Přejít na obsah

Statie na semafore a DSG prevodovka


matelkoxxl

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Melete tu trošku nesmysly.

 

7st DSG je suchá a při stání na brzdě se spojky zcela rozepnou (proto žádné vibrace). Kdyby byla v kontaktu, uvaří se (asi jako lidi, co stojej s manuálem v kopci na rychlost, po pár tisících zcela modrá spálená lamela, co neunese krouťák.

 

6st DSG je mokrá, lamely jsou v oleji (chlazené) a při stání na brzdě je jedna lamela neustále sepnutá, ač logicky ne naplno (proto na rovině okamžitě popojíždí kupředu). Tedy vibrace zcela normální - čím je opotřebenější setrvačník, tím logicky víc vibruje. Můj setrvačníi na CFGB 125kw 4x4 Passatu má 148tkm a vibruje dost, ale nehodlám řešit, dokud ho neuslyšim cinkat za studena.

Editováno: , autor: hkr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, nevím jak je to u 3,6FSI, ale u 2.0TDI je u DSG spojka neustále v záběru, ať už je to jakoby samovolné unášení olejem, nebo fyzický kontakt. A kdybych si měl tipnout, u 3.6FSI je to stejně, jen motor prostě neduní, protože je z principu kultivovanej.

Editováno: , autor: hkr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná ještě záleží, kromě stavu, taky na roku výroby. U první 3.6ky jsem spojky dokázal i přehřát. 1.8ka se +- chovala stejně. Tam jsem byl na prášky z přeřazování 6/7/6/7 do mírného kopce. Ale nikdy jsem neměl pocit, že by spojky byly seplé - na volnoběhu.

Editováno: , autor: motosman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 2.0 tdi tak stejně i u 3.6 fsi pustím brzdu a spojka se sepne až po malé chvilce a pak až auto popojíždí. To samé zpátečka.

 

Ještě máme doma auto s hydroměničem a tam to na D je v záběru nepřetržitě. Oproti DSG úplně něco jiného. Proto to maličké prodlení u DSG cítím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno... Tak buď tam mam taky něco špatně, nebo nevím. Každopádně přísahám bohu, že jsem to někde četl, že mokrý spojky jsou neustále v tahu, fakticky rozepínaj jen v rychlosti pod 20kmh bez plynu, při zastavení začnou zas spínat. Ale kde jsem to četl? zkusim to najít.

Ještě mě napadá, nemáte aktivovanou volnoběžku?

// tak jsem si to peclive vyzkousel a mate pravdu, ze po sundani nohy z brzdy po chvilce zabere, ale tlak je tam po celou dobu, neni kompletne rozpojena. Ale je fakt, ze je to mozna jen unaseni olejem, coz u 7st neexistuje.

Editováno: , autor: hkr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to blbost, protože při tomhle chování by nedocházelo k popojetí opačným směrem při stání v kopci. Ať už při potřebě jet dopředu a nebo couvat.. A logicky - dřít spojku na místě, když máš zařazeno a stojíš na brzdě by asi nezaručilo zrovna dlouhou životnost spojky, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to blbost, pokud je to unášené olejem, tak logicky v tu chvíli působí v kopci na auto větší gravitační síla, než síla, kterou vyvine tření oleje.

 

Důkazem budiž spotřeba při stání na místě - při zařazeném D/R je vždy vyšší, než při N/P.

Editováno: , autor: hkr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to blbost, pokud je to unášené olejem, tak logicky v tu chvíli působí v kopci na auto větší gravitační síla, než síla, kterou vyvine tření oleje.

 

Důkazem budiž spotřeba při stání na místě - při zařazeném D/R je vždy vyšší, než při N/P.

 

Ano, něco se tam při zařazené rychlosti děje, protože je to i slyšet a cítit na vibracích, což už se tady taky řešilo. Ale to, co tvrdíš ty se sepnutou spojkou, je prostě už z principu blbost...

