Přejít na obsah

Onboard kamera - zapojení


amirinda

Doporučené příspěvky

Nebo oškrábat lak a přes podložku, já jsem to tam zatim zas tak moc nezkoumal, ale vím že to nebude problém něco najít bez vrtání a škrabání.

 

add plyn:Nebo počkat až tu bude nějaký ekonomicky smyslný systém pro Tsi.

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem kabel zastrkal za těsnění od vrchu A sloupku a vedu to až k nástupní hraně, tam to je pod sedadlem a strkám to vždy do V12 zásuvky. :) To vytažení a zastrčení ještě zvládám, ale proč si to zase neudělat jednoduší no. :D Já kameru sundávám, aby nelákala zloděje, takže to vytažení už je maličkost, ale kdyby se tu našel dobrý nápad, tak bych ho taky přivítal. :) Nezkoušel to někdo už napojit na stropní světlo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslel že mě taky bude stačit zastrkávat to vždy do zástrčky ale když musím jet několikrát za den tak je to voprus. Ta kamera co mám by měla umět se zapnout po nastartování nebo jsem to tak aspoň pochopil dle nalbodu, ale ve skutečnosti prdlajs. Když nastavím pohybové nebo čidlo otřesů tak ano, kamera se uspí a nahrává až když se auto rozjede nebo po otřesech při nastoupení, ale zase nenahralvá při jízdě do smyčky co já potřebuji. Je tam milion krátkých videí ale to co bych třeba potřeboval vidět tam není, protože než se zapne natáčení tak to pár sekund trvá.

 

Takže buďto to dám do servisu mamčinýho bratrance, kde to budu mít za hubičku nebo s objednanou redukcí z aliexpressu a udělám si sám. Ale k tomu bratranci leda až si koupím nějakou lepší kameru, s tou současnou darovanou sk vystačím svépomocí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte tu někdo kameru TrueCam A7S a je zapojená přes USB? Na začátku někdo psal, že má A7 a nechce mu to nabijet. Dneska jsem zkoušel přes USB s kabelem co má 0,5m z power banky a fungovala. Myslíte, že to půjde i s 3m kabelem a nebo ne? Koukal jsem na tento: https://www.tsbohemia.cz/kabel-usb-a-b-mini-5pinu-3m_d192830.html, díky za radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to půjde pokud má kabel zapojeny jen kontakty +5V a GND.  Prý nemají být zapojeny datové kontakty. Zítra ráno to zkusím i se zapojenými datovými konakty a večer se můžu ozvat, pokud mne někdo s odpovědí nepředběhne.

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, ralff napsal:

Prakticky je to napájení +5V znamená plus pól a GND=zkratka anglickeho slova GROUND neboli zem nebo uzemění neboli nulový potenciál. U auta tedy - pól,


 

Aha, nezapomněl si na mě a vyzkoušel si to dneska jestli to jde? :) Jestli ano, tak co máš za kabel a nebo co jsem posílal nahoře, tak ten by taky šel? Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nezapoměl jsem, ale před chvílí jsem se vrátil domů.

Kamera mi jela na DATOVÝ KABEL kabel má zapojeno více PINů než pouze dva nabíjeci (+5V a GND) má zapojeny i datové PINy. Použil jsem kabel ze čtečky karet.

Kamera jela. Jediný problém je v tom, že kamera jede jak při zapojeném zapalování, tak i když zapalování není zapnuto. USB konektor v přístrojovce je trvale pod napětím.

Čili pokud budeš používat, tak budeš muset kabel zapínat (pro provoz kamery) a taky vypínat, aby kamera nejela i když motor nebude nastartovaný. Tím zasouváním a vysouváním USB konektoru může dojít k poškození vlastního konektoru.

Jaký program používáš pro přehrávání záznamu z kamery TrueCam A7S a jak jsi spokojený ????

Zapojení USB 2.0 MINI typ B.jpg

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, 12 V zásuvka je taky trvale pod napětím, ať je zapalování zapojené nebo vypnuté.

Napáječ kamery je robusnější. A má pouze dva robusní kontakty.

USB jak normální, tak MINI USB má kontaktů 5 (5 PINů) zapojeny jsou maximálně 4 a při zapojování a odpojování může dojít k jejich poškození.

Mics0d měl dotaz na možnost zapojení přes USB v přístrojovce Fabky 3, a tak jsem zkusil.

Nevěděl jsem, že USBčko v přístrojovce je taky trvale pod napětím, bez ozledu na to, zda je zapalování zapojeno a nebo ne.

Na jiných fórech jsem taky četl, že pro napojení kamery se dá použít pouze nabíjecí kabel USB, který má zapojeny jen PIN 1 (+5 V) a PIN 5 (Ground).

V případě že jsou zapojeny datové PINy 2 a 3, tak kabel neměl fungovat.

Ani toto není pravda, protože na zkoušku jsem použil datový kabel který je zapojený podle obrázku výše a kamera TrueCam A7S jela.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za info. Tak na to kašlu a nechám to zapojené klasicky ve V12. S kamerou jsem spokojen. Natáčí dobře ve dne i v noci. Na přehrávání používám klasický Media player co je v PC a když se chci podívat na video i s mapou, kde je rychlost, souřadnice atd, tak na přiloženém CD ke kameře je přímo program od výrobce.

Editováno: , autor: Mics0d
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiložený program na CD NEJEDE !!!! Dlouho jsem se honil s firmou, která v programech zastupuje TrueCam. Programy na přiložrném CD snad jely na WINDOWS8 (ale kdo má dnes WIN8???). Ale na WIN10 NEJEDOU !!!! Přiznala i firma, když jsem měl dotaz jak do WIN10 dostat nějaký programek, se kterým by snad mohlo jet. Po dlouhém bádání jsem objevil program, který jede tak, jak slibováno firmou TrueCAM. Přikádám PrntScr obrazovky počítače. Dají se zapnou ještě další funkce, což jsou ty kostrbaté čáry vlevo dole (já tam mám okamžitou rychlost S a okamžité zrychlení G). Program mám nahraný na kartě kamery. Po spuštění programu počítač chvíli chroupá (doba podle výkonosti počítače) a trasu Ti sbalí dohromady a pak se díváš na celou jízdu. I jízdy se dají slučovat. Prostě to co slíbilo TrueCam je skutečnost, ale ne s TrueCam dodaným programem. Video+mapa se šípkou kde jedeš, rychlost jízdy možnost zvětšit video na celou obrazovku, zpomalení na 1/4 rachlosti a zrychlení až 64x, když spěcháš a něco hledáš. Mapa je Googlemaps. A jak vidíš je v ČEŠTINĚ !!!!

Snad nebudu podrbaný Moderátorem, že TO TADY NEPATŘÍ.

TrueCamA7s.jpg

TrueCamA7sa.jpg

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to DATAKAM PLAYER. Dá se volně stáhnout. Třeba tady https://cloud.mail.ru/public/DrZ8/NVzkmMxSj/DATAKAM PLAYER 6.0.0.22.exe 2016.exe.

Rozdíl v rychlosti je dán asi satelity, Předjížděl jsem a tak jsem zrychloval. Rychlost na kameře skáče i při tempomatu na rovině. Nevím jak je to u jiných kamer, mi stačí TrueCamA7s.

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...