Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Jednoduche, vyberes si svetla ktere chces, u me jde o bocni pruhy vzadu, osvetleni RZ, a predni denni sviceni, tem nastavis spravny jas, zadek mam 50, predek 100, RZ 127(mam led) a potom funkci nozniho osvetleni. 

 

Delal jsem to na pozicich kde nic nebylo, ev. kde jsem uz mel nastaven "jas", aby se to nehadalo se zbytkem. Mam treba jeste pohasinani denniho u blinkru atd. 

Editováno: , autor: Krenstik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riesili sme to pri kodovani F3 a myslim, ze sme tam nechavali vzor. Bez svetelneho/dazdoveho iny CH/LH ako manualny nie je mozny (CH iba tuknutim do packy). To co uvadza Krenstik funguje na principe rozsvietenia danej ziarovky pri reakcii na interierove svetlo (signal odomknutia) a vypne sa po chvilke od zatvorenia dveri. Ak vystupujes, po otvoreni dveri sa dana ziarovka rozsvieti a zhasne bud signalom zamknutia, ale opat chvilu po zatvoreni dveri rovnako ako interierove svetlo...

Podobne funkcie sa daju nastavit na otvorenie kufra. VW umoznuje i otvorenie prednej kapoty (na F3 som to nenasiel).

 

Demonstracia:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zalezi na ktere co chces, podle toho si to nastavis, mas LED denni, nebo zarovky? Vzadu LED nebo zarovky? to vse pak meni. 

 

Tady je moje video, jak mám udělané světla pro CH / LH. 

 

Zadek je tusim 23 / 24, predek 3/4

 

 

a potom cely zadek v upravach:

 

Pri dennim sviceni jen prouzek, ten pri blinku pohasina (mam to kvuli lesum atd) tj. 50 % resp. 25 %, parkovani pres blinkr je taky stejne
Brzda vcetne mlhovek, samo dve mlhovky

Obrysovka / tlumene taky jen prouzek,  ale zacina to na 100 % aby to svitili lehce i do celeho cecka a pri blinku pohasne

Spodni a horni zarovka z C je deaktivovana. A LED blinkr, zpatecka a RZ :-)

 

 

A pak predek:

Obrysovka jen na blinker, ten pri blikani jde z vypnuto do blinkru

Parkovaci svetlo taky jen na blinkr

Svetelna houkacka na cely predek

Denni sviceni pohasina pri blinkru

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni môžem ešte jednu pre vás machrov možno hlúpu otázku? Dá sa nejako vy-exportovať celé nastavenie jednotlivej RJ? pre istotu to rozpíšem aby bolo jasne o čo mi ide...pripojím sa napríklad na centrálnu elektroniku 09 a otvorím Adaptation 10...a všetky možnosti čo sú tam aj s konkrétnym nastavením by som chcel niekde exportovať napr do TXT súboru alebo hoc čoho iného aby som si potom mohol prípadne aj doma v klude prezrieť čo je ako nastavené a použiť to aj zálohu aby som vedel čo kde bolo keď budem niečo meniť..

 

UŽ NIE JE AKTUÁLNE, OTAZKA ZODPOVEDANA VĎAKA Ferdovi25 ;)

Editováno: , autor: Sinister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2017 na 20:27, petere napsal:

Dobrý den,

mám Octavii 3, vyrobená v 03/2016, Bolero, vyčetl jsem tam HW H25, SW 0245. Chci se zeptat, co jde dokódovat. Měl bych zájem o hlasové ovládání (tlačítko na volantu i na rádiu je), naklopení pravého zrcátka při zpátečce, comming home (nemám xenony), zablokování AM pásma na rádiu.

Nikdo mi nedokáže poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z moznosti kodovania tu na fore si priprav zoznam zelani a spoj sa s niekym (kto je v tvojom okoli), kto kodovat vie. dohodni si s nim podmienky a na mieste zistis co vsetko z tvojho zoznamu na tvojom aute je mozne spravit. jendotlive moznosti su totiz zavisle na konkretnej konfiguracii tvojho vozu (bluetooth, senzory a pod.)

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odpoviem ja...

- zablokovanie AM nie je problem
- hlasove ovladanie je zavisle skor ci mas bluetooth a vies telefonovat cez radio (podla tlacidla ano. Cize povolit to)
- sklopenie zrkadla pri spiatocke nie je problem
- coming home/leaving home su 2 moznosti, podla toho, ci mas alebo nemas svetelny senzor. Pri druhej funguje iba manualne coming, nutne pri vystupovani tuknut do packy smerovky

Prides? Vychod Slovenska :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši dnes som natrafil na zaujímavú vec. Našiel som niekde adaptaciu na ABS, volalo sa to tuším hydraulický brzdoví asistent.Je to niečo ako režil normal a sport na účinnosť brzd a samozrejme tam bol aj postup kde čo ako..dnes som to chcel vyskúšať a zistil som že to vyžaduje bezpečný prístup ku ktorému samozrejme kód neviem...Skúšal som brúzdať po nete ďalej a natrafil som na kód 40168. Keď som ho zadal tak mi vypísalo že kód bol prijatý, no keď som skúšal upraviť adaptáciu tak si ho opäť pýtal...Vie niekto čo to je zač prípadne nejaky iný Funkčný kód do jednotky ABS??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A deaktivoval niekto Start/Stop pomocou OBD Eleven? Tu je odpoved, ktoru som dostal od OBD support:

 

"Really would like to help you, but here is problem which is not ours. Volkswagen released new update which block this function. We will try to do something with that in the future."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 3. 2017 na 18:11, Sinister napsal:

Hoši dnes som natrafil na zaujímavú vec. Našiel som niekde adaptaciu na ABS, volalo sa to tuším hydraulický brzdoví asistent.Je to niečo ako režil normal a sport na účinnosť brzd a samozrejme tam bol aj postup kde čo ako..dnes som to chcel vyskúšať a zistil som že to vyžaduje bezpečný prístup ku ktorému samozrejme kód neviem...Skúšal som brúzdať po nete ďalej a natrafil som na kód 40168. Keď som ho zadal tak mi vypísalo že kód bol prijatý, no keď som skúšal upraviť adaptáciu tak si ho opäť pýtal...Vie niekto čo to je zač prípadne nejaky iný Funkčný kód do jednotky ABS??

Zkus některý z těchto kodů :10505/10815/11966/15081/18573/20103/24435/
25004/28183/31857/37202/40168/40304/44595

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...