Přejít na obsah

kovové ťukání v řízení


Jirkyn

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám dotaz na hluk v řízení, když na nenastartovaném autě vezmu rychle krátce do rejdu doleva a hned doprava, jako kdyř se zkouší vůle v řízení, tak se ze servořízení ozývá kovové ťukaní... Když nastartuju tak se hluk ztratí. Vůle v řízení není, ale to ťukání tam nebylo. Nevíte jestli je to normální za klidu bez nastartovaného motoru? Řekl bych, že to dřív nedělalo. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A můžu mít já dotaz, proč tě trápí nějaké cinkáni při prudkém otáčení volantem v nenastartovaném autě ? :D Že tu někdo slyší trávu růst jakš takš beru, ale tohle už fakt ne :D Když to po nastartování zmizí a vše funguje tak proč se tim trápíš.

 

Při nenastartovanym tam žádná pomoc neni, všechno běží hezky natvrdo, tak to prostě praská no... Uprímně by mě ani nenapadlo tohle zkoušet nebo řešit, prostě bych to nedělal :D Pokud o tom při jízdě nebo nastartovanym autě nevim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký auto kamarád má... Rapidy MR16 už nemaj hydrauliku, nevim jak fábie... Ale tohle bych neřešil, hlavně bych to už nedělal. Kamarád takhle oddělal servo na starší octávce, když jsme ho táhli na laně a měl to chcíplý.. Podle toho co píšeš jsi to nedělal poprvý, když tak jistě víš že "to předtim nedělalo"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám dotaz na hluk v řízení, když na nenastartovaném autě vezmu rychle krátce do rejdu doleva a hned doprava, jako kdyř se zkouší vůle v řízení, tak se ze servořízení ozývá kovové ťukaní... Když nastartuju tak se hluk ztratí. Vůle v řízení není, ale to ťukání tam nebylo. Nevíte jestli je to normální za klidu bez nastartovaného motoru? Řekl bych, že to dřív nedělalo. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji J.

Osobne si myslim, ze mas ten problem, ktory ja riesim asi pol roka a opisujem ho v mojej teme. Urcite ti to robi aj pri nastartovanom aute, len musis najst "spravnu polohu". V mojej teme to riesil BlueRace, problem je zevraj priamo vo volante, pravdepodobne priamo ako je volant nasunuty na tom "1000hrane". Ale ako pisem, viac opisujem v mojej teme, prestuduj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam mám řízení hydraulické, ale čerpadlo je elektrické. Od 2014 mají už jen elektriku? 

 

Ťukání de to přímo z řízení, jako když je vůle mezi hřebenem a pastorkem, když na těleso řízení položím ruku a někdo vezme za volant, tak cítím, jak to tam ťuká, když nastartuju, tak se to zlepší a není to tak cítit. Volal jsem do servisu a řekli mi, že to musí vidět, aby posoudili, ale že dokud se nenatlakuje olej, tak tam ta vůle může být, ale vůli tam necítím, jen hluk... Ještě mě v přední nápravě při propérování vrže nějaká guma (nevím jestli to je uložení nápravy nebo stabilizátoru) tak jim to tam dám, ať na to mrknou. Doufám, že tu výměnu gumového uložení uznají jako reklamaci, mám 4letou záruku. Nemáte někdo zkušenost se 4roky záruky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne si myslim, ze mas ten problem, ktory ja riesim asi pol roka a opisujem ho v mojej teme. Urcite ti to robi aj pri nastartovanom aute, len musis najst "spravnu polohu". V mojej teme to riesil BlueRace, problem je zevraj priamo vo volante, pravdepodobne priamo ako je volant nasunuty na tom "1000hrane". Ale ako pisem, viac opisujem v mojej teme, prestuduj.

které téma to prosím je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně při předání auta na můj dotaz, kam dolévat olej do serva, řekli, že je řízení celé elektrické a nic se nikam nedolévá. Tak asi komplet elektrika. Ale jak to funguje, to netušim :D Nemůžeš tam ty mít toho oleje třeba málo? Ale na to by jsi asi přišel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Ja som na nieco take spozornel pocas jazdy, riesil som iny problem a pocas jazdy som rychlo otacal volantom a vtedy som pocul nieco podobne. Radsej som to uz dalej ani neskusal a nemam tusenie cim to je. Chcel som to ukazat aj v servise a prave vtedy to nerobilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdravím přidávám se k vláknu i když už to tu nějakou dobu je, jelikož mi to dělá taky a mám jít na servis, jenže mi to dělá jen někdy a mám natočené pouze video, nemáte někdo zkušenost jak se k tomu servis postaví a jestli to budou brát na záruku? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno opět stejný zvuk když bylo zamrzlo takže jsem hned mířil do servisu nez se auto zahřalo po ceste a stal jsem tak porad slyset, zaparkuju u servisu a vubec nic ? nicméně jsem jim ukazal video a nechal jim tam auto stát stim ze to zkusí až auto schladne, odpoledne telefonát ze je to normální ze jsou to vůle než se auto zahřeje, ze jim to tam dela i u jiných rapidu co jim tam stoji, ze to ma elektrické servo a jsou tam vůle nez se to zahreje, těžko říct co tam sním pul dne delali, nicméně auto jsem prevzal uz bylo celkem teplo takže nic nebylo slyšet tak uvidím az bude zase kolem nuly. V protokolu bylo napsáno pouze vymezeni vůlí, a vše v normě. 

Editováno: , autor: Mlatyxxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...