výpočtů a u jednoho z nich mi vyšlo dokonce 50mm2, což mi přijde již docela přehnané na takovou entry-level sestavu :-( Délka napájecího kabelu bude cca 4m.

 

3) poraďte vhodné signálové kabely, nebo na nich není co zkazit?

 

4) je vhodné (resp. nutné) použít kapacitor? V kladném případě jaký?

 

5) co je akustický zkrat? Dojde k němu když nemám dokonale utěsněné uložení MDF podložek? Především u přední hrany dveří je jakási drobná škvírka.

 

Za rady a postřehy děkuji.

Editováno: , autor: Bjorn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Kenwood ti teda ropzmlouvat nebudu ;)

 

...kabel pro amp. OK...pro SW OK...pro repro OK...

 

Volba SW pro zvolené žánry by padla na box....mé doporučení...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/42-1-Subwoofery/175-2-SW-boxy-30cm/5/1044-MTX-RT12DV

 

zvládne to díky tvrdšímu zvuku Kenwoodu...

Signálové kabely jsou důležité a to svým stíněním proti rušivým interferencím elektorinstalace vozu.Mám dobré zkušenosti s...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/45-1-Kabely/179-2-signalove-kabely/5/1242-Sreetwires-ZNX5-2

 

nikdy se neobjevil rušivý brum v SW ani repro.Jen je potřebné natáhnout REMOTE kabel, který není součástí RCA kabelu.

Otázka použití kapacitoru je tématem mnoha diskusí.Já jsem PRO použití kapacitou hlavně pokud je použity SW v audiosestavě....a jaký KAP...?...takový, který má co nejmenší vnitřní odpor...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/50-1-Kapacitory/0/5/1916-Hollywood-HCM-1

 

Akustický zkrat vzniká při proudění vzduchu vytlačovaného membránou reproduktoru před membránu.Snižuje se tak účinnost reproduktoru a minimalizuje se projev nízkých kmitočtů tzn. že reproduktor nezahraje dobře basy.

Takže z toho plyne dokonalé oddělení reproduktoru před a za membránou...takže vytlumení by mnělo být nedílnou součástí každé instalace.

 

post-845-0-11747800-1409341545_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy.

 

Doporučený SW je na můj vkus a mé potřeby příliš velký :-( Mám roční mimino a babičky daleko a tak často jezdím s napráskaným kufrem a tak uvažuji o zástavbě do bočnice. Našel jsem u Tebe na eshopu prázdnou ozvučnici a vážně o ní uvažuji. Lupnout ji do bočnice a vybrat nějaký samostatný reproduktor a mám hotovo... prostor zůstane a nějaké basy jistě budou. Máš s tou ozvučnicí nějaké zkušenosti? Myšleno jaká je její kvalita?

 

Co myslíš tím "tvrdší zvuk Kenwoodu" ?

 

Signálové kabely mi nachystej, ty si vezmu. A nebudu potřebovat 2 páry? Přední repro a SW? Remote kabel je to, co budí zesik po zapnutí rádia, že? Stačí např. repro kabel 1mm2?

 

Za názor na kapacitor díky, ještě to promyslím a případně dodělám dodatečně.

 

Kvůli tomu akustickému zkratu ještě olepím podložko až k plechu dveřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zástavba v bočnici je plnohodnotná jako box se stejným reproduktorem.Pro tak malé objemy se velmi dobře hodí woofery od RocfordFosgate...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/42-1-Subwoofery/172-2-25cm/5/319-RockfordFosgate-P1S410

 

(u dodavatele poslední ks)

 

 

"tvrdším zvukem" jsem myslel, že Kenwood je předurčený pro tvůj hudební styl....např. Pioneer je spíš pro tuc tuc, ale toto se týká základních modelů kde není tak široké nastavení.

Signálové kabely budou potřebné 2ks tzn. že bude potřeba 4xRCA.Ano, REMOTE je spínané +12V pro zesilovač a postačí 1qmm kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak, tímto bych chtěl poděkovat členu zdejšího fóra fancarhifi, že mi poskytl konzultaci a vydržel mé otravné: "a ještě.., a co když..." apod. a dotáhli jsme mé požadavky do úspěšného konce. Dnes mi od něj dorazil balík o hmotnosti 15,6 kg (pošťačka mě už zase nenávidí :kol-28: ) a já se tak o víkendu můžu pustit do montáže. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak má instalace je kompletně hotová a můžu sem hodit výsledek svého téměř půlročního snažení...

 

Dveře, zadní blatníky a podběhy jsou vytlumené SilentCoatem a na něm je nalepen Sinus Live DSM a v prostoru zadních blatníku Gladen AeroWave. Podlaha je vytlumena Ground Zero a na něm je v místě pro rezervu Gladen Neoprene a ve zbytku pak CHP Damm. Tapecáky jsou zpevněné rovněž GZ a pro ztlumení hluku opět CHP Damm. MDF podložky "opatlané" pastou Brax.

 

jednotka: Kenwood 4025BT

přední reproduktory: Morel Tempo 6

zadní reproduktory: Alpine SXE4625S

zesilovače: Massive Audio NX 4 (v můstku 2 x cca 161 W na Tempa) a NX2 (v můstku cca 218 W na SW)

subwoofer: Rockford Fosgate Punch P1S410 v uzavřené ozvučnici umístěné v bočnici kufru.

reproduktorové kabely: 2,5 mm2 Ground Zero

subwoofer kabel: 4 mm2 Ground Zero

napájecí kabel: 25 mm2 CHP

signálové kabely AIV Cosmo

veškerá kabeláž je ve flexo opletu a v místě, kde je vedena souběžně jsem jednotlivá flexa ukončoval a dával to do společného většího flexa... pořádná piplačka a pak to stejně všechno skončilo v prazích auta :-D Ale kabel to byl moc pěkný :-) 

Protože potřebuji kufr zachovat šel jsem cestou montáže do bočnic. Myslím, že pár fotek řekne víc, než tisíc slov.

post-89602-0-90422400-1417901547_thumb.j

post-89602-0-68762200-1417901563_thumb.j

post-89602-0-81240100-1417901855_thumb.j

Editováno: , autor: Bjorn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...