Přejít na obsah

pojisteninapokuty.cz - otestujeme jejich služby?


Pawlisko

Doporučené příspěvky

Není to úplně ideální, ale paragraf 125f silničního zákona vznikl právě kvůli rádoby bojovníkům za lidská práva, kteří si z celé listiny přečetli jen jeden odstavec.
Pro ostatní paragraf 125f říká, že: "Právnická nebo fyzická osoba se dopustí správního deliktu tím, že jako provozovatel vozidla nezajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu." A má to být ochrana před výmluvou na osobu blízkou.
 
A právě ten paragraf časem dost možná dožene všechny ty, co úředníkům nahlásí fiktivního viníka (dlouho to fungovalo spolehlivě). Pokud se totiž nikoho nepodaří dohledat, tak nedojde k prokázání viny konkrétní osoby, tím pádem přichází ke slovu právě paragraf 125f. A nejvtipnější je, že už tam nejde o pár stovek (strop je 10 tisíc).

Ne, ten paragraf vznikl jen proto, aby bylo možné kasírovat peníze s co nejnižším úsilím, protože ztotožnit řidiče by byla přece práce pro lidi a tolik by nezbylo a taky by se ti sprostí podezřelí mohli bránit, no to teda nedopustíme. Ale pro pitomce, který berou tenhle paragraf jako ochranu před výmluvou na ústavní práva, je to vážně zbytečný vysvětlovat. Nebojte, fiktivní cizinec pořád funguje a ze mě se penízky určitě sypat nebudou a to i díky každýmu neschopnýmu fízlovi a úředníkovi. Nic s tím nezmůžete.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hosi to je mazec toto co tu nekteri rikate,kurva porusim neco tak za to zaplatim a je jedno jestli ja si myslim ze je to dobre nebo ne,je to tak ve vyhlasce tak mam proste smulu,jde videt kam to tady pomalu speje,nekteri by meli prestat videt jenom sebe,schovat vaginy a ukazat koule,rano kdyz vozim decka do skoly tak je tam skoro pokazde chaos a zmatek prave kvuli dementum co parkuji jak tupci,pak jsou vsichni nervozni a lidi pak chybuji a uz nekolikrat doslo k ujme na zdravi ditete co proste nekdo prehlidl,stat se to memu decku tak ten co tam stava pravidelne jak debil tak zere uz jenom brckem,nejsu taky svaty litam nad limity a mam taky hlavu ale ne nato jak vyjebavat se zakonem za svoji demenenci a vychcanost,zmrd zustane zmrdem 

Tak plaťte, nikdo vám nebrání. Sice trpíte asi schizofrenií, když sám jezdíte rychle, zřejmě na tom nevidíte nic špatného a jestli to situace dovolí, tak nejsem proti, ale schvalujete, jak je za to potřeba navíc platit, protože je to v zákoně.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

epo

 

Citovat

Takze kdyz nastane modelova situace, ze ten predpisove jedouci 130 dojede kamion jedouci predpisovych 80 a chce jej plynule predjet bez toho aby snizil rychlost, tak nemuze, protoze v levem mezitim priletel mene nebezpecky ridic 160 a zabranil mu tak v najeti do leveho pruhu. Predpisove jedouci ridic tedy musi brzdit a pak zase zrychlovat a samosebou u toho trochu picuje na ty, co nikoho za zadnych okolnosti neomezuji,,,


Jako řidič mám oči, což je podle mě předpoklad pro každého řidiče. Když pojedu v levém pruhu 160 a uvidím, že v pravém pruhu je auto, které dojíždí kamion, tak prostě:
1) zpomalím, zařadím se za ním, aby věděl, že může předjet
2) zrychlím, aby nemusel brzdit

Nesnáším totiž, když jedu v pravém pruhu 120-140, dojíždím kamion a vedle mě jede guma na tempomat o 5kmh/víc a prostě nemá ohledy na další řidiče. To je zase ten rozdíl mezi porušováním předpisů a chováním se ohleduplně k druhým.

foxdivemaster

Však já jsem taky vychovaný, abych se choval čestně. A jsem taky vychovaný, aby se mnou každý kkt nevydrbával. Víš co je zvláštní? Mám auto v opravě od pondělí a celý týden jsem s náhradním autem (spz A...) a ani jeden bloček. To auto tam stálo bez hnutí. Sakra najednou to nikomu nevadilo? Není to podjatost? Ha, ocas z Moravy přijel, ejhle, tu máš. Zaplatil jsem si ochranu před buzerací :D 

