Přejít na obsah

Android auto + Mirrorlink podporovaná zařízení


Doporučené příspěvky

To samé.

 

SmarLink je elegantním řešením pro spojení mezi chytrým telefonem využívající rozhraní MirrorLink™. Ať už chcete na svém telefonu poslouchat hudbu nebo se jím nechat navigovat, využijete obrazovku infotainmentu, na které jsou funkce „zrcadleny“

 

zdroj: http://www.skoda-auto.cz/o-spolecnosti/technologie/smartlink

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, smekac napsal:

No vzhledem k tomu že jsou oba starší tak se nechytám ani na jedno ... no co se dá dělat, "pokrok nezastavíš" ale díky za info. Ještě dotaz pro nováčka, nikde jsem nenašel rozdíl mezi Smart a MirorLink... může to někdo shrnout v pár odrážkách ? :-) 

 

SmartLink jako takovej je rozhraní tří služeb - MirrorLink, Apple CarPlay a Google Android Auto. Nicméně v ČR není oficiálně podporovaný ani CarPlay ani Android Auto, takže na našem trhu de facto SmartLink = MirrorLink. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

40 minutes ago, Eric_ said:

Nieje to celkom pravda že AA podporuje Android5+, skúšal som na Honore 6 aj 7 Android 6  a AA som na nich nerozbehol.

 

Android5+  je jeden z predpokladu pro Android Auto, nikoliv jediny...

Zkouseli jsme P9 Lite a s fw B161 to nefungovalo, po update na B180 (B190?) uz ano.


Pozor jakou verzi Android Auto stahujes. Existuji 3 verze arm 32bit / 64bit a x86

Pokud si stahnes spatnou verzi, tak se to nerozjede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

51 minutes ago, Kane13 said:

MirrorLink, Apple CarPlay a Google Android Auto. Nicméně v ČR není oficiálně podporovaný ani CarPlay ani Android Auto, takže na našem trhu de facto SmartLink = MirrorLink. 

 

CarPlay sice neni oficialne podporovany, ale funguje. Jen si neni v pripade problemu komu stezovat. Dale nemusi fungovat nektere rozsirujici funkce (jako napr privolani asistencni sluzby)

 

U Android Auto je nejlepsi cesta pres druhy ucet. V DE nebo AT (pripadne doma pres proxy) si zalozit druhy Google Account, ten si pridat do telefonu a pak si pres Google Play nainstalovat AA primo. Budou pak fungovat i automaticke aktualizace (posledni byla nekdy v cervnu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhoda Apple je ta ze maji jeden SW a jeden HW...

U Android je to bohuzel horsi, co vyrobce, to original a zalezi malem i na buildu OS, ktery ma clovek nainstalovan 

Idealni je rada Nexus/Pixel jako referencni sw/hw a pripadne rada Z u Sony (na GitHub lze stahnout vanilla verze Androidu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to už zjistil http://dotekomanie.cz/2016/11/android-auto-uz-neni-jen-auta/ 

http://www.androidcentral.com/google-launches-android-auto-phones


Jenže ta verze 2 alespoň mi nejde vůbec nainstalovat, předchozí verze šly - Samsung S7, nejnovější updaty Andr 6.0.1. Asi tam Google přidal další kontroly na zemi. Takže zpět.

Zatím jsem zkoušel ale čekám na výměnu sim karty za nano. Bez sim mi nejede ani ML ani AA. Doufám, že to je jen tím. Po připojení to hlásilo něco jako že mám vlhkost v konektoru USB, dnes vyzkouším i jiné USB kabely.

Nějaké rady zde https://support.google.com/androidauto/answer/6395843?hl=en&ref_topic=6347951

před 17 hodinami, havrosh napsal:

U Android Auto je nejlepsi cesta pres druhy ucet. V DE nebo AT (pripadne doma pres proxy) si zalozit druhy Google Account, ten si pridat do telefonu a pak si pres Google Play nainstalovat AA primo. Budou pak fungovat i automaticke aktualizace (posledni byla nekdy v cervnu).

No a to pak pro AA přepínáš účty? A co adresáře, kalendáře apod?

Nebo je ten druhý účet jen pro prvotní instalaci a pak už se nepoužívá a aktualizuje se sám?

 

Editováno: , autor: noaid
Přidán link
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, noaid said:

mi nejde vůbec nainstalovat, předchozí verze šly - Samsung S7, nejnovější updaty Andr 6.0.1. Asi tam Google přidal další kontroly na zemi. Takže zpět.

 

Nemas spatnou verzi (32/64bit arm a x86) ??? S7 by mela mit arm64

Kolega zkousel na LG G2 s 6.0.0 a jede spolehlive

 

Pokud mas vice uctu, tak v google aplikacich muzes prepinat. Kalendare, maily, vse je separatni. V synchronizaci jsem si zakazal vse krome Google Play (kvuli aktualizacim)

 

AndroidPIT-switch-google-account-in-google-play-store-w782.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bylo verzí, koukal jsem na apkmirror ráno když tam byla jen verze arm a arm64, pak se vrátil a mezitím se objevila x86-64. Já viděl 64 tak ji automaticky stáhl, nevšiml jsem si jiného procesoru. Takže už to jede standalone. Odpoledne zkusím v autě. 

