Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

No, chcel som ešte dodať, že určite Ti aj tak svietia Led vzadu pri dennom svietení. :-), ale si ma predbehol .

Tvoja L+K má vpredu Led svetlá a to prebliknutie by im nemalo vadiť. Iné to je pri Zenónoch.

Tak snáď niekto z odborníkov odpovie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, KarelM napsal:

Ztratíš tím vizuální kontrolu toho, že máš vůz zamknutý (sklopená zrcátka). Taky mně to štvalo, už jsem si zvykl. 

 

tohle me netrapi. pri zamknuti at se zrcatka sklopi, ale rad bych, aby zustala sklopena, dokud nezapnu zapalovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco málo kdysi nakódováno od Ferdy, nyní přes OBDeleven vlastními silami dokódováno mnoho dalšího. Seznam provedených a možných úprav:

  • změna citlivosti plynu (jako u Audi) - ale to jsem posléze zase zrušil, nefungoval tempomat;
  • režim ESC sport/vypnuto;
  • USB port nastaven na režim iPod (u toho zároveň dobíjí připojení iPhone);
  • COLUMBUS - změna uvítacího loga;
  • COLUMBUS - zobrazení čísla silnice/názvu ulice i při zvoleném vlastním jízdním profilu;
  • COLUMBUS - zrušení AM pásma;
  • COLUMBUS - Video in motion;
  • COLUMBUS - automatická změna letního času (nová položka v menu);
  • COLUMBUS - aktivace WiFi pro streamování z DLNA (pokud se nakóduje i zobrazování konfigurace WiFi v nastavení médií, hlásí to pak při diagnostice chybně nakonfigurovanou jednotku infotainmentu 5F; ale jinak vše funguje);
  • COLUMBUS - aktivace skrytého menu;
  • otevírání/zavírání kufru pomocí tlačítka/ovladače;
  • ztlumit osvětlení SPZ při otevřeném kufru;
  • rozsvícená zadní světla při otevřeném kufru;
  • otáčky ventilátoru v režimu AUTO;
  • snížení intenzity osvětlení nohou (dokoupené LED i při nastavených minimálních 10 % v menu svítí pořád hodně);
  • snížení intenzity podsvícení výstražného trojúhelníku;
  • LED osvětlení SPZ;
  • LED osvětlení interiéru;
  • LED blinkry;
  • LED osvětlení zpátečka;
  • LED obrysovky;
  • LED mlhovky;
  • denní svícení (LED pásek) bliká zároveň s blinkry;
  • denní svícení (LED pásek) vypnuté při zatažené ruční brzdě;
  • světelná houkačka - na mlhovky při denním svícení;
  • světelná houkačka - funkční i při vypnutém zapalování;
  • mlhová světla - obě zadní mlhovky;
  • mlhová světla - varování na zapnutí při vysoké rychlosti;
  • MAXIDOT - změna grafiky pozadí;
  • MAXIDOT - zobrazení množství paliva k dotankování/teplota oleje/laptimer;
  • MAXIDOT - úprava mezních teplot výstrahy námrazy;
  • asistent rozjezdu do kopce - aktivace (já měl aktivní už z výroby);
  • asistent rozjezdu do kopce - prodloužení pomoci;
  • asistent rozjezdu do kopce - práh náklonu pro aktivaci;
  • vyhřívání sedadel - permanentní paměť i po vypnutí zapalování;
  • vyhřívání sedadel - úprava teploty;
  • asistent dálkových světel - paměť i po vypnutí zapalování
  • asistent dálkových světel - snížení rychlosti pro aktivaci;
  • dálniční světla - rychlost pro aktivaci;
  • dálniční světla - rychlost pro deaktivaci;
  • dálniční světla - doba pro aktivaci;
  • dálniční světla - doba pro deaktivaci;
  • světla v dešti - doba pro aktivaci;
  • světla v tunelu - doba pro aktivaci;
  • tachometr - nastavení křivky podsvícení za různých světelných podmínek;
  • tachometr - protočení ručiček po zapnutí zapalování;
  • parkovací asistent - úprava rychlosti pro vypnutí;
  • varování zapnutí mlhovek při vysoké rychlosti;
  • při automatickém uzamčení se zamkne také víčko nádrže;
  • cyklus komfortního blikání ze 3 na 5 (aby to fungovalo, musí se v infotaimentu provést reset světel do továrního nastavení);
  • ostřikovač světel - zvýšení intervalu počtu ostřiků okna pro aktivaci;
  • ostřikovač světel - zpoždění aktivace oproti ostřikování okna;
  • CORNER - aktivace (já měl aktivní už z výroby);
  • CORNER -  rychlost ztmívání;
  • CORNER -  prahová rychlost pro aktivaci;
  • stěrače - zaparkování po vypnutí zapalování;
  • stěrače - Teardrop přední a zadní stěrače;
  • akustický signál při odemčení/uzamčení vozidla (+ možnost nastavit v menu);
  • třetí brzdové světlo jako potvrzení uzamčení/odemčení;
  • easy entry (nefunguje);
  • zavírání oken při dešti (nefunguje, mám už novější jednotku).
Editováno: , autor: kmozis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předně děkuji za toto téma a nyní dotazy :)

