Přejít na obsah

Ako "rozmrazujete" predne sklo?


Bercyy

Doporučené příspěvky

V zimě většinou vycházím o pět minut dřív, protože je mi jasné, že bude sklo zamrzlé. Nějak to moc neřeším. Fabii prostě nastartuji, hodím topení na maximum a než si nastavím telefon, zapnu hudbu a další věci, tak mi led na okně trochu povolí (jsou to tak dvě minuty) a pak to jen rychle oškrábu. Víc to prostě neřeším. Sklo se mi většinou zevnitř nemlží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 týdny později...

Pár dní dozadu som videl najlepšie riešenie na čelné sklo. Volá sa to "vyhrievané čelné sklo". Na kamošovej služobnej OIII bol ľad a sneh rozpustený za minútku, stačilo iba zotrieť. Za ten čas človek neobehne ani bočné okná. Ak raz budem mať dostatočný rozpočet pri kúpe nového auta, toto je vecička, ktorú určite chcem mať vo výbave aj s vyhrievaným volantom. Alebo to Webasto. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj vyhřívané sklo na mondeu je moje oblíbená fičura, ale má také svoje ALE. A to, že postupem času a najetých kilometrů ty jemné drátky praskají a kvůli nim zůstávají zamrznuté mapy. Nutnost pojištění skla - nové je za víc jak dvacku - každý kamínek bez pojištění by byl na oprátku. Provedení s drátky (jak to má Ford) kazí výhled - dá se naučit na to nekoukat a nevnímat, ale stejně je to rušivý element.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drôty u O3 som vôbec nevnímal. Viem, že tam sú, lebo mi ich kamoš ešte pred pol rokom ukazoval, ale teraz ako sme cestovali nejakých 600 km, vôbec som ich neregistroval. A pozeral som cenník, u O3 pri výbave Style je príplatok 202 €. To je akceptovateľná suma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 5. 12. 2016 at 3:29, Hurec napsal:

Nove mam koupenou tu sprcku (cti folii stribrnou) na aute a nestezuju si. Prijdu, sprcku hodim pryc, objedu bocni skla, dozadu se jebne vyhrivani a odjizdim z parkoviste jako prvni. Pohoda. Nasazeni trva minutu.

Fólii praktikuju už x let a neměnil bych. Snad jednou se mě stálo když padal mrznoucí déšť že to zatékalo pod to a musel jsem škrábat. Na předchozí fabii se to skrabalo pořád a to sklo bylo hodně poskrabany a při přímém slunci to pak bylo hrozný, proto u nové se skrabani chci co nejvíc vyhnout a projistotu pořád v kufru vozim rozmrazovac ve spreji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja použivam plachtu a odmrazovač od autolandu :)

 

6 minut temu, MilanHos napisał:

Ještě nikdy jsem v Lidlu neviděl tuto směs do -60. 

Jakou fólii používáte na F3? Já mám klasicou "alobal"/miralon za 59 z hornbachu ale nedosáhne mě na stěrače dolů takže pod stěračema musím občas škrábat. Na F2 byla fólie skoro přes celé sklo.

 

Podivej si na allegru. Tam jsou různe plachtičky a maji dokonce dobre ceny.

Doporučuji prodejci Tiger Sports nebo tiger sport. Oni Ti udělaji plachtičku na trojkovou fabie :)

Ja mam takovou :  http://allegro.pl/oslona-antyszronowa-przeciwszronowa-mata-na-szybe-i4837809835.html

Můžeš podivat v nem vlakně - granatowa fabcia.

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=OSŁONA+MATA+ANTYSZRONOWA+NA+SZYBĘ+PRZECIWSZRONOWA&bmatch=base-relevance-floki-5-aut-1-2-1025

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak zacaly ty mrazy, tak jsem vzal doma starou alumatku - deravou, propalenou - a dal ji na okno pod strace, pridelal o zrcatka a radoval se, jak dalsi patek nebudu muset skrabat. Co myslite, jak dlouho tam vydrzela? Na druhy den byla pryc...

Komu uz tohle stoji za to slohnout... to mi hlava nebere. :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do dveri jsem to skripat nechtel kvuli tesneni. Sice je to tenke, ale proc davat mezi dvere neco, co tam nepatri...

Jo, vitr byl, proto jsem to "pricvaknul" steracema v servisni poloze a privazal o zrcatko (tohle nebyla primo delana na auto, ale vec,  kterou si na vandru das pod spacak, aby te nezablo - neco jako karimatka - z jedne strany to melo popruhy, kterymi jsem to uvazal), takze s tim vetrem dost pochybuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...