Přejít na obsah

Oprava laku / záruka


Librus

Doporučené příspěvky

Ahoj po dlouhé době a ne zrovna s příjemný tématem :-).

 

Máme 2 měsíce "starý vůz" a už se nám podařilo odřít spodek předního nárazníku pod mřížkou, až na tmavý plast pod lakem. Zvažuji co dál. Varianty jsou takové:

 

1) vlastní oprava / oprava u lakýrníka

2) oprava v autorizovaném servisu

 

Teď bych se Vás chtěl zeptat, pokud bych zvolil variantu č.1, budu ztrácet automaticky záruku na lak (tzn. výrobní vady jako bublinky apod.) a karoserii (rezivění) ? Jde mi o to, že kdybych si to opravil sám a začal mi rezivět třeba kufr... tak ta naše "nehoda" nemá vliv právě na ten rezivějící kufr...

 

Nevíte na kolik může vyjít taková oprava laku v autorizáku nebo lakýrníka ? Nový díl nárazníku stojí okolo 6ti tis. + nějaká práce... a kvůli takové "blbosti" se mi do toho nechce vrážet tolik peněz, ikdyž mě to hodně mrzí u nového auta.

 

Ještě by mě zajímal možná pro Vás asi hloupý dotaz. Musí se to nějak hlásit ten ťukanec škodovce ?

 

Přikládám odkazy s fotkami.

http://postimg.org/image/mmuith9qd/

http://postimg.org/image/5pe0j5oi1/

 

 

Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stačí vykitovat a nalakovat jen postiženou část a rozleštit - cca 800 až 1000 Kč. Při troše šikovnosti to zvládněš i sám. O záruku přijdeš jen na lak nárazníku a to ještě jen v místě opravy. Přestříkání celého nárazníku pořídíš cca 3000 Kč - ale je to zbytečné. Letos na jaře mě (respektive pojišťovnu viníka nehody) lakování nárazníku na jedničkový Fabii v autorizovaném servisu vyšlo včetně montáže a demontáže na necelé 4000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

150,- odmašťovač

100,- základ na plasty

200,- tmel

100,- plnič

240,- bílá Candy + bezbarvý lak

30,- šmirgly

120,- zakrývací fólie

cca. 940,-...

Lakýrník chtěl 2-3 tisíce za přelakování nového dílu. Kdyby to poškození nebylo v místě 5x5 cm nebo bylo hlubší apod, tak to rozhodně nechám na odbornících.

Škodovka nový díl přes 5 tisíc + montáž v autorizáku nevím kolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ze škodovky mi přišly 2 maily.

Cituji:

Dobrý den pane.... .

předem děkujeme za projevený zájem o opravu v Našem servisu.

V případě, že se jedná o hlubší poškození až na plast doporučujeme, demontáž

nárazníku a následné přelakování. Tato oprava se pohybuje v rozmezí od

4000 - 5000 ,- dle modelu vozu a druhu laku.

V případě Vašeho zájmu doporučujeme objednání minimálně 2 dny předem.

Dobrý den pane.... ,

cena za lakování předního nárazníku,včetně práce vychází 4.500,- kč.

Záruka na karoserii Vám běží jak uvádí výrobce, pouze pokud bude lakován

nějaký díl v neautorizovaném servise, tak na tento díl záruka skončila,

na ostatní díly záruka pokračuje. Dále je třeba dodržovat na vozidle

pravidelné servisní prohlídky, jak uvádí výrobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ahoj,

na parkovišti mi nějaký .... poškrábal zadní nárazník (viz foto). Chci se zeptat, jak byste to opravili. Do lakovny se mi investovat nechce, u havarijka by asi byla spoluúčast, takže řeším buď tužku, nebo spray. Oboje nabízí eshop škodovky. Nebo máte ještě nějaký další tip? Budu vděčný za každý názor. Dík.

20170226_164852.jpg

20170226_164908.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim co dělám špatně, ale mě se to tužkou nikdy nepodařilo udělat kvalitně. Já teda měl vždycky výraznější metlu (vínová a modrá) a s tím třpitivým pigmentem to vždy stálo za starou belu. Takto velká vada bude asi dost vidět opravená tužkou. Možná lepší by bylo koupit sprej, odstříknout si do víčka a pak nějakým lepším štětečkem to zatřít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam neco podobného na skoro stejnem miste. Taky jsem jednou prisel k autu a bylo to tam...

Je to videt prakticky jen, kdyz se auto umyje. Jakmile je zaflakane, ani si toho nevsimnes.

Casem na to asi taky koupim tu opravnou tuzku. Akorát na eshopu jsem tu svoji ještě prodávat nevidel a to mam tu nejzakladnejsi, co muze byt :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...