Editováno: , autor: janmatejicek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ozivim tema :) taky mam rozdil u 6stupnove prevodovky,kdzy mam D tak proste auto je furt jako by v zaberu na N se dle me spojky uplne rozpoji a motor je klidnejsi,dle me uplne logicka vec,je to proste volnobeh jak kdyz u manualu se rojdedes bez plynu tak auto proste jede pomalu tak tady je to obdobne akorat se to drzi brzdou,kdyz pustim brzdu tak se auto hned rozjizdimkdo to tak nema tak ma asi neco spatne nebo starsi soft dsg nebo tak neco

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že v obou případech (DSG-6 i DSG-7) je tam už předřazeno dopředu, ale hraje tam určitě roli to ( jak už se tu psalo ), že u 6-Ti stupňové to tam rotuje v olejové lázni a také je cítit malinko odpor při stání na pedálu brzdy, tudíž i o krapet zvýšená spotřeba při tom stání na místě na volnoběhu s předvoličem na "D" . Což se u DSG-7 nekoná. Tam můžete předřazovat, nebo Z5 vyřazovat do polohy "N" a na otáčkoměru se neděje vůbec nic. I ta okamžitá spotřeba je při stání stále stejná, když je vyřazeno, či nikoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím pánové, mám Octavia II scout TDI CR, 103 KW, DSG, motor: CFHC, 2011, najeto 198 000 KM.

mám stejný problém s tím rozdílem, že jsem si toho všiml minulý rok když se ochladilo k nule a letos jsem to začal taky zase pozorovat. Ty vibrace při přeřazení na D jsou nejcitelnější při studeném motoru, když se mi olej zahřeje tak to téměř vymizí. Všude se píše, že olej v DSG MUSÍ být originál ne Febi, kvůli tomu, že musí mít v celém teplotním spektru (- 40 až + 150 C) stejnou viskozitu. Skoro mi to připadá, že pokud to dělá nejvíce při studeném oleji a v zimních obdobích tak by to mohlo být neoriginálním olejem.

Štvou mě ty vibrace, protože mám strach aby to neublížilo DSG, neboť nová převodovka s prací je ke 100 tis. Kč. Dokonce jsem z těch vibrací už osočoval dvouhmotu a vysvětloval jsem si to tím, že motor generuje za studena větší torzní kmity a poškozená dvouhmota je neeliminuje a ty dále přecházejí do DSG-ča a pak je cítíme i my do kabiny. Nicméně dvouhmotu mám ještě OK.

Rozhodně bych tento problém chtěl vyřešit a odstranit, protože to normální stav NENÍ, kolega má stejnou motorizaci + DSG v superbu stejného ročníku a při přeřazení ty vibrace má minimální i za studeného motoru a to má najeto 250 tis. km, otec má Ostavii III scout 135 KW, DSG, ročník 2016 a ty vibrace tam taky téměř nemá a pokud tak je to v tisícinách.

Zřejmě budu postupovat tím, že už si výměnu oleje v DSG udělám sám a nebudu věřit slepě servisu že mi tam lije origo olej po 700 Kč litr, místo Febi, který stojí kolem dvou stovek a pokud to nepomůže půjdu vyměnit dvouhmotu, ikdyž mi řekl mechanik že ji mám ještě ok, nicméně mám necelých 200 tis Km, tak má taky nárok a když nepomůže tak už pak fakt nevím.

Každopádně ty vibrace při přeřazení z N na D NEJSOU standardní, protože je jiné auta s totožnou DSG nemají, jak jsem si sám otestoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 8. 2016 at 16:23, SUP 2016 napsal:

Myslím, že v obou případech (DSG-6 i DSG-7) je tam už předřazeno dopředu, ale hraje tam určitě roli to ( jak už se tu psalo ), že u 6-Ti stupňové to tam rotuje v olejové lázni a také je cítit malinko odpor při stání na pedálu brzdy, tudíž i o krapet zvýšená spotřeba při tom stání na místě na volnoběhu s předvoličem na "D" . Což se u DSG-7 nekoná. Tam můžete předřazovat, nebo Z5 vyřazovat do polohy "N" a na otáčkoměru se neděje vůbec nic. I ta okamžitá spotřeba je při stání stále stejná, když je vyřazeno, či nikoliv.

V oleji nikde nic nerotuje, ten olej pulzuje asi po 30 s, tím to není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne téma.... tak se zeptam na jednu věc, která ... ne ze by mi nedala spat, ale spis si potvrdit teorii ..

 

Když stojim na křižovatce (7 DSG), a mam nohu na brzde ... tak pokud je brzda seslapla "az na doraz", tak je jasne, ze dojde k rozpojeni, a k zadnemu  kontaktu tam nedochazi ..

 

nicmene, když na brzde nestojim az na doraz, ale rekneme.. v první ctvrtine, ci tretine drahy, tak auto sice stoji (brzdy uz jsou aktivni), nicmene motor ma trosku vyssi otáčky (cca jeden dilek, mozna dva oproti stavu z prvního odstavce), a podle zvuku prekovana urcity odpor... chápu spravne, ze v této "mezifazi", cili brzdy na tretinu opravdu není spojka rozpojena, a dochazi tam k prokluzu na spojce (cili se nejspis opotrebovava)?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...