Přejít na obsah

pojisteninapokuty.cz - otestujeme jejich služby?


Pawlisko

Doporučené příspěvky

Hele dnes jsem jel na Moravu (250km) a přemýšlel jsem nad celým tím systémem pokut a budu asi strašný rebel, ale osobně dám raději na vlastní rozum než na nějakou čáru na zemi nebo ceduli. Když vidím, že babička čeká 10m před přechodem, tak ji jednoduše zastavím a hlídám ostatní řidiče, aby udělali to samé. Když předjíždím na viditelném úseku, raději vletím na plnou čáru 5m předtím, než začíná přerušovaná, protože si jsem jistý, že třeba těch 5 metrů mi pak může pomoc abych nikoho neohrozil. Dokonce jsem takový rebel, že když vidím v 11 večer v Praze, že nikde nic nejede, tak nebudu jak robot čekat na zelenou. 

Moje hlava mi říká, že to dělám správně. Pokud zaparkuji tam, kde nikoho neomezím nebo neohrozím a vyvodím z toho, že to je správně, tak to prostě udělám. Přesně jak píše motosman, co je podle legislativy v pořádku nemusí být v pořádku pro člověka. 

Jinak moje podezření už služba nezaplatim.cz vyřešila. Jak? To tu psát nebudu. 

BTW: po jižní spojce jsem 80 km/h taky nejel!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawlisko, tím patříš mezi řidiče, který na silnici rád potkávám a nemusím se bát, že budeš dupat před každou značkou na brzdu a předjíždět traktor půl hodiny.
Jen tak mimochodem, komu nepřipadá 300 jako buzerace, žádný peníze a vlastně by to měl každej hned zaplatit, pošlu vám číslo účtu a můžete mi tam 300 nebo i víc poslat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sleduji tuto diskusi a docela se bavím oním "dvojím metrem". Shrňme si to: po policii požadujeme striktní dodržování předpisů a pravidel, na tom ostatně podobné služby jsou postaveny. Hledají jakékoliv formální pochybení a na základě těchto skutečností se snaží přestupek zpochybnit. Na druhou stranu řidiči chtějí postupovat ne podle jasně daných pravidel, ale pouze dle svého subjektivního úsudku - tato plná čára se mi zdá zbytečná, ta červená svítí dle mne moc dlouho a stejně nic nejede, svým parkováním jsem dle mého názoru nikoho neomezil. Jak by se Vám líbilo, kdyby policie postupovala stejně? Myslím si,že parkujuete špatně, tak Vám uděluji pokutu. To by bylo řevu. 

 

Osobně jsem asi starší, než většina diskutujícíhch zde. Najezdím ročně cca kolem 50.000km a ano, pár pokut jsem již platil. Ale nikdy by mne nenapadlo to řešit nějakým pojištěním, anebo se hádat. Nikdy jsem ji nedostat neoprávněně. A to je to o čem tady ragédie v JZD hovoří. Pod jeho příspevky se plně podepisuji.

 

PS: Pawlisko, pochlubíš se za co to parkování máš a doplníš nějaké podrobnosti? Jen ať si uděláme obrázek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buďme rádi za dvojí metr, kolikrát se sejde těch názorů ještě víc :)

Policie je složka, která mi doposud (je mi 26) nepomohla a jenom na ně platím (daně)...
- dostal jsem v klubu do držky od cikánů jen tak z ničeho nic, vysmáli se mi (securiťáci se chovali profesionálněji)
- ukradli mi auto, vysmáli se mi
- nějakej pošuk mi odřel na PARKOVIŠTI auto, škoda 30 tisíc, vysmáli se mi

To vysmátí beru do slova, ne že by jenom nic neudělali.

Takže jestli mi chce na auto dávat nějaký městapo papírky, tak prosím, ať to dělá. 

Kdo má navíc 3 stovky, může mi je taky poslat. I kdyby za to chtěli stovku, tak jim to z principu nedám. 

lukas.urbanek3 - Ano prosím, taky raději potkám vyježděného řidiče, který má svůj rozum a před cedulí nešlape na brzdy. Mimochodem pro další čtenáře, dnes byly v sobě 3 auta (fabia, passat a kamion). Víte kde? Před vjezdem do dědiny, která má asi 20m a je tam 70km/h. U prvního auta byl asi 75 letý dědouš ve svetříku a na hlavě měl takovou tu čepičku s anténkou. Co asi udělal? Z 90km/h na 50km/h během pár vteřin a kdo by to byl čekal...

S.Lopik - nepsal jsem už, že auto stálo údajně v křižovatce? Klidně nakreslím obrázek, až bude čas, ale je to na delší dobu, nestačí 4 čáry :)
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Pawlisko napsal:

Jinak moje podezření už služba nezaplatim.cz vyřešila. Jak? To tu psát nebudu.