 

1) Dá se dokódovat na Maxidot / Bolero aby zobrazovalo stav zanesení DPF?

2) Dá se dokódovat na Maxidot / Bolero zobrazení, že probíhá regenerace DPF?

3) Dá se dokódovat na Maxidot / Bolero aby zobrazovalo teplotu spalin ve výfukovém potrubí?

4) Dá se dokódovat, aby tempomat dokázal sám udržovat rychlost i při jízdě z kopce (samočinné přibrždění jako na BMW)?

 

Díky za případné návody jak to dokódovat.

 

Výbava:

Ambiente, RV 12/2016 se světelným senzorem.

 

zatim dokodováno:

HHC, Corner Lights, VRS na rádiu, Stagging, Fuel Level Maxidot, Sklápění pravého zrcátka při zpátečče

 

Plánuju dokódovat:

ESP sport do rádia, Pohasnutí halogenů při blinkru, stěrače do servisní polohy v rádiu, 2. mlhovka, Změna loga na Maxidotu

Editováno: , autor: ice22222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 2. 2017 na 15:45, kmozis napsal:

Něco málo kdysi nakódováno od Ferdy, nyní přes OBDeleven vlastními silami dokódováno mnoho dalšího. Seznam provedených úprav:

Ahoj prosím Tě, takhle náhoodu, nemáš napsaný pohromadě všechny kody k tvým funkcím které si dodělal popř odkaz na stránky odkud jsi čerpal? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 2. 2017 na 9:59, flope63 napsal:

tady vam dam soubor kodovani co udelal jeden cipek na golfa,je to ve spanelstine ale s obrazkama ,velice pekne udelane a vysvetlene

 

https://docs.google.com/uc?id=0B6pihEceEMi2azY1NlhMOUdsLVE&export=download

funguje i na O3 napříkald funkce blikání DLR společně s blinkr? mám na mysli, jistě že jo, ale jestli je kod stejný jako u golfa, který má třeba vzádu dva blinkry pro světlo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Petr Rašplička napsal:

funguje i na O3 napříkald funkce blikání DLR společně s blinkr? mám na mysli, jistě že jo, ale jestli je kod stejný jako u golfa, který má třeba vzádu dva blinkry pro světlo..

Ale ty chceš předpokládám řešit blikání předního DLR, tak proč do toho taháš zadní blinkr u Golfa. Každé světlo se kóduje zvlášť, ty budeš kódovat pouze přední levý a pravý DLR. Když to přeženu, můžeš si levý nakódovat, aby se ztlumil a pravý aby se vypnul (nebo blikal současně, nebo blikal na střídačku...).

Návod, aby přední DLR led pásky blikaly současně s blikači je zde:

STG O9 Zentralelektrik

přístupový kód 31347

Adaptations

 

(16)Leuchte2SL VLB10-Lichtfunktion G2 nastavit z "not active" na "Blinken links dunkelphase"

Zkontrolovat,  že (18)Leuchte2SL VLB10-Dimmwert GH2 je "0"

(19)Leuchte2SL VLB10-Dimming Direction GH2 nastavit z "maximise" na "minimize"

 

(16)Leuchte3LS VRB21-Lichtfunktion G3 nastavit z "not active" na "Blinken rechts dunkelphase"

Zkontrolovat, že (18)Leuchte3SL VRB21-Dimmwert GH3 je "0"

(19)Leuchte3SL VRB21-Dimming Direction GH3 nastavit z "maximise" na "minimize"

Editováno: , autor: kmozis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Petr Rašplička napsal:

Ahoj prosím Tě, takhle náhoodu, nemáš napsaný pohromadě všechny kody k tvým funkcím které si dodělal popř odkaz na stránky odkud jsi čerpal? :) 

