Přejít na obsah

Alu kola


foromen

Doporučené příspěvky

Ty kola jsou rozmerove stejny, jen muze byt problem v unosnosti - tudiz jsou homologovany specialne pro Roomster a Fabiacky, prestoze jsou rozmerove stejny, bys tam nemel oficialne dat.

Jo díky, na tu homologaci prdim, to bys nesměl dát na auto neznačkový Alu kola.

Uvidim co seženu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Únosnost disku jsem ještě nikde nenašel,index únosnosti je psán na pneumatikách.Jinak by na Roomstra měl sedět disk 6J15,ET 43,byl dáván na Fábii sport.Roztěč je 5 x 100 i vzhlebem k tomu,jak už bylo psáno,že nápravy jsou z Octávie a Fábie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

foromen: Jak jsem rikal uz vyse, rozmery sedi s Fabii. Pro Roomster ale Fabiacky nejsou homologovany. Stejne tak jako muzes kola z OI (s identickymi vsemi rozmery) pouzit na Fabii, opacne to ale dle Skody nejde.

Jako ma index nosnosti pneumatika, tak i tento parametr se zohlednuje u disku pri homologacich.

mibo: To je mozny, zes to neslysel, ale je to tak...

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám v plánu si na Romíka, abych se odlišil, dát tyhle disky co mi zbyli z Octavie:

"Elegant 6,5Jx15 ET43", pneumatiky tam chci nechat ty sériový Růmstrovský, čiže: 195/55 R15 (Octavácký Pneu 195/65R15 nebo Fabiácký Pneu 195/50R15 které se mi válejí doma ale asi dojíždět nebudu, to už by vypadalo moc divně), a teď jen doufám že nepříjdu na nějaký problém.

post-51-1161966879.jpg

Editováno: , autor: Milda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

maverick:tak mi teda vysvětli,jak je možné,že rezerva je na totožném disku s fábií sport,když to podle tebe nejde.Koupil jsem si je na zimní sadu a veškerá čísla,písmena a znaky jsou naprosto shodny s výše zmíněným diskem.Také po dotazu v autorizovaném servisu mi sdělili,že to lze a ve velkém techničáku se hovoří pouze o 6 J 15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mibo: Ale ja jsem nikdy nerekl, ze se lisi zapisy v technicaku. Ani jsem nerekl, ze tyto disky nelze pouzit, naopak jsem dvakrat zduraznil, ze to lze.

Co se tyka rezervy, predpokladam, ze myslis Fabii SportLine a ze myslis plechovou rezervu. Jenze my se tu bavime o hlinikovych kolech.

Ja tvrdim a za tim si stojim, ze od SkodaAuto, a.s. nedostanes nikdy auto s jinyma hlinikovyma diskama, nez ktere jsou urcene a HOMOLOGOVANE pro dany model. To, ze autorizovany servis doda bez problemu tato kola, je uz vec jina.

To, ze je to velice komplikovane hlidatelna zalezitost je vec jina. Kazdej vime, ze jen malo aftermarketovych kol ma homologaci pro dany typ auta. Spravne by se melo po montazi takovych kol tuto zmenu nechat zapsat do technickeho prukazu. Ze tento system u nas jeste nefunguje ani ze strany statu, ponechavam stranou.

Je to proste o tom, ze Roomster ma povoleno na zadni naprave vetsi zatizeni nez Fabia. Nektere typy Fabiackych disku i toto splnuji, jine ale ne. A proto se homologuji kola na ten ktery typ auta extra.

Vice se k tomuto vyjadrovat nehodlam, je to porad dokola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Když origo, tak bych šel do 15" LINE. Myslím, že by mu mohly slušet.

Zrovna ty kola Avior se mě osobně moc nelíbí ( takový moc usedlý).

Já bych teď volil při koupy plecháče ( tak jsem to chtěl i předtím, ale u Sporta tam prostě ty litý nacpou ať chceš nebo ne) a pak na to hodil 17" z OII RS (když jdou bez úprav dát 17" na Scouta). Navíc rozdíl v jízdě na 16" nebo 17" už nebude tak tragický a s těma 16" se stejně člověk bojí vyjet i na nízkej obrubník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ale napríklad aj u Felicie boli na Pickup dizajnovo zhodné disky (plecháče) než na Felicii a predsa boli na Pickup určené disky s vyššou nosnosťou. Niečo podobné bolo aj u Favoritov, napríklad aj prvý Forman mal disky s vyššou nosnosťou (štvorcové diery), než krátka verzia (obdĺžnikové diery). Nie je to nič neobvyklé. Tak by som sa ani nečudoval, keby to rovnako bolo aj u Rooma a Fabie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží. Já mám objednáno 1.6 16V a 16" by se mi líbily. Ale ještě víc bych chtěl 17". Ty jsou bomba. Viděl jsem foto od milotecu a vypadá to fakt dobře.

hmm., 16 by mozna vypadali jeste lip, ale 15 sem k autu dostal gumy, tak to ted necham, za 2-3 roky, az ty gumy ohobluju, tak mozna sahnu po 16 a ty 15 necham na zimaky, ty mam ted na plechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
hmm., 16 by mozna vypadali jeste lip, ale 15 sem k autu dostal gumy, tak to ted necham, za 2-3 roky, az ty gumy ohobluju, tak mozna sahnu po 16 a ty 15 necham na zimaky, ty mam ted na plechu.

-_-:D Taky to tak asi udělám, je mi líto nechat ty letní 15´ někde ležet. Ale každopádně sháním Alu od jiného výrobce, jak říkám, trochu odlišnosti neškodí. Až Romču obuju do letních, dám vědět. -_-:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...