Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

Nebuď smiešny, nikto si nerobí dielňu  len na výmenu olejov, ak chce niekto prevádzkovať dielňu tak sa snaží poskytnúť všetko.

A teraz mi povedz koľko je dielní čo opravujú a menia diely, metódou pokus omyl, dačo nefunguje a menia a len účtujú, to už je iné kafe, ja by som to pekne nechal dielni, keď sa nerozumejú do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

voltys, píšeš to zle.

 

Interval 30 tisíc/2 roky neexistuje. Existuje akurát premenlivý výmenný interval oleja ktorý v ideálnych prevádzkových podmienkach (vyhodnocuje palubný počítač) môže mať dĺžku 30 tisíc km, alebo 2 roky, podľa toho, čo nastane skôr. Ak máš takýto interval nastavený, tak sa do auta dáva olej so schválením VW 504.00. Tieto oleje majú dnes viskozity 0W-30 alebo 5W-30.

 

Potom tu máme pevný interval, ktorý v našich končinách požaduje interval výmeny oleja každých 15 tisíc km  alebo po 1 roku, podľa toho, čo nastane skôr. V takomto prípade je predpísaný olej so schválením VW 502.00. Tu je výber z viskozít oveľa väčší, konkrétne 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40 a 10W-40 (10W by som do TSI nedával).

 

Ako môžete vidieť, výber z viskozít je oveľa väčší a niektoré viskozity môžu mať dokonca rôzne schválenia VW. Preto olej treba vyberať primárne podľa nastaveného intervalu, a potom podľa toho hľadať správne schválenie a nie viskozitu. Ono totiž viskozita 5W-30 neznamená, že olej je automaticky vhodný na premenlivý interval.
 

Okrem toho tu ešte je teoretická možnosť použiť oleje VW 504.00 aj na pevný interval, nakoľko ten je väčšinou kratší, a preto,lebo u VW pri benzínových schváleniach platí, že novšie schválenia nahradzujú aj tie staršie. Na druhej strane manuál to nikde exaktne nepovoľuje. Určite sa ale nič nestane, ak použijeme 504-ku a pri normálnej prevádzke ju budeme meniť každý rok, alebo po max. 15 tisíc km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mojí předchozí OII FL s motorem 1,8TSI DSG, zkracoval palubní počítač proměnlivý interval výměny oleje ze 30.000 km asi o 30%. U mé stávající FIII s motorem 1,2 TSI 81kW DSG,  provozované za zcela shodných podmínek, k žádnému zkrácení intervalu výměny oleje nedochází. Zřejmě je to u každého motoru nastaveno jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten algoritmus sa robil a aj bude vzdy robit pri vyhodnocovani parametrov iba jedneho typu oleja. Napr. konkretne snimace Hella sa certifikovali s SLXkom. Ako to tu uz odznelo velakrat, na trhu je vela 504iek s roznym zlozenim. Bolo by naivne si mysliet, ze VAG a partneri investuju ohromne mnozstvo casu a prostriedkov a budu skusat vsetky, ako degraduju pri roznych rezimoch, ako klesa TBN atd atd. Vypocet premenliveho je naozaj taky velmi orientacny. Jediny sposob vyhodnotenia opotrebenia oleja je UOA, a aj tu treba vediet interpretovat vysledky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja viem ved som to riešil dopredu len nakoniec som musel ist na pracovnu cestu narýchlo takze islo o termin objednania. V tomto servise ma zobrali v podstate na druhy den s tym ze musim mat olej od nich tak som to zobral nakolko som za opotrebenie z firmy dostale 100e takze ma to vyslo realne na 80e kedze mi kvazi nato prispeli. Ale nabuduce pojdem so svojim urcite sak je to strasne aby bol olej minimalne 100% predrazeny 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
před 2 hodinami, indyjones8379 napsal:

Ahojte prosim vas aky mate nazor na mot.olej Mobil1 alebo ktoru znacku dat castrol,shell do fabie 1,2tsi 66kw.Idem menit prvykrat dakujem za odpovede.

 

Pokiaľ nemáš špecifické nároky na prevádzku je jedno akú značku so spomínaných vyberieš. Musíš samozrejme dodržať parametre.

Radšej vymeň 2x lacný ako 1x drahý a motor bude spokojný.

Editováno: , autor: MartinhoSVK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...