Z odkazů uvedených na první stránce tohoto vlákna. Kódy pohromadě téměř všechny mám, většina v Němčině, něco v Angličtině, něco v Češtině...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ty chceš předpokládám řešit blikání předního DLR, tak proč do toho taháš zadní blinkr u Golfa. Každé světlo se kóduje zvlášť, ty budeš kódovat pouze přední levý a pravý DLR. Když to přeženu, můžeš si levý nakódovat, aby se ztlumil a pravý aby se vypnul (nebo blikal současně, nebo blikal na střídačku...).
Návod, aby přední DLR led pásky blikaly současně s blikači je zde:
STG O9 Zentralelektrik
přístupový kód 31347
Adaptations
 
(16)Leuchte2SL VLB10-Lichtfunktion G2 nastavit z "not active" na "Blinken links dunkelphase"
Zkontrolovat,  že (18)Leuchte2SL VLB10-Dimmwert GH2 je "0"
(19)Leuchte2SL VLB10-Dimming Direction GH2 nastavit z "maximise" na "minimize"
 
(16)Leuchte3LS VRB21-Lichtfunktion G3 nastavit z "not active" na "Blinken rechts dunkelphase"
Zkontrolovat, že (18)Leuchte3SL VRB21-Dimmwert GH3 je "0"
(19)Leuchte3SL VRB21-Dimming Direction GH3 nastavit z "maximise" na "minimize"

Jo díky za vysvětlení, já ti myslel tak ze ten návod co je ve spanelstine tak je golfa takže většina věci bude asi stejná , kromě těch zadnich lamp které má prave mk7 zdvojené (blinkry) protože samozrejme když budu kódovat předek tak obdobně chci i zadek akorát aby blikali parkovacky popripadne brzdovky ... na YouTube sem našel jak měl borec udelany ze dlr se s blinkrama rozvicelo postupne dioda pod diode, obdobně jak to mají nové audiny u blinkru ale tam už neměl kód, tuším ze jsem ale tuhle funkci zahlédl OBD11 jako přímo už prednastaveniu "onetouch" feature


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

mám Octavii 3, vyrobená v 03/2016, Bolero, vyčetl jsem tam HW H25, SW 0245. Chci se zeptat, co jde dokódovat. Měl bych zájem o hlasové ovládání (tlačítko na volantu i na rádiu je), naklopení pravého zrcátka při zpátečce, comming home (nemám xenony), zablokování AM pásma na rádiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez záruky, můžeš to zkusit (je to pro auta s KESSY, což Ty nemáš, jestli jsem to dobře pochopil):

 

STG 09 (Zentralelektrik) 

Přístupový kód:  31347  

Anpassung 

 

Zugangskontrolle  (Access Controll)

Funk bei Klemme 15 ein

nastavit na "aktiv"

Editováno: , autor: kmozis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KESSY opravdu nemám. Díky za tip, zkusím to a dám vědět. Kdyby někoho napadla ještě jiná možnost, tak upřesním, ať je to jasné. Dva obyčejné klíče s DO, jedním nastartuji, vystoupím a druhým klíčem auto s běžícím motorem pomocí DO zamknu. Taková je idea.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím páni. Mám taký malý problém..Ako som sa hral s kódovaním tak sa mi podarilo na Bolere vypnúť welcome Logo..Na jednu stranu je to super lebo rádio nabehne skoro okamžite, problém však je že vôbec netuším ako som to spravil a ani ako to vrátiť späť...Vedel by niekto poradiť kde čo ako?? Jedná sa o O3 r.v.2016 takže je to to nové bolero.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

práveže neboli vypnuté všetky bity ale vypadá že sa mi to podarilo vyriešiť..spravil som faktory reset celého rádia ešte raz som tam preklikal bity kde sa voli logo a vypadá že už to ide..ale musím si to ešte overiť lebo ked som to rádio vypol a zapol s krátkym časovým odstupom tak logo nenabehlo, keď bolo dlhšie vypnuté tak mi ho ukázalo ale neviem či to bolo nejako random alebo to už naozaj ide...uvidím zajtra...

BTW vieťe ako to je presne s CH a LH? dnes som sa stým babral asi 2 hodiny a furt to neviem rozbehať ideálne...CH sa mi poradilo rozbehať ale vždy musím pred tým tuknúť na dialkové a LH nefunguje vôbec...nemám totiž daždoví ani polohu AUTO ale čítal som že sa to dá spraviť aj tak iba to funguje stále bez ohladu na svetlo vonku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...