Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

ak ti ide zhasnutie, musí aj tlmenie (pohasnutie). teda ak dobre chápem, tak pri otvorení kufra ti LED ŠPZ dokáže zhasnúť, ale nie pohasnúť.

 

zoslabenie osvetlenia ŠPZ:

(6)-Leuchte25KZL HA60-Dimming_AB_25 nastaviť hodnotu 100
(12)Leuchte25KZL HA60-Light Function E 25 nastaviť na Heckdeckel offen
(14)-Leuchte25KZL HA60-Dimming EF25 zmeniť požadovanú hodnotu, napr. 30
(15)Leuchte25KZL HA60-Dimming direction EF 25 nastaviť na minimize

pozor hlavne na hodnotu AB_25. vážne musí byť 100, aj keď je to v rozpoze s kódovaním LED ŠPZ:

(1)-Leuchte25KZL HA60 Type_Of_Load_25 zmeniť na allgemeineLEDmitOpenLoadDiagnoze (general LED)
(6)-Leuchte25KZL HA60 Dimming_AB_25 zmeniť na 127

 

a úplné zhasnutie osvetlenia ŠPZ:

(6)-Leuchte25KZL HA60-Dimming_AB_25 nastaviť hodnotu 100
(12)Leuchte25KZL HA60-Light Function E 25 nastaviť na Heckdeckel offen
(7)-Leuchte25KZL HA60-Light_Control_HD_AB_25 zmeniť na only_if_closed

prvé 2 riadky sú rovnaké, zvyšok sa líši. snáď som ťa veľmi nepoplietol :) 

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak dokážou zhasnout ale ne ztlumit, protože u ztlumení nemám položku Heckdeckel offen  ale u zhasnutí tu položku mám a to právě nechápu jak to že u zhasnutí je a u ztlumení není. Jen u vypnutí hlášení o chybě osvětlení led SPZ mám  Leuchte25KZL HA60 Type_Of_Load_25 na allgemeineLEDmitOpenLoadDiagnoze  to mám ok, ale u Leuchte25KZL HA60 Dimming_AB_25  mám 100 nikoliv 127 ale funguje a žádná výstraha nesvíti tak jedině to přepsat na 127 pokud to ale pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mrštik to mi trochu nejde do hlavy. píšeš, že pri zhasnutí máš Heckdeckel Offen, no pri pohasnutí nie. porovnal si si tie dve možnosti kódovania?? ide totiž o to, že pri oboch je práve tento riadok rovnaký....

 

zhasnutie: (12)-Leuchte25KZL HA60-Light Function E 25 nastaviť na Heckdeckel offen

pohasnutie: (12)-Leuchte25KZL HA60-Light Function E 25 nastaviť na Heckdeckel offen

 

dokonca pri oboch možnostiach je prvý riadok identický, (6)-Leuchte25KZL HA60-Dimming_AB_25 nastaviť hodnotu 100

 

teda rozdiel je akurát v tom, že pri zoslabnutí (pohasnutí) nastavuješ úroveň, na akú sa m nastaviť jas "pohasnutého osvetlenia", teda v prípade vyššie 30 %, posledným riadkom určuješ smer svetla - minimize (čiže ideš zo 100 % jasu bežného osvetlenia po 30 % tlmeného svetla pri otvorení kufra).

 

úplné zhasnutie osvetlenia má riadky len 3, práve ten tretí hovorí o tom, že svetlo (osvetlenie ŠPZ) svieti iba pri zatvorenom stave kufra (only_if_closed(7)-Leuchte25KZL HA60-Light_Control_HD_AB_25 zmeniť na only_if_closed

 

ešte taká poznámka, dúfam, že sa nesnažíte nastaviť obe funkcie súčastne

 

a Dimming_AB_25 nechaj stále na 100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wirer:  Vážně ti nekecám tak jak jsem psal při zhasnuti tam tu položku Heckdeckel offen mám a při pohasnutí Heckdeckel offen už tu položku vážně nemám a to jsem opravdu roloval pomalu ať tu položku nepřehlédnu. Obě funkce jsem nenastavoval  současně je to popsané v dokumentaci vcds kodování, jinak vše co jsem kodovál je ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KODOVANI LED SPZ:  Tak mě to nedalo a v sobotu jsem dal hodnoty do původního stavu, přeinstaloval jsem kompletně VCDS a v nedělí jsem šel znovu nakodovat pohasnutí a pak zhasnutí led v spz a zjistil jsem že u Leuchte25KZL HA60-Light Function E 25 už chybi položka Heckdeckel offen, tak že pohasnutí zatím nefunkční a nechal jsem zhasnutí led v spz.  @wirer  ještě jednou děkují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...