Přejít na obsah

kontrolky ABS,ASR Ruční brzda


Jan97

Doporučené příspěvky

Dobrý den mam takový problém svítí mi Abs,ASR a blíka ruční brzda .Začalo to svítit až po technickej když dubli na brzdu . Dojel jsem si do servisu kde mi tvrdili že je závada na řídicí jednotce ABS . Po výměně řídicí jednotky se nic nezměnilo a tak jsem začel hledat na internetu . Na internetu jsem se dočetl že to může bát závada na pojístkách u baterky a ty byly prasklí od ABS a ventilátoru chladicí kapaliny. Po výměně pojístek jsme jeli do servisu vymazat chyby a píše to že se nespojili s řídicí jednotkou ABS a ten už si nevím rady a obracim se na vaše rady jestli koupit uplně novou řídicí jednotku a nebo ji nechat zkusit opravit .

post-98053-0-23073700-1461766790_thumb.j

post-98053-0-92404100-1461766790_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ukaz schematko. Ja jsem mezitim nasel nejakou dilenskou prirucku na Fabii, kde ve schematech na strane 67/2 zacina ridici jednotka ABS+EDS+ASR. A podle schematu tahle ridici jednotka ma 42pinovy konektor. Co by slo na tomhle konektoru po vytazeni ze ridici jednotky zmerit:

Pin 23 (0,5 sw/gn) - napajeci napeti pres pojistku.

Pin 2 (4,0 ro//gn) - dtto

Pin 6 (2,5 ro/gn) - dtto

Pin 1 (4,0 br) - kostra.

Pin 5 (2,5 br) - dtto

Pin 40 (0,35 or/br) - CAN LOW

Pin 24 (0,35 or/sw) - CAN HI

Priznam se, ze nevim, jestli pujde ten CAN zmerit cinskym multimetrem za 150 Kc. Ja na to mam osciloskop, kde vidim, ze tam opravdu jede nejaka komunikace.

Pak je ve schematech jeste ridici jednotka vcetne ESP, ale ty piny uvedene vyse jsou stejne.

Editováno: , autor: octa.diskuter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...