Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

Zdravím,

tak včera som bol na tej výmene aj ja a v pondelok idem znova :D znie to možno neskutočne no auto ostalo u nich s vypusteným olejom. S pôvodným filtrom sa vyšrobovala aj volaka závitová trubka (viď foto) čo mala ostať na aute. Mechanik odmietol vykonať akýkoľvek úkon, ktorým by trubku z filtra dostal von a keďže náhradný diel na sklade nemali tak s vypusteným olejom som mohol ísť akurát tak... no ved viete kam. Preberaci technik mi povedal, že sa jedná o výrobnú vadu a nový diel pôjde cez záruku,  vraj mám byť rád že sa na to prišlo (úprimne som úplne nadšený že sa na to prišlo v piatok a nemali to skladom, paráda :D :/ ). Našťastie preberaci technik so mnou natoľko sucitil že mi ponukol odvoz domov, čo viac by si človek mohol priať však? :D takže aj náhradné vozidlo, na ktoré mám na 3dni zdarma nárok som si musel pýtať. To šiel samozrejme veľmi ochotne overiť (lebo vraj nevedel či sa garancia mobility vzťahuje na takéto voľačo) a prišiel že mi dajú Rapid zdarma, pričom zaplatím len to čo prevozim. Po mojej ďalšej otázke, či je v aute plná nádrž som bol opäť prekvapený z odpovede "asi 3/4 tam je". Takže zase som musel prízvukovať aby mi to dotankovali ( šak načo by mi bola plná nádrž,  hlavne aby som ho vrátil s plnou no nie?). Veď to aj dáva logiku, požičať s plnou, vrátiť s plnou, hotovo a nie sa prdkat na pumpe aby som nahodou nenatankoval o deci viac ako som si vypočítal podla ppc :D

 

Akože, neviem čo si mám o tomto myslieť, mali by spraviť prvé a posledné pre to aby som bol spokojný a nemal zbytočne ďalších 10 pripomienok a požiadaviek. Ešte som zvedavý ako to dopadne v pondelok, zatiaľ som sklamaný. 

Screenshot_20161014-110740.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím že nemají plný nádrže v náhrandích autech mě taky pěkně vytáčí, samozřejmě že to dělají naschvál.. Až budu mít tu mobilitu tak jsem zvědavej jestli mě přijedou dotankovat náhradní auto :D

 

Sorry za ot, uvědomil jsem si zě jsem v tématu o výměně oleje až pozdě. Nevim proč ale myslel jsem si že jsem v osobním tématu Helmice :huh:

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automax PB :) sranda že nový kus na motor montovali pomocou dvoch zakontrenych matiek, no z filtra nemohli vymontovať lebo kedysi sa to stalo na Rapide a údajne to nešlo :D ale nevadí, nakoniec všetko dopadlo ok, olej vymenený, filter takisto, takže zase pokoj. Najbližšie tam ale pôjdem asi až pri 30tis ako to je naplanovane z výroby :D teda ak sa nič nepototo. 

Ešte ked tak pre info, olej som dal Castrol Edge 5W30 LL Titanium FST (z 5l ostalo 1,2l cca podla odmerky na bandaske) 9€/l, filter a zbytok bol od nich. Dokopy ma to vyšlo cca 74€ (2000Kč ±)

_20161017_183347.JPG

 

MilanHos sorry že som ťa zmiatol :D som sa asi moc rozpisal 

Editováno: , autor: Helmic-Svk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes vymena oleja po 15 tis a prekodovanie na pevny interval. Zevraj som bol prvy, co to ziadal :huh:  Cena 106e s 20% zlavou na material.

Prave prebieha akcia s Tesco :D ... ak mate Tesco kartu, tak dostanete 20% zlavu na material. Neviem ci to plati iba v Danubiaservice Bratislava, alebo v kazdej Skode. Tak ci onak potesilo.

 

20161102_131823_1280x720.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale stoji ... pytal som sa na to a rozdiel LL (Skoda) a normalny Olej (Shell) bolo asi euro. Taktiez spominana zlava sa nevztahovala na obyc. olej, iba na LL, cize nebolo nad cim premyslat.

Ano, tie ceny su strasne, stale vaham ci na dalsiu prehliadku prinesiem vlastny olej. Odradza ma ten cirkus, co bude asi robit servis (strasenie, zapis do knizky ze pouzivam vlastny, neschvaleny olej a pod)...

 

BTW vadi, ze na pevny interval je tam LL olej? alebo je to len o cene? (LL drahsi ako normal).

Editováno: , autor: scypho
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...