Díky moc za upozornění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, prostě jsem se spletl, napřed tam byl jen 2x arm a já pak viděl 64 tak jsem bral, nevěda že je to jiný než jsem viděl předtím.

Takže AA jede pěkně, u mne GMaps, TuneIn, Spotify.

 

GMaps - ve dne jakžtakž, některé věci se mi tam moc líbí, ale ráno s nočníma barvama... děs. Silnice nebyly vůbec vidět, jen ta trasa, jinak skoro tma. Naprosto nešlo na mapě cokoliv najít, prostě tma. U Googlu musí být naprostí pitomci že dají kombinace barev ve dne odstíny světlešedé a bílá a v noci velmi tmavěšedá na černé. To se nedá používat. Bohužel nejen u Googlu, tenhle trend nevýrazných barev vidím dost často, ale Google je fakt extrém.

Pěkný design oznámení o příští odbočce, ale chybí na obrazovce praktické informace jako gps rychlost, momentální maximálka, kdy dojedu do cíle, zato tam mám veledůležitou informaci o kolik minut budu v cíli později než si on myslel. 

No do plnohodnotné navigace to má ještě hodně daleko. Uvidíme až bude podporováno Waze.

 

MirrorLink - zatím mi hlásí, že nenašel vhodnou aplikaci, Zkusím Sygic. Mám jej sice koupený, ale ne verzi Car Navigator, předpokládám, že licenci převést asi nepůjde. Tak to testnu v příštích dnech.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezazněla tu zatím informace, že v modu Mirrorlink lze pouštět i některé aplikace, které na to nejsou uzpůsobeny. Stačí nainstalovat RockScout a ten slouží jako interface mezi Mirrorlinkem a audio aplikaceni, např. Spotify, Deezer, netová rádia.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.carconnectivity.mlmediaplayer&hl=cs

http://www.mirrorlink.com/Rockscout for MirrorLink

Zkoušel jsem a  funguje se Spotify.

 

Jinak Sygic Car Navigator mne zklamal. Jednak tím, kolik stojí (to se nedozvíte dokud si jej nenainstalujete, což je také trend poslední doby) - standardní Sygic asi 600 Kč, SCN 4x tolik, skoro jako samostatná navigace TT nebo Garmin. To nemá moc šance ve srovnání s konkurencí - Android Auto + GMAps a Waze (již brzo). Leda v zahraničí, ale jestli EU zruší roamingové poplatky, tak ani tam ne.

Dále jsem zklamaný tím, jak jsou provedeny hlasové pokyny - začátek chybí. Např. místo "po dvěstě metrech odbočte vpravo" slyším jen "stě metrech odbočte vpravo", někdy chybí i celá první dvě slova. Prostě ztiší rádio moc pozdě, špatné prolínání zvuku. Může to být ale i chyba Mirrorlinku a ne Sygicu, kdoví. Nebo je chyba v nějakém mém nastavení?

Grafiku map má ale ve srovnání s Gmaps výraznější.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Na normálního Sygica jsou slevy pořád, ale na CN jsem ještě neviděl, alespoň posledních pár týdnů. Možná časem.

Horší je, že ten den, kdy mi skončila zkušební doba CN, mi přestalo fungovat spojení Mirrorlink úplně, nedokáže se s mobilem vůbec spojit. AA funguje normálně. Restartoval jsem Bolero i mobil, nic. Kontroloval nastaveni v mobilu, nic jsem nenašel. V Boleru není co nastavovat.

Tak zatím nevím, možná po čase zkusím, jestli se to nějak nevzpamatovalo.

Osobně si myslím, že by měl Sygic začít urychleně pracovat na verzi pro AA. Tam má větší perspektivu než s ML. Snad je to napadne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na slevu CN jsem taky čekal nějak čtvrt roku :) ML myslím naskočí jen když máš nějakou kompatibilní aplikaci tak zkus nainstalovat třeba Parkopedia a uvidíš. Mě to funguje bez problémů, jen se mi nedaří dostat se na plochu telefonu a pustit si třeba film jako jiným :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@noaid

mám stejný problém se začátkem hlášení u Sygicu, většinou tu první hlásku nevysloví.

Co se týká spojení s Mirrorlinkem - i s tím jsem měl problém po zakoupení Sygicu. Prostě se mobil (Sony Xperia Z1 Compact) nedokázal spojit s autem přes Mirrorlink (AA fungovalo bez problému). Zkusil sem zrcadlení telefonu na televizi a hle, ani to nefungovalo. Po chvíli zkoušení jsem uvedl telefon do továrního nastavení, nainstaloval aplikace a od té doby Mirrorlink včetně Sygicu trochu funguje. Proč trochu - jednak ty chybějící hlásky na začátku věty a pak se mi stává, že se Mirrorlink spojení během jízdy přeruší. Někdy se opět spojí samo, někdy ne. Spojení se taky spolehlivě přeruší, když v Sygicu začnu zoomovat nebo prudce hýbat mapou na displeji Bolera. Když to samé dělám na displeji mobilu, tak je vše v pořádku. Možná špatný kabel, ale zkoušel jsem jich víc a všechy se chovaly podobně. AA funguje a nepadá, takže Sygic moc nepoužívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...