Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Dobrý den, promiňte, mohlu byste mi tady vysvětlit jako idiotovi o čem se tady bavíte nebo spíš jak to funguje a co je to LL? Pozítří jdu k prodejci pro auto a nerad bych něco zanedbal, co se týče domluvy na prohlídky. Máme zakoupeno mobility plus. Busu Vám moc vděčný za vysvětlení nebo radu co mu mám vlastně říct... Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LL = longlife, čili olej s  "vyšší" životností. Od výrobu budeš mít na autě nastaven proměnný interval oleje QI6, který je nastaven na maximálně 30tis.km, nebo 2 roky podle toho co nastane dříve. Palubní PC Tě ale může poslt na prohlídku i dříve než ujedeš 30 tis., dle způsobu jízdy(obrazně). Jde o to, že 30 tis. je na výměnu docela hodně, proto máš možnosti:

 

1. Neřešit a poslat se na prohlídku dle palubního PC, interval QI6 - olej LL

2. Ignorovat palubní PC a nechat olej vyměnit po 15 tis., interval QI6 zůstane - olej LL

3. Nechat diagnostikou nastavit pevný interval QI4, což je 15tis km nebo rok a použit "obyčený" olej, nebou použít kvalitnější LL, který není zas o tolik nákladnější.

 

Každpopádně LL olej ve škodovce stojí docela dost, proto si spousta lidí vozí olej svůj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LL proměnlivý interval má hraniční hodnoty pro servisní prohlídku s výměnou oleje 2 roky a nebo 30.000km podle toho co nastane dříve, případně dle vyhodnocení PP který tě pošle do servisu i dříve, já jsem nikdy nepřesáhl 25.000 km a 18 měsíců, jezdím jen dlouhé trasy, na nákupy mám feldu. Mylně se stále opakuje mýtus že LL znamená výměnu oleje až po 30.000. Zkrátka pro leštěnkáře s nízkým nájezdem na cesty do hyper a super krámu není vhodný a proti LL intervalu je tady plno názorů.

Jak píše kolega výše olej patřičné specifikace si vozím do servisu vlastní, v záruce remcali ale dali mi ho tam.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, takže jestli jsem to správně pochopil, tak by asi bylo lepší měnit olej po 15000tis km / rok. A další rok, tedy druhý rok se bude měnit taky, ale už na garanční prohlídce. Po tom roce mám měnit i filtr olejový nebo ten až po druhém roce na garanční?

Ten interval QI6 a QI4, to se mění jen kvůli tomu, aby ten počítač poznal, kdy mi má hlásit výměnu? Stojí něco to předělání intervalu? Na to asi budu muset do autorizovaného servisu ne nebo mi to udělá prodejce? Jsem zvědavý jestli se mě na to bude ptát nebo ne...

Editováno: , autor: Librus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré ráno, bude to první auto s takovou elektronikou a palubním počítačem, tak se ještě jednou omlouvám za stupidní dotazy. Po nočním čtení tady na fóru, asi takto...

Auto bude jezdit prozatím z velké části krátké trasy, pár km. Takže, mám to udělat tak, že tam nechám QI6, po roce/15 000 si vyměním olej sám a po druhém roce si nechám vyměnit olej na garančce? Bude tam tedy ten proměnný interval, ale olej si budu měnit každý rok.

Jestli dobře chápu, tak proměnný znamená - kratší trasy, dříve bude pc hlásit, že mám jít na prohlídku. Pevný znamená, že prostě půjdu každý rok v tento den nebo po 15ti tis. Km. Je to tak?

Dále by mě zajímalo, co se stane pokud člověk půjde později, kdyby přejel ty km, tak ztrácí záruku?

To QI6 a QI4 jsou nějaká nastavení v palubním počítači, díky kterým ten PP nám počítá ten stav oleje a km do výměny, že? Onp pozná i jaký tam leju olej? Tzn., že budu mít QI6 a naliju tam pak normální a ne Long life pro QI6 nebo jdw o to, že bych zase porušil nějaké podmínky?

Prosím zodpovězte mi, pro mě jsou to všechno novinky...případně,kdybych mohl někomu napsat SZ, ať vám tady neflamuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První bod:ano takhle to provozuje hodně lidí včetně mě,měním po 10.

