Přejít na obsah

Smartlink / Android Auto / Apple Carplay


VojtěchPraha

Doporučené příspěvky

Tak jsem stahl jinou verzi AA a povedlo se to spustit.. jen teda clovek jeste musel v Boleru do nastaveni a tam to zarizeni znovu vybrat. Telefon se taky jednou restartoval + zapomnel heslo na domaci wifi....Predstavoval bych si to vic user friendly. 

Editováno: , autor: Pavel_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

rozchodil jsem v Octavii Android auto. Všechno chodí tak jak má. Mám jen dotaz, zda je nějakým způsobem možné přehrát album interpreta uložené na telefonu. AA mi nabízí zjevně kvůli bezpečnosti provozu pouze pár posledních skladeb, které byli v telefonu přehrávány naposledy a nebo náhodný výběr z cele složky hudby. Lze se dostat k mému požadavku (konkrétní interpret, album či skladba) nějakým hlasovým příkazem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by to jít po mocí "play **** ", nemám vyzkoušeno, používám playlisty Spotify a u mne funguje  "Play my '*****' playlist on Spotify"

edit: Rozhodně vyzkoušet poslední build 1.6.2810 (2825091-release) - Ability to browse your music collection without lockouts while vehicle is stopped

Editováno: , autor: blahyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Je android auto v cestine? Uvazuji o prechodu z carplay na android auto ale trosku se bojim funkcnosti. Google mapy funguji bez problemu? Vzdy prijdu do auta, pripojim iphona a nabehnou mi mapy z carplay a muzu hezky sledovat jak si to valim:) pujde to tak i u android auto? Pripadne kdyz mi bude nekdo volat, psat sms pujde vse?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, nepozorujete nahodou nahodne odpojovani telefonu? 

Vse funguje, bezi me google mapy a po nahodne dobe (poprve po cca 80min) Bolero zahlasi odpojeni od telefonu. Jakmile se telefon odpoji tak v seznamu zarizeni JE  stale videt, ale pokud z Bolera inicijuji pripojeni tak dostanu hlasku ze zarizeni neni podporovano. Staci odpojit kabel pockat par minut a znovu zapojit. Po chvilce cca 20min se telefon odpoji znovu.

 

Poprve jsem si toho vsiml na S7 edge, ale pripisoval jsem to Samsungu a jeho zasahum do systemu. Dneska mi to udelalo i na Nexusu 5 (cistej android 6.0.1, cervnovy security patch, Android Auto instalovany oficialne pres Play, AA, connectivity services, mapy v exclude na battery opt  (coz asi nema vliv))

 

AA jsem zkousel i v devel modu, ale delalo to stejne. Nepomohlo ukoncit AA ani restart telefonu.

Editováno: , autor: havrosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém u CarPlay. Odpojit kabel na pár minut jsem nezkoušel. U mě pomůže restart Bolera. Vypnout motor a hned nastartovat nestačí. Bolero musí startovat se škodováckým logem na obrazovce.

Neumí někdo restartovat Bolero za jízdy?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim.

 

skusal som instalovat android auto zo stranky appmirror. ak som chcel nainstalovat uplne poslednu najaktualnejsiu verziu tak mi vypisuje uz pri samotnej instalacii ze nieje urcena pre nas trh. cize ju ani nenainstalujem

 

ak som stiahol poslednumoznu aplikaciu z roku 2015 uz mi ju nainstalovalo ale ak som pripojil foun k autu pripojenie prebehlo na par sekund potom vypisalo na telefone ze aplikacia nieje urcena pre nas trh a telefon sa odpojil.

 

kde robim chybu? ale ktora aplikacia z appmirror vam bezi bez problemov? ale treba mat este nieco povolene v telefone? mam novy samsung A5 2016 ktory ma android 5.1.1 

 

inak mirrorlink mi funguje OK

 

dakujem za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem někdy něco takového viděl na jednom Samsungu, nemůžu si ale vzpomenou co to bylo zač, jsou všechny stejný. Pomohla úplně nejnovější verze AA v kombinaci s aktualizací všech aplikací v telefonu (měl zakázané updaty u map, frameworku, play služeb atd....). Minimálně všechny google app a služby je třeba mít nejnovější možnou verzi.

 

Co se týče odpojování, zápasil jsem s tím chvilku jak u Lg Flex2 (5.1.1/6.0.1), Nexus 5X (6.0.1), tak dokonce jsem to viděl i u iPhone 6. Vždy byl na vině kabel. Rozhodně doporučuju koupit opravdu pořádný kabel, pro usb-c rozhodně celý kabel, ne jen nějakou redukci a je po problémech. Mě vydrží kabel v max kondici tak max 3 měsíce, rozhodně mu neprospívá nechávat ho v autě :-(

 

Mě se jen občas samo restartuje Bolero při delším použití (2-3 hod) AA, zaplé navigace a přehrávání hudby ze Spotify. Nevysledoval jsem ale žádnou zákonitost, takže naprosto netuším, čím by to mohlo být. Nevíte někdo, jestli není nějaký SW upgrade pro Bolero?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, aktualizace by mely byt zaklad, vcetne vsech komponent, ktere AA pouziva 

 

Kabel zkusim vymenit, je pravda ze uUSB pouzivam nejaky noname, protoze byl kratkej a zbytecne nezavazel. 

USB-C urcite investovat do kvalitniho (viz Benson Leung a jeho vyzkum). Tady opravdu nema smysle setrit (pouzivam kvalitni Microsoft CA-232CD, ale ten moc v aute nepouzivam, protoze na AA ma Nexuc 5 s uUSB). 

 

Update Bolera bys mel najit na zaklade VIN tady http://updateportal.skoda-auto.com/ 

Editováno: , autor: havrosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak zkusím oživit téma. Řeším tento problém: Vlastnil jsem Samsung S4. Spojení s bolerem pomocí bluetooth fungovalo naprosto v pohodě - načtení kontaktů včetně obrázků, hovory, přehrávání hudby. Samozřejmě smartlink (mám plnou výbavu bolera - smartlink, android auto, Apple Carplay - modelový rok 2016 - koupeno říjen 2015) nefungoval, protože samsung S4 tyhle funkce nepodporoval. Pořídil jsem samsung S6 hlavně skrz téměř plnou podporu konektivity pomocí smartlink. Vše OK - propojení funguje, Sygic navigace bez problémů. Problém nastal při propojení pomocí bluetooth - rádio načte pouze 50 kontaktů z cca 350 a konec. A to náhodným výběrem - od A až po Z. Samsung S4 s tím neměl problém (v profilu rádia bylo 350/1000). V profilu telefonu v autorádiu mi zobrazí 50/50 - viz přiložený obrázek. Dělal jsem tovární nastavení rádia, psal si se Samsungem, škodovkou .... nikdo nic - všichni dělají mrtvého brouka. Nemá někdo stejný problém?  

20160729_084024.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...