Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

@kozakm Dik za postrehy a potvrdenie toho start stopu, je to skvele, ze to tam pridali :) to prisvecovani skus pohladat v skupine LIGHTS a nieco ako CORNERING 

 

On 1/12/2017 at 11:18 AM, wirer said:

- testované opäť vypnutie DRL pri zatiahnutí ručnej brzdy - funkčné !

Potvrdzujem. Dnes sa zastavil jeden clen fora a uspesne sme to zapli -_-

 

On 1/12/2017 at 7:29 AM, wirer said:

mnou toľko omieľaný trippling - verzia 3.3 už počíta s maximom 3 bliknutia, zatiaľ čo verzia 3.0 ešte stále má maximum 5

Vo verzii 3.4 nam to tiez ponuklo max. 3 bliknutia.

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ta ich stranka nie je pri niektorych autach kompletna, napr. mne ide pretocenie ruciciek aj dotankovanie (MY2015), ale u nich to nie je uvedene.

 

Ale chapem, ak to nevidis priamo v Cariste, skus im napisat mail, mozno to pridaju.

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

 

9.1. jsem kupoval ELM327 v1.5 adaptér přes odkaz z 1. stránky (https://www.aliexpress.com/item/2016-ELM-327-V-1-5-BT-adapter-Works-On-Android-Torque-Elm327-Bluetooth-V1-5/1597745048.html?spm=2114.13010608.0.0.u7aqJI ), screenshot objednávky: 8a51ebde7c.png.

Jenže podle ELM327 identifiera není úplně kompatiabilní:

394f55fa6d.png

 

S Torque funguje bez problémů, ale u Caristy se u všeho sekne na 25% při načítání, párkrát se zkusí znovu připojit a pak to padne s hláškou o unsupported adaptéru. Zkoušel jsem i různý starší verze s patchem, tak i poslední verzi z Playe - všechno úplně stejný. Zkoušel jsem to na Octavii II před faceliftem, 7/2006.

 

Jestli jste někdo taky nedávno kupoval ten adaptér od stejnýho prodejce, můžete sem hodit výsledek z toho ELM327 identifiera? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u té Octávie, nebude to tím, že to bude ještě starší verze CANu? Já si teď testoval také adaptér, který jsem dostal předloni na Vánoce a to jsem ještě zdaleka netušil nic o různých verzích, abych zjistil jeho verzi a k mému milému překvapení mám též 1.5. Ovšem screenshot jsem nedělal, resp. neukládal, ale těch červených polí jsem tam měl možná ještě více, ale připisuji to verzi CANu v mém autě. Zkoušel jsem to na obou autech v podpisu a už si napamatuji přesně, jestli byly stejné, ale určitě velmi podobné. Takže řekl bych nelze srovnávat výpis testu adaptéru, byť na stejné verzi adaptéru, u auta MR2006 a MR2015, 2016. Možná mě ale zdejši odborníci vyvedou z omylu ... uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak i já se přidám.

Mám stejný modul z prvního příspěvku a ,,log´´ (screen). Škoda Superb II Fl 2015,  Škoda Yeti Fl 2015 taktéž nefunkční app Carista sekne se při 25%. Na poslední verzi jde načíst alespoň chybové hlášení, ale to je vše nic jiného nefunguje.

Screenshot_2017-01-27-20-39-07.png

Editováno: , autor: radek1841
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sa asi nedozvieme, kde to kto pajkuje a akym sposobom vybera a nakupuje chipsety. A ze preco vobec niekto vyraba tie dodrbane 2.1ky. Je to pre mna rovnaka zahada ako ked stale zmiznu z Ali nejake nove VCDS klony. Kazdopadne netreba zufat. Uz som z Ali reklamoval 2x a uspesne - vratenie penazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Stringouz ideme dost OT, ale v kratkosti. Cca 4 roky dozadu mi kamos objednaval cez jeho konto na Ali taky modry priesvitny mini ELM adapter. A ten proste zrazu prestal ist. Napisali sme spravu predajcovi, a oni poslali peniaze spat. Navrhli aj poslanie noveho, no odmietol som, a rozhodol som sa vtedy ze kupim ten cierny dlhy nepriesvitny (mal dobre hodnotenia).

 

Oni pri tom objeme tovaru, ktory chrlia do sveta za miliardy nebudu od teba chciet rozsiahlu spravu od sudneho znalca :D

 

Raz som sa zlakomil na jedny pekne hodinky. Ja viem, bola to moja hlupost kopovat taku vec z ciny, ale stali tusim do 4€ :D no a meskali.. kadzy den nejake minuty. Tak som zas pisal spravu. Niekto by tie drobne neriesil, ale mna proste komunikacia s nimi bavi. Pochopis, ked si pozries nasledujuci obrazok.

