Přejít na obsah

Rozebrání světlometů - jak na to (Octavia II)


MSB

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás pánové,

majitelé xenonových světlometů budou po jisté době řešit snížení svítivosti, která je krom samotné výbojky i důsledkem "vypálené" paraboly u xenonového modulu. Po zkouknutí pár videí jsem se rozhodl demontovat přední plexi z původně nerozebíratelného světla s cílem demontovat samotnou parabolu a vyčistit projekční čočku. 

 

1. Demontáž světla ze zástavby automobilu

2. Nožem obřízneme lepený spoj mezi okolo plexi

3. Pokud byste se nyní snažili přední plexi vypáčit, dopadlo by to nejspíše jeho zlomením. Je tedy lepený spoj, který je zevnitř, nahřát.

4. Horkovzduškou po dobu cca 10 min.  "objíždíme" rozhraní mezi předním plexi a plastovým tělem skla v místě spoje. Pozon, nesmíte foukat na samotnou přední část plexi, nýbrž zezadu od těla světlometu.

5. Vezmeme větší šroubovák a plexi začneme jemně páčit z plastového těla. Nejdůležitější je trpělivost, nespěchejte! Pokud se vám zdá, že se plexi nechce odlepit, tak ještě nahřívejte.

6. Po demontáži předního plexi je ještě nutné demontovat další část světlometu a tou je odrazná, postříbřená plocha, která je opřena o tělo světlometu malými pozičními úchyty - ty pokud možno nezlomit!!!

7. poté můžeme demontovat samotný modul včetně paraboly.

8. Zaslání paraboly na opětovné pokovení (zaslal jsem zde: http://www.chromovani-plastu.cz/)

9. opětovné složení a lepení - zde v současné chvíli hledám vhodnou náhradu za originál - Pokud byste doporučili vhodný typ lepidla, byl bych rád.

 

 

post-98563-0-21813100-1456898058_thumb.j

post-98563-0-93742400-1456898058_thumb.j

post-98563-0-47208200-1456898059_thumb.j

post-98563-0-37356700-1456898060_thumb.j

post-98563-0-82828500-1456898060_thumb.j

post-98563-0-34935200-1456898061_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď, tím silikonem si právě nejsem jistý:/. Kolega, který pracoval v Helle u světel mi říkal, že silikon ideální nebude vzhledem k UV záření, proměnlivým teplotám a vlhkosti - to vše pak způsobuje jeho drolení a pronikání vlhkosti do světlometu.

 

Mám ještě následující dotaz - nezjistil jsem na co jsou plechové úchytky s pružinkou, parabolky musejí být kompletně odstrojené, proto i tento díl musel jít pryč, bohužel však destruktivně. Doufám že jej nebudu potřebovat...

post-98563-0-50910300-1456914318_thumb.j

post-98563-0-93625600-1456914318_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Díky za odpověď, tím silikonem si právě nejsem jistý:/. Kolega, který pracoval v Helle u světel mi říkal, že silikon ideální nebude vzhledem k UV záření, proměnlivým teplotám a vlhkosti - to vše pak způsobuje jeho drolení a pronikání vlhkosti do světlometu.

 

Mám ještě následující dotaz - nezjistil jsem na co jsou plechové úchytky s pružinkou, parabolky musejí být kompletně odstrojené, proto i tento díl musel jít pryč, bohužel však destruktivně. Doufám že jej nebudu potřebovat...

Klidně tam použij UNIVERSALNI SILIKON SOUDAL TRANSPARENTNÍ = je ÚV odolný a hodně kvalitní osobní zkušenost na světlech VW Passat. Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Chcel by som sa opytat, mam O2 po Facelifte natáčacie xenony, pravy xenon mi urobi pri nastartovani pohyb do boku ale hore nevyjde, mam doma lave svetlo rozbite po zrážke s jelenicou natacanie aj dvihanie tam funguje keby som sosovku aj s motorcekmi prehodil do praveho bude to fungovat alebo nie. Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...