Přejít na obsah

Motor stráca výkon


DwDckQo

Doporučené příspěvky

Ahojte, mám Octaviu 1, 1.9SDI, roč.2000 a zhruba 178 000KM ...

 

Zohriaty motor:

 

       Pri štartovaní resp. po otočení kľúčika do poslednej polohy pred štartom mi kontrólka žhavenia svieti dobrých 5 až 10 sekúnd. Hneď pri štartovaní mi otáčky vybehnú na 1500 a a znova sa vrátia na 900. ALE, po chvíli začnú kolísať pri 1000-1100 na voľnobehu. Po niekoľkých minútach sa vrátia do normálnu. Ďalej som si všimol, že mi auto stráca rapídne výkon a je jedno či je motor studený,teplý.... V prípade keď mám zohriaty motor a dlho žhaví, zakolíšu otáčku... zdá sa mi (teda nie zdá ale určite :D), že auto ide úplne lepšie (ALEBO NAOPAK, ŽE ZASE NIČ NEJDE). Postrehol som to hlavne vtedy keď mám pred sebou nejaký kopec a musím trošku viac pridať... Auto držím zhruba pri cca 2000 otáčkach a plyn držím na tej istej úrovni keď zrazu začne SDI-čko naberať výkon a musím iba ubrať plyn ... Proste niekedy musím "náš" kopec vychádzať na 3 :D, inokedy 4 štvrť plynu auto ide užasne normálne si pýta 5 :D

       V servise mi vyčistili vzduch mal som ho dosť zasratý samozrejme, že som im povedal o tomto probléme a povedali mi, že to môže byť čerpadlo... Môže práve spomínané čerpadlo robiť takúto neplechu? alebo je na chybe niečo úplne iné ? Ďakujem za všetky rady 

 

P.S Pri studenom štarte sa auto správa vždy normálne... pekne sa nažhaví a brmmm

Editováno: , autor: DwDckQo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

AK by niekoho zaujímala oprava. Tak dlhé žhavenie a kolísanie otáčok bolo spôsobené zlým čidlom (senzorom) teploty chladiacej kvapaliny. Strata výkonu bola spôsobená prerušenou kabelážou k snímaču teploty čo je na Airboxe. Trápil som sa s tým dlhé mesiace, no nakoniec som prišiel na chyby :D Dúfam, že to niekomu pomôže :) 

Editováno: , autor: DwDckQo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...