Přejít na obsah

První doplnění klimatizace


mikyspf

Doporučené příspěvky

Kdy jste nechávali poprvé servisovat (doplňovat) klimatizaci? Já budu mít auto zachvilku 4 roky a kromě desinfekcí jsem na klimu nešáhnul. Je pravda že jí nepoužívám stále, ale zatím chladí pořád, ikdyž to už není (podle mýho subjektivního) pocitu ono...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to nechával dělat v pneuservisu pneustiskala.cz .. nevím odkud jsi takže ti to asi ani nepomůže ale není to žádný extra drahej pneuservis jako best drive a udělali to kvalitně. Nechával jsem udělat i desinfekci. Bohužel bylo to bez slev protože to bylo při prvním zvýšení teploty někdy v březnu takže to s dezinfekcí stálo 1200kč a chladivo navíc stálo asi 200kč.

 

K těm akcím.. kolikrát píšou kontrola klimatizace a doplnění ale zkontrolovat jí umíš i ty.. podíváš se jak vypadá potrubí a jestli funguje. To udělají i oni nic víc. A pak si zaplatíš ještě další peníze za každý gram chladiva navíc .. myslím že zloději v best drive budou mít max 50g chladiva .. a více platíš určitě dost dráž než jinde.
 

Každopádně bych řekl že na firmě nezáleží. Není na tom moc co zkazit. Jen to napojí na přístroj a nechají ho jet asi půl hodinky..

 

A bacha někde si účtují i odsátí a recyklaci starého oleje a dodání nového! A samozřejmě UV látku ..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrkiller,asi netušíš,kolik stojí kvalitní mašina,plyn,kartuše oleje a kontrastní látka,podle tebe jsou všichni zloději.U nás stojí práce stroje,kontrola a desinfekce 500 plus materiál.100g plynu 50,olej zhruba také 50,desinfekční sprej je na dvě auta,takže na jedno 80,nedražší je kontrastní látka za 150,ta se dává jen při prázdné klimě nebo velkém úniku po konzultaci se zákazníkem.Průměrná cena vychází kolem 700-800,což jednou za dva až tři roky snad nikoho nezruinuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdy rok touto dobou vystrikam vyparnik dezinfekci. Pouzivam sprej s dezinfekcni penou. Davam i novy kabinovy filtr.

Chladivo jsem zatim kontrolovat nenechaval, ale letos na to asi dojde. Auto je ctyri roky stare. Kamarad ma O2 a po trech letech mu to prestalo chladit, protoze byl nizky tlak chladiva.

Na Felicii jsem nechaval cladivo kontrolovat po peti-sesti letech a nikdy tam skoro nic nechybelo. Jezdil jsem s tim do firmy kde se na klimatizace specializuji. Rozhodne bych to neriskoval nekde v pneuservisu, kde si koupili masinu na klimatizace, aby se v lete nenudili, ale ani netusi jak to vlastne funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím že i pneuservis to umí. Není na tom co zkazit, vše zařídí počítač. Kdyby člověk měl navíc 150 000 tak si to dělá v garáži sám. Ale příště si doufám vzpomenu na cosbyho a zajedu k němu do Štramberku. Škoda že jsem na něj nevzpoměl když jsem to nechával dělat :/

Ale už mě klima zase smrdí. Tak jako vlhký hadr. Ihned jak jí zapnu a po asi 5 minutách to přestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jsi veděl,jak to funguje,nic takového by jsi nenapsal.Pokud nechceš mít porůser,musíš projít školením na klimatizace,tam Tě naučí.

A perlička.V pátek tam byl pán na kontrolu s F.Focus.Jezdí na kontroly klimy každý rok.Naposledy byl ve Fordu kde mu místo 740g tam foukli 940 :-)

Na Felicii jsem nechaval cladivo kontrolovat po peti-sesti letech a nikdy tam skoro nic nechybelo. Jezdil jsem s tim do firmy kde se na klimatizace specializuji. Rozhodne bych to neriskoval nekde v pneuservisu, kde si koupili masinu na klimatizace, aby se v lete nenudili, ale ani netusi jak to vlastne funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží jaká plnička je.Pokud není aktualizována databáze,nebo pokud se nastaví u některých vozů jiný kompresor než tam je,může dojít k chybnému plnění,nebo pokud nemá plnička seřízeny váhy.

Jinak si myslím,že to nepraskne,ale čidlo to nepustí,nemusí klima fungovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jim říkal při plnění 1.6 TDI a on to tam marně hledal a koukal na mě že si z něj dělám srandu. Tak tam možná zadal 1.9 TDI .. snad to je objemově stejný :/ Klima mě funguje normálně .. jen jak jí zapnu tak jde cítit že už nemůžu jen tak lechtat plyn protože se trochu propadne reakce ..

 

Ale měli všichni jejich pracovníci certifikáty na zdi že jsou proškolení pro plnění klimatizací tak snad to nedodrbali :/

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně si myslím, že 700-800Kč je ještě hodně dobrá cena...Nemá někdo zkušenost s nějakým servisem z Plzně a okolí?

 

Já byl na jaře v Pneu Tolar v Doudlevcích, ale byla to jarní akce. Za vyčištění původního média, doplnění 130 g, UV, olej a dezinfekci ultrazvukem jsem dal 450 Kč. Říkali, že bez akce by to bylo za cca. 1200 Kč, trvalo to slabě přes hodinku. Jinak toho Best Drive bych se asi nebál, 549 za údržbu + 299 Kč za dezinfekci ještě jde, otázkou je cena doplněného média. A nebo koukni na Slevomat, tam je jedna firma z Rybnice, údržba klima za 599 Kč vč. media. Ale opět bez dezinfekce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ja doplnoval poprve 2 roky od koupy noveho auta, na slevomat za 199 korun cisten, doplnenii atd masinou, seat v brne u baumaxu... doplneni, nechybelo nic.. pak jen vycisteni klimy v ramci servisu letos na jare, tj po 3,5 letech... na pr. rok planuju opet velky servis a na slevomat, cena kolem 400 +- korun,.. jako 900jim za to nedam.. cisteni ozonem se da v brne sehnat kolem 3stovek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...