Přejít na obsah

motor netáhne, vyšší spotřeba


Didaktis

Doporučené příspěvky

Koupil jsem ojetou Octavii II s motorem 1.6 MPI rok 2004. Přešel jsem na ní z jedničkové Octavie se stejným motorem. Má najeto dle tachometru 140.000. Podle prověření by to mělo tak nějak sedět. Problém je v tom, že oproti jedničce je to strašně líný. Především do kopce se to strašně trápí. A dost to žere. Trasu Praha - Hradec Králové po okreskách jsem s jedničkou jel do 6 litrů a teď to jezdí za 8 a víc. Máte někdo nějaké postřehy, co by mi pomohli, než s tím zajedu do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

partnerka má Octavii 2 Tour, MR 2011, se stejnou motorizací.

Srovnání s O1 nemám. Ale obecně mohu říct, že O2 není do kopce a zvlášť naložená žádný závodník.

Co se týká spotřeby, je to auto hodně citlivé na plyn. Podle PP umí jezdit jak za 6.1 (když řídím), tak za 8.0 l (když řídí partnerka). Pokud v autě ještě nemáš, doporučuji dodělat tempomat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělám z tebe debila. Jen se ptám co vod toho čekáš v souvislosti s tím, že ti auto nejede. Ale máš pravdu, otázka měla směřovat na Rockera co to v souvislosti z tvojou otázkou vyřeší. 

 

Jinak lenost-zdechlost motoru se řeší ve vyvěšeným tématu    http://forum.skodahome.cz/topic/8948-16-mpi-75-kw/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Didaktis: Tempomat se tam dá dodatečně domontovat. Vzhledem k tomu, že máš poměrně staré auto, bude pravděpodobně stačit vyměnit jen levá páčka a nikoliv celé soupáčí jako u mladších ročníků Octavia 2. Na druhé straně je vysoce pravděpodobné, že možná budeš muset také vyměnit podvolantovou jednotku a možná doplnit ještě nějakou kabeláž. Přesně Ti to ale neřeknu, protože já to řešil u MR 2011 a tam je situace jiná.

Takže hledej tady na fóru. Tedy až začně vyhledávání zase fungovat, což bude, jak se zdá, Bůh ví kdy.;)

Pokud se tady budeš ptát konkrétně těch zkušenějších, snaž se na první pokus "trefit" do správné podpoložky v dané sekci, aby z toho někteří jedinci neměli smrt.:t

S tempomatem by Ti podle mé vlastní zkušenosti měla klesnout spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na montáž tempomatu tady téma taky je, ale vyhledávání momentálně nic moc, tak pojeď sekci elektrika.

 

Pro Rocker: nejde o smrt, ale sám viíš že tady je teď "trošku" chaos a bordel, takže co nejpřesnější název tématu a vhodná sekce hodně pomůžou, když je teď vyhledávání naprd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...