 

Počkej, ale to je to nejzajímavější. Dovedu si představit celkem efektivní metodu, jak to celé velmi rychle spláchnout, ale to, co myslím je, prachsprostý podvod a hlavně si nedokážu představit, že bych to někomu (za peníze) radil, neboť by to bylo trestné. Fakt by mě zajímalo, jak se s tím ti kluci poprali, aniž by se sami stavili mimo zákon (a ty samozřejmě s nimi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen dovětek k těm daním: domysleme vše do důsledku. Představme si, že se pojistíme úplně všichni, a představitelé těchto "pojišťoven" budou využívat všechny zákonné prostředky i v případě jasných a neoddiskutovatelných případů. A protože i přes názory některých, a výkřiků typu "policejní stát", zde opravdu policejní stát není, tak máme k dispozici samozřejmě plno opravných prostředků, možností odvolání, rozkladů a nevím čeho ještě. Všechny tyto úkony jsou administrativně náročné. Co z toho plyne? Aby bylo možno tuto agendu vyřizovat, bude potřeba posílit počty úředníků. A nyní kvízová otázka za sto bodů, kdopak to asi zaplatí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši a dotaz :D sociální a zdravotní :D za koho platíme my, kteří pracujeme? :D:D Ano, platíme to na ty, kteří pracovat nikdy nebudou. Proto to platíme a líbí se nám to? Ne a uděláme s tím něco? Ne :D 

Jinak k mému přestupku se už vyjadřovat nebudu, já jsem rád, že je to vyřešené. Parkujte si kde chcete, jezděte si jak chcete :) já mám svědomí čisté

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to trochu odbočka od tématu, ale nedá mi to. Ve svých 26 letech pravděpodobně máte prarodiče. Již nejsou nejmladší, nějakou tu lékařskou péči jiště potřebují a jsou pravděpodobně již ekonomicky neaktivní. Nechci malovat čerta na zeď, ale může se stát, že i z toho sociálního pojištění budete někdy čerpat. Do důchodu máte ještě daleko. Stejně tak do Vašich 18-ti let na Vaše lékařské prohlídky přispívali jiní, třeba i já. Takže tak :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Pawlisko napsal:

Jinak k mému přestupku se už vyjadřovat nebudu, já jsem rád, že je to vyřešené.

Takže jinými slovy je to něco, čím se slušný člověk nechlubí?

Pokud je to "vyřízené", tedy nepokračuje to do správního řízení, v němž by jsi figuroval, tak předpokládám, že jsi to přepinknul na někoho jiného. Na nějakého polofiktivního cizince?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dědečka a babičku mám ještě :) že mají důchod jako my mít nebudeme, tak to je jasný. Že stojí lékařská péče za nic, to je taky téma vedle (3 doktoři mi zmrvili ruku, že jsem si musel zaplatit odborníka, slepák mi v nemocnici i po 10 hodinách akutních bolestí nechali prasknout taky neukazuje na dobré zkušenosti). Až budu potřebovat sociální pomoc, věřím, že budu stejně nasranej, protože ji nedostanu :D

Trošku mega off topic :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládej, že v takovém případě nahlásím řidiče z Německa, který je však reálnou osobou a který komunikuje s úřadem výhradně v německém jazyce. Němec přeci to auto zaparkoval tam kde neměl, takže jsem ho nahlásil a sám řidič si to vyřídí z magistrátem.

Otázkou je, jestli bude úřední řešit podezření o přestupku s nějakým němcem, jestli nebude jednoduše řečeno lepší a pohodlnější toto podezření o přestupku schovat někam do šuplíku. Samozřejmě, pokud bude úředník komunikovat v německém jazyce a bude mít zájem o vyřešení tohoto přestupku, pak ať tak činí. Nicméně moje povinnost je sdělit jméno řidiče. A to se stalo. Zda to kámoš z Německa vyřeší nebo ne, to už není moje starost.

Asi takhle nějak to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Pawlisko napsal:

Předpokládej, že v takovém případě nahlásím řidiče z Německa, který je však reálnou osobou a který komunikuje s úřadem výhradně v německém jazyce. Němec přeci to auto zaparkoval tam kde neměl, takže jsem ho nahlásil a sám řidič si to vyřídí z magistrátem.

Otázkou je, jestli bude úřední řešit podezření o přestupku s nějakým němcem, jestli nebude jednoduše řečeno lepší a pohodlnější toto podezření o přestupku schovat někam do šuplíku. Samozřejmě, pokud bude úředník komunikovat v německém jazyce a bude mít zájem o vyřešení tohoto přestupku, pak ať tak činí. Nicméně moje povinnost je sdělit jméno řidiče. A to se stalo. Zda to kámoš z Německa vyřeší nebo ne, to už není moje starost.

