Přejít na obsah

Felicie 1.3 50 kW kontrolka dobíjení se více rozsvítí při přidání plynu


FabiusTDI

Doporučené příspěvky

Ahoj, prosím o radu. U feldy z roku 96 (1.3 5 kW) mám zvláštní problém. Hledal jsem to podle klíčových slov tady na fóru ale nic podobného mé závadě jsem nenašel. Auto nedobíjí, to jsem měřil, kontrolku dobíjení jsem vyměnil, vyměnil jsem i regulátor s uhlíky, prošel a proměřil kabeláž. Teď už zbývá jen diodový můstek. Na té závadě mi ale nesedí to že kontrolka na volnoběhu lehce svítí a po přidání plynu se rozsvítí naplno. Je to můstek nebo ještě něco jiného? Děkuji mnohokrát za případnou radu.

Editováno: , autor: FabiusTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nemusí bejt jen jedna - já bych vyndal obě půlky můstku a každou diodu zvlášť proměřil aspoň multimetrem, pokud už ne na pořádným testeru, kterej diodám "naloží" v závěrným směru napětí minimálně 40-50V, aby je správně vyzkoušel...

A pokud najdeš špatnou, je na tobě jestli zkusíš sehnat přímo náhradní diodu a pokusíš se ji v můstku přelisovat, nebo jestli koupíš celou novou půlku můstku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

ahoj, mam take problem u feldy 1.3 50kw a to ten ze kdyz jsem ji dostal tak tam byl danej altik z 1.6 ktery fungoval ale vyletaval z toho remen protoze byl nakrivo, tak jsem tam dal z 1.3 a nesviti vubec kontrolka dobijeni ktera normalne svitila a nedobiji nevite nekco co s tim nebo cim to muze byt ?? dekuji za rady

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsi nějak pomotal dráty. Po zapnutí klíčku se na jednen kontakt žárovky přivede +12V, druhý kontakt žárovky je připojený na budící vinutí alternátoru a proudem protékajícím skrz žárovku a budící vinutí a druhý konec budícího vynutí připojený přes regulátror na kostru. Mohl by být i špatný regulátor, ale to se mně nějak (když nesvítí kontrolka) nezdá. Tady jsou nějaké rady a schémata https://publi.cz/books/160/05.html

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...