 

Reklamacia.thumb.JPG.708e4f5b2367531690fcbb7ba15c0955.JPG

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na CAN komunikaci resp. autě obecně asi nezáleží, zapojil jsem to na 12V zdroj a výsledek stejný.

bd5d8041b1.jpgad9663e620.png

 

Objednal jsem na test další dva adaptéry, co se chlubí originálnim PIC jednočipem, tak pak dám vědět. Konkrétně jde o https://www.aliexpress.com/item/Top-Quality-ELM327-v1-5-Super-mini-obd2-Bluetooth-Scanner-Code-Reader-for-Android-phone-Windows/32690134452.html a

https://www.aliexpress.com/item/6-LED-Waterproof-5-5MM-2M-Android-Endoscope-1-9-CMOS-Mini-USB-Endoscope-Inspection-Camera/32586023241.html.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na vedlajsom fore uz uzivatel Radas otestoval VAG DPF, zanesenie zo servisnej diagnostiky sedi. Motor 2.0 TDi CR 103kW CFHC.

 

Edit>

nasiel som starsiu plnu verziu 2.7.5

pripadne mozete pouzit najnovsiu free verziu z Google Play

 

What's New
2.7.5
- added CRLB and CUTA engines (not directly tested by me)
- new log function (new permissions required)
- new landscape reverse option
- new option to set the startup volume for sounds
- new option for miles distances instead of kilometers
- more informations for engine sw version
- graphical improvements
- code corrections for bugs and various improvments

 

Engines supported:
CRBC (2.0TDI 150CV)
CFHD (2.0TDI 143CV)
CUNA (2.0TDI 184CV)
CFFB (2.0TDI 140CV)
CFWA (1.2TDI 75CV)
CLHA (1.6TDI 105CV)
CXXB (1.6TDI 110CV)
CAYC (1.6TDI 105CV)(partially on Passat 3C MY10)
Tested by users:
CFGB,CJCA,CRMB,CUPA,CUSA,CXFA,CAYB,CRLB,CUTA
IMPORTANT some of the engines above may be uncompabile, it depends on the engine software version, so use the VAG DPF FREE app to check your engine before buy!!!!

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzial, potvrdzujem dorucenie chybneho adaptera objednaneho z tretieho prispevku. ELM identifier mi tiez ukazuje nepodporovane protokoly v castiach 1.1 a 1.3 rovnako ako kolegom. Preto som odkaz vymazal z tretieho prispevku. Odporucam zaujemcom aby pockali, kym nam @kernelpicnic nepotvrdi funkcnost tych dalsich objednanych. Alebo mozu objednat ten overeny zo Sunnysoft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po komunikacii s vyvojarom, a naslednom poslani "debug data" z mojho auta uplynuli 3 tyzdne, a uz vydali verziu 3.5 beta1.

 

Tak ako slubili, popracovali na tom a konecne pridali teplotu oleja. Uspesne som ju aktivoval (pre neznalych, tato hodnota niektorym zmizla po prekodovani na pevny interval).

 

P.S. Caristu som odomkol podla navodu z prveho prispevku, nemam cracknutu verziu.

1.thumb.jpg.2beeef688e4afe474a1360806424ffeb.jpg2.thumb.jpg.78c067dbcb7bbaf0a62047169f718c42.jpg3.thumb.jpg.b184f210feadddcc4e843529eeff52aa.jpg4.thumb.jpg.7f7ba978ced994c640db302167220852.jpg

 

 

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fabii III Style 2016,odemklou verzi Caristy 3.4 z prvního příspěvku.Adaptér z  Sunnysotfu.

 

Nastaveno:

 

vypnutí SS

pootočení ručiček budíku

vypnutí signalizace pásů

kolik dotankovat

zapnutí zadních světel při denním svícení

zhasnutí světel denního svícení při zatáhlé ruční brzdě.

 

Jen je škoda,že nejde nastavit ten corner lights.To by se mě hodně líbilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potvrzuju, že https://www.aliexpress.com/item/Top-Quality-ELM327-v1-5-Super-mini-obd2-Bluetooth-Scanner-Code-Reader-for-Android-phone-Windows/32690134452.html je funkční. Podařilo se mi všechno načíst i na tý starší Octavii 2 z 2006, zatím nemám ale Caristu napatchovanou, takže jsem nic nezkoušel uložit. Ten další adaptér zatim nedorazil, pak dám vědět.

cf9bd9b8ed.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, pan.peta napsal:

Mám Fabii III Style 2016,odemklou verzi Caristy 3.4 z prvního příspěvku.Adaptér z  Sunnysotfu.

 

Nastaveno:

 

vypnutí SS

pootočení ručiček budíku

vypnutí signalizace pásů

kolik dotankovat

zapnutí zadních světel při denním svícení

zhasnutí světel denního svícení při zatáhlé ruční brzdě.

 

Jen je škoda,že nejde nastavit ten corner lights.To by se mě hodně líbilo.

 Taky se chystám koupit adaptér. Je to tento? https://www.sunnysoft.cz/zbozi/167PCI-068/automobilova-diagnosticka-jednotka-pro-obd-ii-s-bluetooth-ekv-elm-327-pro-android-a-windows-phone-4216595.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...