Přejít na obsah

zvuk od levého kola


Rypicong

Doporučené příspěvky

U OII běžná záležitost, ložiska jsou tam nějaký aušus, tak proč by to nemohlo být i u některých Rapidů? U mě právě na OII výměna po třech letech a 55 tkm na záruku - nikdo ani neceknul, přitom jsou ložiska vyjmenovaná v servisní knížce mezi díly, které se na záruku nemění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pawouk nevím, já se sice extra nezajímám o vady Škodovek, jenom obecně, ale ložiskách moc neslýchávám. Ale je fakt, že O2 je model, který jde nejvíc mimo mě...

 

@Jaxx hučí jenom z levé strany, na kolo vůbec nešahal... Uvidím jak dopadnu. O víkendu budu měnit na zimáky - ať mám klid a nedělám to na poslední chvíli, tak mi to bude dělat kámoš, tak se mi na to koukne, jestli je tam vůle apod. Když tak mám ještě jeden AS, kde jsou trošku přístupnější, tak jim když tak napíšu, jestli to mění v záruce apod.

 

4 tis se mi moc nechce vypláznout...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už uváděl Pawouk, že podléhají opotřebení. Ale jemu ložisko i tak vyměnili na záruku, psal. Každopádně dej vědět, jestli je na kole i vůle. A taky dej vědět, jak to celé dopadlo. Pokud to bude jen hučení, nedivil bych se, kdyby to opět prohlásili jako vlastnost. :-D Mimochodem, já jsem taky ještě neslyšel, že by ložisko odešlo opotřebením dřív jako po 150t km. Pokud má Pawouk s OII takovou zkušenost, možná příště nebude nutné kupovat SUV, ale bude stačit jen nekupovat auto značky Škoda. :-D (ale nic proti Pawoukovi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale byli jsme myslím další dva, kterým kola hučí stejně (dle zvukového záznamu Rypiconga). A je to zvuk, který není v běžných podmínkách zvlášť postřehnutelný (přehluší jej ostatní zvuky - proudění vzduchu, odvalování kol apod. - a hlavně rádio), takže nás může být mnohem víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkoumal jak to je vlastně s těmi ložisky vpředu. U Fabie II a Rapida jsou nyní předepsána úplně stejná ložiska 6C0 407 621 a to bez rozdílu lehký benzín - těžký diesel. Ceny: ETKA cca 3500 Kč, e-shopy do 1500 Kč za originální díl. Hmotnost u Fabie II TSI je 1130 kg (diesel dokonce 1170 kg), Rapid s TSI má 1155 kg. Rozchod kol vpředu 1436 mm vs. 1463 mm. Namáhání u Rapida díky o cca 13 mm delšímu ramenu (myšlena je tím vzdálenost od podélné osy auta k bodu styku pneumatiky s vozovkou = půlka rozchodu) a o něco vyšší hmotnosti může být o něco málo větší. Ale únosnost ložiska se vždy počítá s nějakou bezpečností, takže v použití poddmenzované nápravy bych problém fakt neviděl. Ale své u Rapida může určitě udělat tvrdší podvozek (i když Rypicong má 2014 a ten by měl mít měkčí tlumiče), široké gumy a naše cesty necesty....  Spíš si myslím, že to jde na vrub kvalitě použitých komponent, jako bohužel většinou vždy v současné době.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, doufal jsem, že se Miklísek přidá a přesně definuje, jak by podvozek z menšího auta, mohl "trpět" u auta většího :)

Jo, mám 2014 a už nový podvozek, 16" kola a spíš jezdím po špatných cestách.

Je divný, že to začalo hučet po umytí wapkou.

Miklísku, kde jsi našel origo díl za 1500Kč ? moc poprosím link...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0407621t-lozisko-predniho-kola-s-nabojem-fag-8304.html  nebo http://www.autodilyplus.cz/search/?keyword=6R0407621A&carId=33311

Jsou tam i ty FAGy za 899 Kč. Jinak u Rapida byly původně čísla 6R0 407 621 A a 6R0 407 621 E, ale ty jsou vyběhlé uz výroby a nahrauené právě 6C0 407 621.

To umytí wapkou nevím, jak by to mohlo dovntiř zatéct, to bys musel stříkat přímo mezi náboj kola a těhlici anebo zevnitř od kloubu a muselo by ti před tím odejít těsnění ložiska, což je ale myslím dost nepravděpodobné. Spíš sázím na tu mizernou kvalitu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náklady na pravidelné servisní prohlídky v souladu s doporučeními výrobce ŠKODA AUTO a.s., jakož i náklady vyplývající z běžného provozních opotřebení částí vozu plně hradí kupující jako např.:
• výměnu dílů, které podléhají běžnému provoznímu opotřebení vyplývajícímu z jejich používání a počtu najetých kilometrů (pneumatiky, svíčky, stírací lišty, brzdové obložení a kotouče, tlumiče, spojka, žárovky, ložiska, synchronní kroužky, akumulátorové baterie, apod.

Osobně bych zkusil jít do reklamace, po 40tkm to fakt není běžné provozní opotřebení, byť jsou ložiska ze záruky vyjmuta. Vzhledem k tomu, že reklamaci ŠA schvaluje před vlastní opravou, nic tě to nebude stát, jen čas a nervy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

no, tak AS přestal komunikovat a ani se neozval.

Říkám, kašlu na to, objednám ložisko a nechám kamaráda namontovat - budu mít jistotu.

 

http://www.autodilyplus.cz/naboj-predniho-kola-s-loziskem-s-posilovacem-rizeni-72mm?carId=33311

 

Objednal jsem odsud, přijde domu balík a na krabici toto:

 

Ano, problém je v tom, že na stránkách uvádějí Německo - originální výrobce a pak mi dojde krabice, na které je záhadně etiketa v polštině... 

 

 

WP_20161021_17_32_36_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ten e-shop nebo jeho dodavatel nakupuje v Polsku. Další věc je, že i výrobci občas přeprodávají díly konkurence. Jednou přijde opravdu FAG výroba DE, podruhé v krabičce FAGu konkurenční výrobek od SNR Francie. Koukni na ložisko (náboj), výrobce i země tam bude uvedená.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 21. 10. 2016 at 18:01, Rypicong napsal:

no, tak AS přestal komunikovat a ani se neozval.

Říkám, kašlu na to, objednám ložisko a nechám kamaráda namontovat - budu mít jistotu.

 

http://www.autodilyplus.cz/naboj-predniho-kola-s-loziskem-s-posilovacem-rizeni-72mm?carId=33311

 

Objednal jsem odsud, přijde domu balík a na krabici toto:

 

Ano, problém je v tom, že na stránkách uvádějí Německo - originální výrobce a pak mi dojde krabice, na které je záhadně etiketa v polštině... 

 

 

WP_20161021_17_32_36_Pro.jpg

Rypicongu, už jsi vyměnil to ložisko? A jestli jo, zmizel ten zvuk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...