Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nazdar, zatím se to tu probíralo jen obecně, takže konkrétněji.

Pokud máte na SD/USB hromadu muziky třeba v mp3, v tagu není nahrán obal, tak bolero bere grafický soubor ze složky, ve které je momentálně přehrávaný soubor umístěný. Jak se má ale ten soubor s obrázkem jmenovat?

Já se divil, že všude mám obal, ale ne všude se zobrazuje na displayi. Systém totiž bere jen některá jména, bohužel není nikde uvedeno jaká.

Takže fungují přípony .jpg a .png. Jméno musí být cover. nebo folder. , NEFUNGUJE front.jpg/png, což je třeba u mne nejpoužívanější. Hromadně (mám 128GB kartu) jsem pomocí Bulk Rename Utility přejmenoval vše na folder.jpg či folder.png a je po problému.

Nevím, jestli je nějaké omezení na velikost toho obrázku, já pro jistotu velké jpg soubory zmenšoval pod 1000x1000 pixelů. V manuálu je doporučená velikost do 500x500, patrně kvůli rychlosti. Ale určitě zvládá větší.

 

Na kartě mám všechna alba uložena v adresářové struktuře /žánr/umělec/album/soubor.mp3.

Řešil jsem problém jak docílit náhodného přehrávání. Bolero to umí jen v rámci jedné složky. Ne vždy chci poslouchat celé album.

Řešení je vytvořit playlist m3u se seznamem všech skladeb, třeba v samostatné složce /PLAYLISTY.

Vzhledem k tomu, že Bolero umí na jeden zátah jen maximálně 1000 skladeb, pokud máte více, je třeba vyrobit více playlistů, třeba jako já podle žánrů.

Jak takový playlist m3u vypadá? Je to je obyčejný textový soubor např. rock.m3u, ve kterém je seznam souborů/skladeb, nejlépe včetně cesty. Např.

\03 ROCK\Bad Company\1974 - Bad Company (Remaster)\01. Can't Get Enough.mp3
\03 ROCK\Bad Company\1974 - Bad Company (Remaster)\02. Rock Steady.mp3
\03 ROCK\Bad Company\1974 - Bad Company (Remaster)\03. Ready For Love.mp3
\03 ROCK\Bad Company\1974 - Bad Company (Remaster)\04. Don't Let Me Down.mp3
\03 ROCK\Bad Company\1974 - Bad Company (Remaster)\05. Bad Company.mp3
\03 ROCK\Bad Company\1974 - Bad Company (Remaster)\06. The Way I Choose.mp3
\03 ROCK\Bad Company\1974 - Bad Company (Remaster)\07. Movin' On.mp3
\03 ROCK\Bad Company\1974 - Bad Company (Remaster)\08. Seagull.mp3
\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\101-black_sabbath.mp3
\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\102-the_wizard.mp3
\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\103-n.i.b..mp3
\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\214-heaven_and_hell.mp3
\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\215-turn_up_the_night.mp3
\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\216-the_dark-zero_the_hero.mp3
\03 ROCK\Bruce Springsteen\1987 Tunnel Of Love\01-Ain't Got You.mp3
\03 ROCK\Bruce Springsteen\1987 Tunnel Of Love\02-Tougher Than The Rest.mp3
\03 ROCK\Bruce Springsteen\1987 Tunnel Of Love\03-All That Heaven Will Allow.mp3
\03 ROCK\Bruce Springsteen\1987 Tunnel Of Love\04-Spare Parts.mp3
\03 ROCK\Bruce Springsteen\1987 Tunnel Of Love\05-Cautious Man.mp3
\03 ROCK\Bruce Springsteen\1987 Tunnel Of Love\06-Walk Like A Man.mp3

Je editovatelný notepadem (poznámkový blok), PSPADem či jakýmkoli jiným jednoduchým textovým editorem. NE WORDEM!

Je nesmysl ten seznam psát ručně, dá se to zautomatizovat. Já to dělal pohodlně přehrávačem Foobar2000, dá se ale i jinak.

 

Příkazem Start, Spustit, cmd otevřete "dosové" okno, v něm se přepnete na kartu/flashku příkazem např.

L:
cd \

kde písmeno L je označení vaší karty ve Windows (D,E,F,G,...).

Dále vytvoříme vlastní seznam

dir *.mp3 /b /s

Ten jde ale na obrazovku  vypadá asi takhle:

l:\03 ROCK\Uriah Heep\1973 -  Live\10. The Magician's Birthday.mp3
l:\03 ROCK\Uriah Heep\1973 -  Live\11. Love Machine.mp3
l:\03 ROCK\Uriah Heep\1973 -  Live\12. Rock 'n' Roll Medley .mp3
l:\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\101-black_sabbath.mp3
l:\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\102-the_wizard.mp3
l:\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\103-n.i.b..mp3

takže výstup přesměrujeme do souboru např. rock.m3u

l:\03 ROCK>dir *.mp3 /b /s >rock.m3u

Pak jakýmkoliv editorem např. Notepad/Poznámkový blok soubor otevřeme a smažeme první 2 znaky "l:" na každém řádku.

Menu Úpravy, Nahradit, co L: čím prázdné.

