Přejít na obsah

Alu kola


foromen

Doporučené příspěvky

Neřekl bych, že Bridgestone touranza er300 jsou tvrdé gumy, jezdil jsem jak na 195/55 R15, tak na 205/45 R16 a jsou v pohodě.. Co se týče hluku, tak jsou taky OK, až takový rozdíl v těchto rozměrech není. Ale pokud chceš měkký gumy, tak Uniroyal Rainsport2 jsou ta pravá volba, ale zase mizí před očima.

Jinak najdeš rozdíly v obrázcích :kol-31:

post-26298-0-13956500-1337027977_thumb.j

post-26298-0-87921200-1337028009_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo Beary vypadají dobře, taky jsem o nich uvažoval, ale Arktosy vyhrály :kol-28: Aviorka jsem si proto nechal na zimáky .. Jinak k těm rozdílům, je fakt, že nemůžu posoudit touranzy jako nový gumy, na kolech jsem měl sjetý, ale oproti Continentálům fakt velikej rozdíl, když jsem třeba s těma turanzama jel po kočičích hlavách tak mi nadskakovaly stěrače! a to se teď neděje.. určitě tam má vliv i stáří gumy atd atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, staří, nafouknutí,měkost gumy (zda je opatřena silicou), popřípadě RFT (ty jsou opravdu tvrdé jako sfiňa)..

Jojo je to ten samý typ kola, akorát jeden je očíslo větší :kol-47:

No u těch arktosů, můžeš mít problém při bouračce, pokud nemáš SCOUTa! Mají jiné ET, které na normálním ne scout autě nemáš ve VTP! By si nevěřil, co ti pitomci pojišťováci (likvidátoři) neřeší... Proto jsem do nich nešel, mám to na služební auto, kterépořád jezdí a je velká pravděpodobnost,že natrefím na nějakého "wo*a"

Jojo jinak to zadní kolo je vážně ve vzduchu, toho jsem si ani já nevšiml.. :kol-28:

post-26298-0-62579000-1337263978_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ti contíky budou asi taky super (já mělR18 RFT a nebyl jsem spokojený - tvrdý jako kámen, ale to je dané tím RFT), taže jsem pak šel do osvědčených Bridg. ER300 a naprostá spokojenost, docela vydrží na km, na mokro i na suchu OK.Měl jsemi Rainsport 2 (směrovky), seděli jakpřibité, ale nevydržely moc na km!cca 1/2 toho co ER300...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, nebudu zakládat nové téma a napíšu to sem, doufám že to nevadí :) .

Koupil jsem si fabii jsou naní plechové disky se zimními pneu 195/55/R15. Potřebuji koupit letní a mám dilema jaké koupit, jelikož nevím jaké tam mohu vůbec dát.

Mám Fabii II 1.4 TDi 59kW r. v. 2008. V technickém průkaze se píše toto:

V políčku nápravy:

20 1. 6 X 14 ET 37; 185/60 R14 82T

21 2. 6 X 14 ET 37; 185/60 R14 82T

A níže v kolonce Další záznamy

#20-21: 5J X 14 ET 35; 165/70 R14 81T, pouze pro vozidla bez kontroly tlaku v pneu,

6J x 15 ET43; 195/55 R15 85H, nelze se sněhovými řetězy,

6J x 15 ET38; 195/55 R15 85H, nelze se sněhovými řetězy,

6,5J x 16 ET43; 205/45 R16 83H, nelze se sněhovými řetězy,

6J x 14 ET38; 185/60 R14 82T,

6J x 15 ET43; 185/55 R15 81T M+S,

6J x 15 ET38; 185/55 R15 81T M+S.

Tak jsem z toho uplnej jelen, hlavně z věty: "pouze pro vozidla bez kontroly tlaku v pneu" vůbec nwm co tím myslí...

Tak tedy prosím o radu jestli můžu koupit kola např. R15 195/55 letní, abych prošel technickou kontrolou. A co znamená " 6J x 15 ET43"

Děkuji moc za odpovědi, je to mé první auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co na tom nechapes? Pole napravy uvadi na jaky rozmer jsou ty napravy origo. Dalsi zaznamy ti rikaj, jaky mozny kombinace kol tam muzes dat. tedy ty maly kola jen pokud nemas kontrolu tlaku. Ta totiz funguje neprimo podle toho jak se kola otacej a takhle maly uz to neumi podrat a porad by ti to hlasilo chybu. Tedy tam dej cokoli z toho co mas uvedeno. Tady je onfo te vsem rozmerum http://www.pneumatiky-prodej-pneu.cz/romery-pneu-d77/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad blacky: Pokud tam píše že je to jeho první auto, tak to asi nechápe, takže nevím čemu se divíš! Jinak kola se otacejí porad stejne (relativne stejne, rozdil tam je ale nepatrnej! Protoze jinak dle tveho tvrzeni by si musel prekalibrovavat tachometr po kazdem prohozeni kol - u maxidotu to lze +-10procent, ale jinak ne! v tom to tedy není), problem u toho s kontrolou tlaku je v tom ze u takto malych kol je velka vyska gumy a oproti tomu mala sirka gumy, ktera se snaz deformuje a cidlo ABS by mohlo pri zdeformovani (do zatacky atd.) hlasit ze mas maly tlak! Proto se nesmeji tyto pneu pouzivat u kontroly tlaku..

Ad soltek: na netu toho najdeš mnoho o tom co co znamená. U tech tvejch zimnich pneu 195/55 R15 nesmis akorat pouzivat retezy! Pri ostre zatacce by ti mohl retez rozmlatit podbeh u motoru (jediny zadrhel :-)). Jinak na zimu si kup 185/55 R15 a na leto si kup u teto motorizace 195/55 R15. Mel jsem tento motor u roomstera scout a zadnej zazrak to nebyl (sice je roomster tezsi nez FII, ale i tak ..). Jinak opet 185/55 R15 jsou rozmery, ktere muzes pouzit jen na zimni pneu (to je to M+S - mud and snow - sračky a sníh :kol-47: )

Editováno: , autor: Bobik_a
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...