Asi takhle nějak to mohlo být?

Oceňuji, že jsi se k tomuto podvodu přiznal - to je první cesta k nápravě a nebývá než doufat, že příště už ti přijde dětinské, takto lhát, nota bene kvůli třem stovkám.

Razím filozofii, že dokud ze společnosti nezmizí malí vyjebávači se systémem, tak se nezbavíme ani těch velkých. Jinými dokud my budeme vyjebávat s ostatními, bude vyjebáváno i s námi. To je stav, který se mi hrubě nelíbí, proto do toho také ryju.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci já mám nápad, uděláme sraz v místě mého bydliště :D Můžeme se podívat a podiskutovat nad tím, co je a co není správný :D V okruhu 1km (a to je v Praze dost) najdete 50% špatně zaparkovaných aut :D

 

A pak si můžeme dát pivko a říct si, jací kkti na světě jsou :D

 

Mimochodem už jsem vám říkal jak nám tento týden čistili komunikace a všude byl zákaz zastavení? A že auto, které už 3 roky hnije před vchodem do baráku nemá ani SPZ ani lístečky? Kde je ten správný metr pro všechny stejný? A víte, proč ho policie ani neodtáhne? :D Protože to nikdo nezaplatí! :D takže přes noc sundávat SPZ :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen malý dodatek k tomuto tématu z vedlejšího fóra (pokud někdo nečte a tak) ...

 

 

Chadwick, on 20 Říj 2016 - 21:00, said:

Pánové, jen takové malé info pro ty, kteří si platí ruzné podvoníky na řešení pokut apod. Nechte si někdy udělat výpis z karty řidiče, pokud vás někdy zastupovali. V poslední době lidem otevíráme oči. Neposledy tento týden pán bez dálniční známky na dálnici. Kolega mu dával pokutu a pán mu sdělil, že by to chtěl postoupit dál, jelikož si platí pojištění pokut a už prý dva roky neplatil žádnou pokutu. Tak ho kolega lustroval a když mu ukázal jeho kartu řidiče na místě, tak ho braly mdloby. Tento rok 2 x telefon, 1 x pásy. Pokuta zaplacena ve správním řízení, ale nikdo se neobtěžoval mu to dát vědět. Takže to prohrávají, uhrají to na nějakou směšnou částku, ale už to nedají klientovi vědět. Minulý měsíc takto dojezdil jeden pán. Na místě mu bylo sděleno, že už má platnou blokaci ŘP pro dosažení 12ti bodů.

 

 

Chadwick, on 21 Říj 2016 - 07:33, said:

No a když to vezmu potažmo k té známce, tak kolega to chtěl na místě vyřešit "jen" 500 Kč i je spokojenosti pána, ale potom si pán vzpomněl na ty jeho antipokuty. Tak se to hold poslalo. Jen to řeší přímo celní úřad a tam je pokuta až do 100tis.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se nikoho stranit nebo se zastávat, ale je potřeba se na to dívat z obou stran.

 

Parkování.

Neznám každý místo v Praze, ale předpokládám, že to je podobný ve všech velkejch městech.

Třeba v Brně na sídlišti Černý Pole a Lesná to je v pohodě, ale takovej Lískovec nebo Vynohrady to je peklo. A tam se parkuje fakt všude. Když sem tam jezdil večerní rozvoz tak to bylo peklo. A popeláři po 6 večer...  Dalo by se tam vybrat mrak pokut, ale policie to, pokud nestojíš napříč křižovatkou toleruje bo není místo. Ale v Černejch polých bys už měl flastr dávno.

 

Dálnice

A´t se na mě nikdo nezlobý, ale je takovej problém se podívat jestli mám dálniční známku nebo ne? ať mám auto vod kohokoliv. Jo, že někdo za rok stratí kupon se eětě možná dá pochopit. Budiž. Ale to že vědomě vjedu na dálnici bez známky a pak to budu chtět uhrát na pojištění a výmluvy, to je kravina!

 

 

V 14. 10. 2016 at 17:11, lukas.urbanek3 napsal:

A kasírování provozovatelů, když není znám viník, je v pořádku?

Jak není znám viník? Ty snad nevíš komu pučuješ auto? U firem to je jasný, tam vedeš knihy jízd, u půjčoven taky. A ty když někomu pučíš auto, tak snad víš komu.

Jelo auto s tvojou SPZ-RZ rychle? Jasně, že prvně dojdou za tebou. Tak jim řeknu, auto měl ten a ten (servis, kámoš, milenec/milenka..) MANŽEL/KA a je to. Ať se ptaj tam.

Pokud nechceš drahou polovičku napráskat, tak zaplať flastr a s drahou polovičkou si to vyřiď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...