Přejít na obsah

pozicni svetla přímo v blinkru fabia 1 combi


michaelcomfabia

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi potřebují poradit jak udělat pozicni svetla přímo v bkinkru jako to mají US auta:-D a jestli to je extra porušení zákonu :-\ jestli na to nějaký je:-P ?

Jinak jsem si udělal na zadku 4 obrysova červená svetla to by snad vadit nemělo?

Podle mě to zvyšuje bezpečnost ..kdyy praskne jedna tak stale je vidět obrys auta.

Nejde jsem viděl článek že se to dá nastavit i na RJ ?

post-81179-0-36749500-1427398659_thumb.j

post-81179-0-76996600-1427398680_thumb.j

post-81179-0-29303100-1427398725_thumb.j

post-81179-0-89666100-1427398765_thumb.j

Editováno: , autor: michaelcomfabia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl že to je určitě zásah do auta takový že s tím nesmíš na silnici a seberou ti techničák první policajti kterým se bude chtít vylézt z auta.. Na STK neprojdeš ani kdyby jsi je uplácel a přijdeš i o 5 nebo dokonce možná 7 bodů z 12ti a k tomu pokuta do 5000 v blokovém řízení myslím ( odhaduju nejsem si jist cenou ) ale je to řízení vozidla technicky nezpůsobilého k provozu na pozemní komunikaci. Ikdyž by jsi měl platnou STK.

 

A nemáš ani pravdu že když ti zdechne žárovka tak jde vidět obrys auta. Nejde. Zdechne ti jedno vlákno v té dvouvláknové na brzdě a nebude svítit ani druhá. To samé opačně. Máš to přeci zapojené do série .. A jseš první koho vidím že to takhle má .. :) A taky se divím, že ti to nepálí pojistku. Přeci jen je tam dvojnásobný odběr..

A zkoušel jsi zapnout zadní mlhovku? Pokud jsi to špatně napájel tak ti bude svítit i mhovka dvojitě .. :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že kdyy nepůjde jedna jde stale druhá :-D už se mi to stalo že praskla spodní a přidaná šla:-D

Tak to je az tak?:-\ No tak to abych dál dolů sakra :-D No tak práce na 10 minut nic se extra neděle:-D

Jinak ja to viděl hodně na octavia 1

A jedná se se jen o 5v celkem 4 zarovky 20 v ...jinak brzda má jen jedna 21 v

Editováno: , autor: michaelcomfabia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou je to auto schválené se světly v zadu jen spodními a nahoře brzdy. někomu se může zdát že pořád brzdíš.

 

Je to stejné jako bych si já dal do čoček místo schválených H7 xenonové výbojky . Ikdyby splňovaly všechno možné pro provoz a neosilňovaly, policajti by mě dali minimálně 2000 jak by to zjístili a ještě by mě je nechali sundat na cestě pokud by byli pedanti .. a to by mě ještě mohli vzít taky techničák a vše ostatní.

Prostě je to zbytečné řešit. Je to technicky nezpůsobilé auto. Stačí si najít zákon o tom nebo sazebník pokut a tam to přímo máš. :rtfm:

 

Já jezdím pořád a jestli jsem za 5 let co mám řidičák viděl 1 auto takové, je to hodně.

 

Bohužel nemůžeš si auto upravit jak se ti zachce. Musíš dodržet jeho konstrukci a to platí i u světel.

 

Můžeš maximálně zvětšovat kola (v rozsahu povoleném výrobcem podle velkého TP), upravovat části karoserie ale jen díly tomu určenými a schválenými a to je tak vše .. ostatní je nelegální a je to vyřešené :)

 

Pokud by jsi rád měl 4 žárovky ve světlech, kup si F2 nebo octu 2 :)

 

 

A vlastně teoreticky kdyby tě někdo naboural zezadu, možná by se těch světel mohl chytit a nakonec by policajti udělali ještě z tebe viníka ikdyž on nedodržel bezpečnou vzdálenost..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mam uz tri roky ;) ......... na STK prskaji, ale jelikoz je znam tak v pohode ale at si davam bacha na policajty,.. jednou to resili, ale chtel po me seslapnout brzdu, ty svitili tak v pohode ;) ... kdyz praskne jedno vlaknou, nevim proc by melo zaroven praskat i to druhe ;) jsou nezavisle na sobe,.. jednou se mi stalo, ze se mi spojily kontakty a rozsvitila se mi kontrolka elektroniky,.. tak sem se podival a svitili mi vzadu porad brzdy,.. rozdelal opravil a pohoda ;)

 

  Nezakonne to samozrejme je,... horni zarovka ma totoiz jiny rozptyl paraboly a lidi si mohou myslet ze brzdis,... ale je to malo kdy,... podle me, rpozhodne si myslet ze brdis, nez kdyz se nerozsviti ani jedno ze tri svetel, kdyz je i treti brzdove,.. takhle sem si jednou nevsimnul auta a uz mohla byt pohroma na svete ;) ... samozrejme bych to odsral asi ja ;)

 

   kazdopadne, dokodovat nic nejde, fabia se nevyvazela do USA takze neni proc ... reseni je v tomhle obvodu, to same, kdyz chces, aby ti svitila i druha mlhovka na prave strane, tu sem si taky dodelaval ;)

 

post-58977-0-72319600-1427409418_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšu přes t9 ,omlouvám se za chyby:-P

nepoužívám parkovací zarovky tak se ptám jestli bych mohl tu dvou linku připojit k zarovce přímo na blinkr?ale kdyz to udělám tak bude svítit naplno :-\

Tak potřebují aby ten kabel nedával 12V ale max 5V ,aby žárovka v bkinkru svítila kolem 5W ?

Pak se zapne blinkr a začne normálně blikat 21w a to pujde normálně z originalu kabelu,,stale se mluví jen o jedné zarovce :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že budeš přitahovat pozornost

 

§ 58 OBRYSOVÁ A PARKOVACÍ SVĚTLA:

(1)

- každé motorové vozidlo, které má nejméně čtyři kola, a každé motorové vozidlo se třemi koly uspořádanými

symetricky k podélné středové ose motorového vozidla, musí být vybaveno k označení vnějších obrysů

- dvěma předními obrysovými světly bílé barvy a dvěma zadními

obrysovými světly červené barvy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

navod je jednoduchej, proste rozebrat svetla a zkoumas a pasujes,... + musis vymyslet jak potom vymenit zarovicku,.... kdyz budes hledat, mozna u me v tematu,.... tak neco najdes, jinak to rozebirat nebudu, protoze to je na dlouho a tak i trochu moje tajemstvi :D

 

one-z:.................. asi si budes myslet ze sem magor ale ano ;) vymena svetel me zabere uz par minut a nastavovani, podle regloskopu mam zadarmo u ucnu v dilnach kde si to nastavuju stejne sam a za 5 min. sem pryc ;) ........ xenony nemenim z toho duvodu ze sviti tak malo, ale spis, abych je usetril od sajrajtu, ktere stejne ani letosni zimu moc nebyli ;) ........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem taky slyšel ale nikde jsem to nenašel:-\ ani téma ani modul který se dá někde koupit.....mě bude stačit dat jen na dvoulinKu od parkovacek ,,něco ?,,a pak už vím jak na to jen potřebují vědět co:-\

Prostě přívod od parkovacek dám na žárovku která po úpravě bude dávat max.5w

Plus si pak natahnu kabel na přerušení obvodu az do kabiny se spínačem pro jistotu který přeruší komplet i vzadu to už taky mam dobře vymyšlené:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...