Přejít na obsah

Vibrace (120km/h a víc)


Franta149

Doporučené příspěvky

Nazdar, 

mám takový menši problém. Při rychlosti 120km/h a výš se auto trochu rozvibruje, ne nějak moc, ale je to cítit, jde to spíš od zadku. Volant ani pedály nevibrují, myslím si, že by to mohly být zadní ložiska, co si myslíte? Kola by měly být vyvážený, takže tím to nejspíš nebude. Jo ještě když jedu pomaleji tak to od zadku trošku hučí.
 

Pokud to tu už někde je, tak se omlouvám, já to bohužel nenašel.

Předem díky.

Franta149

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cus, no u mě to bylo nejčastěji špatně vyvažené kola, nechal bych to převažit ale jinde než tam kde jsi to měl já třeba byl u nás v Pneu OK tam maj špatnou vyvažovačku nebo spíše to někdo špatně nalepil pak jsem byl v BestDrive tam to nebylo špatné ale taky mi to dělalo 140 km/h a více ale nejlepe to udělal kolega ve Škodovce ;)

 

Myslím že znovu převažit kola je teď ta nejlepší a nejlevnější varianta kterou začít 

Editováno: , autor: David46
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

Zdravím všechny,

delší dobu řeším na své Octavii RS po FL problém s vibracemi nebo spíše cukání volantu při akceleraci od cca 120km/h do 140km/h. Mám nové tlumiče, pružiny, tyčky stabíku, nové pneu Dulop, kola kontrolována, 3x vyvažována do 0 pokaždé jiný pneuservis, přehození zadních dopředu a naopak, dnes kontrolovány vnitřní klouby, prý v pořádku. Všechno se dle servisu zdá OK, napadá někoho na co se zaměřit a jak to případně zkusit zda je to v pořádku nebo ne? Dle servisu by výměna kloubů byla jen metoda pokus omyl s nejasným výsledkem ale značnou finanční zátěží. Předem díky za postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 5 let později...

Ahoj všem, vím, že se něco takového tady řešilo, ale bezúspěšně...

Já už jsem fakt tak zoufalý, že už nikdo neví co s tím,

 

Už 3.tí rok mám octavii 2 facelift combi 1.9 TDI 77kw BXE 2010 bez filtru. původ Belgie, první majitel. Ted aktuálně najeto 250tis km. kupoval jsem ji ve 195tis km. Motorově TOP stav, jinak celkově auto uplně bez koroze krasný stav, Na diag žádné chyby.

 

Od koupi řeším silné vibrace volantu a auta na dálnici od rychlosti 120 km/hod. Jinak auto nebylo bourané, a všechny díly byly dá se říct původní. 

V autech se relativně pohybuji, takže jsem sázel na klasiku, že hážou kola. 

Co vše proběhlo: 

1) Vyzkoušeno několik sad kol, letní, zimní, 15",16". vše nové pneu, několikrát vyváženo - Nepomohlo

2) Pak mě napadly ložiska, takže udělány komplet ložiska s nábojem - Nepomohlo

3) Komplet přední a zadní brzdy- kotouče+desky - Nepomohlo

4) Uložení motoru a převodovky - Nepomohlo

5) Vyměněny klouby poloosy vnější i vnitřní - Nepomohlo 

6) Nová spojka a dvouhmota - Nepomohlo 

7) Rozvody samozřejmě - Nepomohlo 

8. Silentbloky předních ramen, všechny čepy, tyčky stabilizátoru- vše nové, několikrát kontrola každého dílu podvozku a přední a zadní nápravy, vše bez vůli, poté několikrát zkoušeno i na STK zatřepáním, vše pevné a bezvůli, kontrola řízení- bez vůlí.

9. Udělána snad 10x geometrie sbíhavost, laser, 3D, Hunter.... - Nepomohlo

10. A teď naposled aktuálně udělány komplet tlumicě a pružiny, přední i zadní, včetně uložení tlumičů.. a samozřejmě nepomohlo, ne-li snad ještě horší... 

 

Tak moc prosím o radu, napadá někoho něco, co teď dál...? To není možné...

 

Děkuji moc, Ahoj! 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Vibrace od 120km/h

To možné skutečně není.

Pokud byly použité díly bezvadné a správně namontované.

Pokud jsou vibrace ve volantu, je problém vepředu.

Pokud jsou jen při akcelaraci a při sundání nohy z plynu zmizí - jsou to vnitřní klouby poloos.

Pokud jsou jen v závislosti na rychlosti a akcelerace nebo brždění motorem na to vliv nemá, je - bohužel - možností víc.

Ale když jsou bezvadné pneumatiky, disky a jejich vyvážení, není k tomu důvod.

A jsme zase zpátky u poloos...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...