\03 ROCK\Uriah Heep\1973 -  Live\10. The Magician's Birthday.mp3
\03 ROCK\Uriah Heep\1973 -  Live\11. Love Machine.mp3
\03 ROCK\Uriah Heep\1973 -  Live\12. Rock 'n' Roll Medley .mp3
\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\101-black_sabbath.mp3
\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\102-the_wizard.mp3
\03 ROCK\Black Sabbath\2007 - The Best Of Black Sabbath\103-n.i.b..mp3

 

A playlist je hotový. Můžeme jej na kartě umístit kamkoli.

V Boleru jej pak najdeme, spustíme a zapneme náhodné přehrávání. Nebo konkrétní album, obojí je možné... A užíváme si...

 

Předpokládám, že to bude fungovat i u jiných variant autorádií nejen škodováckých vč. mobilu přes bluetooth.

Snad to někomu pomůže.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu náhodnému přehrávání vÍce složek používám toto:

 

struktura např:  ../Artist/album1/

                                          /album2/

                                          /album3/

 

Otevřu složku Artist a vidíme jednotlivé alba, nahoře je ikona náhodného přehrávání na kterou kliknu a přehrávají se vsěchny podsložky ve složce Artist v náhodném pořadí. Tento postup lze použít i pro root složku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Je nejaké obmedzenie na zobrazovanie fotiek kontaktov z mobilu v Bolere?

 

Mám android 6.0.1, kontakty uložene na google konte, k ním priradené foto, ale pri pripojení cez BT v obľúbených kontaktoch v Bolere sa mi tie fotky nezobrazujú. Skúsil som v nastaveniach vypnúť zobrazovanie fotiek, naspäť zapnúť, znovu zosynchronizovať kontakty a nič..

 

..teraz ma napadá, treba mať tie kontakty uložené v pamäti mobilu? Alebo je tam iná finta?

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xperia S, android 4.1.2 - funguje

Xperia E4, android 4.4.4 - funguje

to jsou 2 verze které mám vyzkoušené a funkční. Chtělo by to někoho s androidem 5 a výš jestli je funkce OK. :huh:

 

Lenovo Vibe P1, android 5.1.1 - nefunguje

 

edit: havrosh byl rychlejší ... :D 

Editováno: , autor: smekac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som si teraz posedieť v aute a moje zistenia:

 

iPhone 4S iOS 9.3.2 - obrázky nenatiahlo,

LG G2 avšak už s novou romkou neoficiálna LineageOS 14.1, čiže android 7.1.1 - obrázky natiahlo,

OnePlus3 s originál stock romkou 6.0.1 - obrázky nenatiahlo...

..avšak do OnePlus3 som skúsil nahrať aplikáciu Bluetooth Phonebook

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android_rsap.irmctest

a vuala, obrázky natiahlo. Problém je, že toto je len skúšobná verzia a do auta posiela poprehadzované telefónne čísla, čiže na ostré použitie je treba kúpiť ostrú verziu za 1,79€. Je to prijateľná cena, ale asi ešte počkám, keďže každú chvíľu by som mal dostať android 7 aj na svoj nový mobil a teda možno tam to bude fungovať aj bez tejto aplikácie. :)

 

Hmmm.. musím vyskúšať, ak mi LineageOS natiahlo obrázky cez Bluetooth, či mi nenatiahne aj SmartLink.. :D

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj tak WP hýbe světem :D

 

RDMBR: já byl WP fanatik, nedokázal jsem si představit žebych dokázal používat něco jiného (Android bych asi nedokázal pořát, mám jej jako služební a potěš teda!) ale co MS předvádí mě donutilo pořídit si iOS na zkušku iP5c a hned druhý týden jsem už pořizoval 6s. Je pravda že mě na iOS plno věcí vadí/chybí, ale pořát lepší jak zmatenej Android(jen názor) a pochybný vývoj ze strany MS. Spíš není na trhu pořádný W10 model se kterým bych byl spokojený.

 

A jinak mě se fotky ke kontaktům stáhly pomocí 6s hned při prvním spojení přes BT co jsme zkoušeli při předávce s dealerem.

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám Lumiu 950 a obrázky kontaktov no problem.

Taktiež mám Nexus 5 a obrázky kontaktov sú fuč...

Nexus mám kvôli AndroidAutu aby mi fungoval Smart Link.

 

Občas sa mi stane že keď volám nieje zrozumiteľne počuť obe strany, je jedno aký je to telefon, máte radu ?? Blbne to aj cez SmartLink po odpojení zasa cez bluetooth to šlo OK... Neviem kde je problém. Občas takto zblbla aj Lumia950 a tá ide cez bluetooth.

Keď som kontaktoval Škodovku o novší fw do rádia tak ma blbli že sa aktualizujú len mapy, ale aj na stránke je priamo písané že sa aktualizujú aj logá staníc, telefony pre SmartLink.

Editováno: , autor: Eric_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne update portal píše toto:

Citovat

Posledná aktualizácia prebehla v novembri 2016, ďalšia aktualizácia je naplánovaná na jún 2017.

Aktualizácia máp prebieha pravidelne dvakrát ročne, ostatné aktualizácie softvéru, ako napr. Bluetooth, MirrorLink alebo rozhlasových staníc, prebieha nepravidelne podľa potreby.

Čiže na Bolero aktualizácie 2x ročne asi neuvidíme..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...