 

Druhý bod:přesně takhle to je.

 

Třetí bod:motor má čidlo množství a teploty ve vaně,elektronika vyhodnocuje jen počet studených startů a teplotu oleje,na tomto základě se snaží určit termín výměny.V žádném případě neumí rozpoznat skutečnou kvalitu a opotřebení oleje ani jeho typ.Proto nejsem zastáncem prodloužených intervalů,např při provozu v prašném prostředí,což je třeba město,dochází k rychlejší degradaci oleje.

 

Ješte k té pozdní výměně,když přesáhneš čas a nepřejedeš kilometry tak se moc neděje,nesmí to samozřejmě být v řádech měsíců,když přejedeš kilometry tak můžeš o záruku přijít,bude se na to brát ohled při případné reklamaci.

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té záruce při pozdní výměně:

Není problém, když přejedeš třeba 100km, to se neřeší. Tisíc a víc už je problém. To samé čas - není problém když přijdeš o týden později, měsíc by už problém být mohl.

Ale přijít o záruku na celé auto kvůli tomuhle? To si nemyslím, spíš se to bude zohledňovat při reklamacích motoru. O co ale určitě přijdeš když hodně přetáhneš je záruka mobility.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mockrát Vám děkuji za informace, rady, trpělivost a vysvětlení :-). Já asi nerozumím úplně té základní logice věci. Vždyť přece musí být lepší mít nastavený ten pevný interval a "bezstarostně" si zajet vyměnit olej každý rok ve stejnou dobu ne?

Achjo... Stará dobrá felicie... A cocteprve až to budu vysvětlovat dědovi...

Budeme jezdit krátké trasy a jestli jednou za měsíc, dva delší - nějaký výlet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělejme z výměny oleje zase alchimii, přečti si zkušenosti napříč všemi modely, je toho tady plno, já jezdím LL na O1 i starou dobrou Felicii na jakýkoliv olej. Měl jsem doma novou fabii po otci, auto měsíce stálo a náhodou jsem zjistil že svítí servis na PP v servise nijak neprotestovali, tolerance najetých km taky je asi ne v tisících.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto tady těžko najdeš shodu - každý má pro svůj interval výměny oleje svoje pádné argumenty a ty si z nich musíš vybrat sám. Důležité je nepřekračovat interval ani časově a ani proběhem kilometrů - pokud tedy nechceš přijít o záruku na motor. Zbytek je na tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Ahoj, 

 

kupuji půl roku starou Fabii, která má najeto 22tis. km. Prodejce (Škoda Plus) mi tvrdí, že auto má stále původní olej, protože v servisní historii jsou poslední záznamy, když auto mělo najeto 6km. Palubní počítač ale ukazuje další prohlídku za 7700km a 505 dní a olej za 14300km a 323dní. Prý není možné, aby auto bylo servisováno a nebylo v sytému (prodejce byl celou dobu majitelem auta a dával ho na leasing pro nějakou společnost). To by indikovalo, že auto vyhodnotilo výměnu oleje později, než za ujetých 30tis. km. Je to možné?

 

BTW, dnes se fakt olej mění až po 30tis. km i u funglovky - na zajetí motoru se již vůbec nehraje? 

 

Díky, 

Editováno: , autor: Croog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano správne je tam LL čiže longlife olej a vydrží 30 000 km.

 

Ale tvoje auto ak počítaš že má 22 000 km + zostatok do servisu 14 300 km sa rovná 34 300 km je nezmysel.

Pravdepodobne niekto olej menil mimo servis a zresetoval, inak sa to nedá vysvetliť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim, ze na tech 30 mesicu dosahme jen ten kdo jezdi dlouhe trasy....

 

... jak v predchozi oktavce tak v rapidu (obe nafty) me to v prodlouzenem intervalu poslalo na olej ve 30tis a to prevladaly 20km jizdy (20 tam , 20 zpet... kazdy den)

 

takze bych to rekl jinak...kratsi, nez 30tis interval, to hodi na opravdu extremne kratke pojizdece :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...