PS: někdo psal ohledně parkování a ohrožování dětí..... znova, dejme si sraz, já vám ukážu jaký jsem "prase", že parkuju na místě, kde NEOMEZÍM ani NEOHROZÍM popeláře ani paní s berličkami. Nehodlám respektovat gumu, která si řekla, "tady auta stát nebudou". Až tam dají modrou, tak se bude stát všude tam, kde dnes auto stojí běžně a jenom někteří za to dostanou lísteček za stěrač..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja te soudit  nebudu,je to tvoje vec,jednou je neco dany tak by se to melo dodrzovat a kdyz to porusim tak bych mel pocitat s nasledkem,a s tou spz je to mozna tolerance na mistni rezidenty co nemaji zkrz turisty pomalu kde zaparkovat ,treba,co ja vim,musis se na to divat i z jine stranky,mel sis nechat zmenit znacku treba bys mel klid,byl jsem letos  v chorvatsku stal jsem 10cm pres caru do druheho mista,pokuta za steracem 70kun za kolizni parkovani v pohode by se tam dalsi vlezlo bez problemu,sel jsem a zaplatil ac jsem nemusel stejne by nic zpetne nevymohly,pak kdyz jsem videl jak nekteri blbci fak treba blokovali dve mista blbym parkovanim tak sem to i chapal,mraky lidi,aut a malo mista na parkovani a to pak nasere,lidi parkovaly uplne do krizovatek atd a pak ani pomalu nevyjedes z parkoviste ulice atp a to jen tak mimo ,uz tady koncim kazdy ma svuj rozum a svedomi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se to pojištění na pokuty zdá i hodně vysoké - 3490 za rok. Jezdím celkem dost a za pokuty jsem za 10 let odhadem zaplatil 6000. Při tomto pojištění by to bylo téměř 35 tis. a ještě bych si ani nebyl jist, že přestupky jsou zcela vyřízeny. Kdybych každý týden jednou nebo vícekrát dostal botičku či lístek za parkování, jak dlouho by to asi šlo se vymlouvat na jinou osobu? A na velké přestupky - jako je jízda pod vlivem alkoholu - kdy pokuta dosahuje až 50 tis. se toto pojištění stejně nevztahuje. Proto nevidím velký smysl mít toto pojištění uzavřené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je na každým, ať si spočítá, jestli se mu tato částka vyplatí. Nebo se naučí bránit sám a bude ho to stát jen čas, nic víc. Nebudu tomu říkat vymlouvání, ale jiná osoba může mít vozidlo svěřené jak dlouho uznáte za vhodné a ouřada to pak většinou stejné hodí na dno šuplíku, když vidí, že z toho nic nekápne. I na závažnější přestupky se lze domluvit, jen nejsou započítány v sazbě, ale možnosti obrany jsou obdobné, jen jde často o hodně a je důležité mít dobře rozehráno už při kontrole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 14. října 2016 at 14:08, Pawlisko napsal:

prvního auta byl asi 75 letý dědouš ve svetříku a na hlavě měl takovou tu čepičku s anténkou. Co asi udělal? Z 90km/h na 50km/h během pár vteřin a kdo by to byl čekal...
 

Řekl bych že by to čekal ten vyježděný řidič kterýho rád potkáváš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale..... prosím Tě pěkně. Vyježděný řidič nezadupává před cedulí, ale plynuje zpomaluje tak, aby přeci neohrozil ty za sebou. Jestli ti to někdo zadupne, tak ti to někdo prostě zadupne. Podle tebe si vyježděný řidič dává odstup 15 metrů pro případ, kdy někdo testuje brzdy? :))) a předjíždění taky raději provádí zkušený řidič s rozestupem alespoň 20m aby si prodloužil předjížděcí manévr, že? :D co kdyby to najednou zatlápnul 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky marně přemýšlím, kvůli komu jsou v testech na řidičák přiblblý otázky typu:

Na místě s rychlostí omezenou na 50 km/h se smí jet:

a/ maximálně 50 km/h,

b/ po silnici libovolnou rychlostí, limit se vztahuje na jízdu po chodníku,

c/ standardně 50 km/h, vyšší rychlostí lze jet pouze na přehledném rovném úseku při zvýšené opatrnosti, případně v součinnosti s náležitě poučenou osobou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...