Přejít na obsah

Co vám na Kodiaqu vadí


_Denis_

Doporučené příspěvky

Však já vám to pánové neberu, to ani náhodou. Proto sem psal že se tu kecá jako v klasický hospodě, a pro jistotu ještě jednou dodám,  nic víc, nic míň ;) Jen tady je to virtuální a zrovna teď sem si udělal grog, páč virtuální číšnice tohle nedá :) A jaký mám auto je snad vidět v podpisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 10. 2016 at 17:53, Petrrr napsal:

Prave, bohuzel. A o tom, krom jine, je tato diskuse. 
Jsou tu lide fanousci Skody co jezdi felicii nebo F1 a o nove Skode sni a zblbli marketingem si nechteji nechat svuj sen vzit. Pak jsou tu lide co daji strasny prachy za novou Skodu a i kdyz vi ze uz to neni ono budou ji porad chvalit do nebes, protoze je tezke si priznat ze clovek koupil klump. No a pak jsou tu lide ( do teto skupiny se radim ), kteri ac fandove Skody si Skodu poridili a priznali si diky vlastnim zkusenostem, ze Skoda od jinych znacek pada svou kvalitou strmeji nez jine automobilky a tj jsou zde za obtizny hmyz, protoze jen poukazuji na to co ostatni nechteji se svymi ruzovouckymi brylemi po marketingove masirce videt.

jestli spis nejsi nastvany sam na sebe ze sis koupil rapida :D by ses divil co vsechno trapi ostatni automobilky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja? Proc? Vzdyt naposled to uz je pul roku mi ve 3 letech stari odesel pohon zadniho sterace treba. Uz pul roku se nic nerozbilo nic noveho v seznamu zavad nepribylo. Tedy vlastne musim byt spokojeny zakaznik. [emoji23]
Skoda vydrzi i pul roku bez zavady. Dnes bouchnu sampanske. No a vy ostatni si muzete dal s Kabanem ( plakat nad posteli) snit svuj sen o nejlepsi automobilce sveta.
Mam kamarada automechanika co vlastni servis. Denne ta auta opravuje vsechny znacky. Zaryty Skodovak. Co rika dnes? Ze uz se ty Skodovky serou uplne stejne jako jine automobilky. Jako jediny argument proc jeste Skodovak je, je dostupnost, vyber a ceny nahradnich dilu. Tedy nazor cloveka co mu za mesic projde rukama x aut. Tedy zadna imaginarni predstava. Jinek kluk zde na foru byl predevcirem v AS z duvodu odstraneni pazvuku O3 palubovky ( vydechy, ramecky atd.) sami priznavaji ze uz jsou z toho nestastni. Ze jezdi cim dal vic zakazniku a ze se O3 z hlediska kvality plastu atd. nepovedla. Ze u S3 by to melo byt lepsi ( coz si ja nemyslim).
Ale dost uz, nemam potrebu se obhajovat. Naivniho Skoda fandu presvedci jen a pouze jeho vlastni zkusenost a zrovna tak me uz nikdo nepresvedci ze by Skoda mela byt neco lepsiho nez ostatni automobilky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každej kdo na tebe reaguje nemusí být přece nutně naivní Škoda fanda, reakce mohou vznikat z mnoha různých příčin. Já si třeba rejpl jak už někdo má jisto co bude u auta který viděl na obrázku špatně, což se dá právě zažít i v tý kamenný hospodě :) A nějakým fanatismem ke značce to opravdu není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsude jsou problemy,je pak otazkou jak se co resi atd,ano ja treba mam skodovky rad zatim nemam duvod je nesnaset a delam si si usudek z vlastni praxe a ne z internetovych plakalu :D driv se vic jezdilo ,dnes pri kazde kokotine kazdy breci na foru jak maly kluk :D sak to muzou prodat a jit si koupit neco jineho,lepsiho :)  dnes se setri vsude a u vsech,a bude hur 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Petrrr napsal:

Prave, bohuzel. A o tom, krom jine, je tato diskuse.
Jsou tu lide fanousci Skody co jezdi felicii nebo F1 a o nove Skode sni a zblbli marketingem si nechteji nechat svuj sen vzit. Pak jsou tu lide co daji strasny prachy za novou Skodu a i kdyz vi ze uz to neni ono budou ji porad chvalit do nebes, protoze je tezke si priznat ze clovek koupil klump. No a pak jsou tu lide ( do teto skupiny se radim ), kteri ac fandove Skody si Skodu poridili a priznali si diky vlastnim zkusenostem, ze Skoda od jinych znacek pada svou kvalitou strmeji nez jine automobilky a tj jsou zde za obtizny hmyz, protoze jen poukazuji na to co ostatni nechteji se svymi ruzovouckymi brylemi po marketingove masirce videt.

 

Jezdím v jedničkové Fabii a každý den uvažuji, zda „investovat“ do ojeté rozvrzané Octavie III nebo nefunkčního Rapida. Nejsem nijak zblblý marketingem, protože jsem z toho vyrostl. Každý rok je více a více horších aut. Stačí se podívat na to, že místo, aby problémy řešili a snažili se dodat solidní auta, raději celé auto vezmou a šoupnout lidem nové problémy v podobě faceliftu.

 

Na druhou stranu jsem po dvou týdnech, co jsem měl OIII nezpozoroval větší problémy, kromě hrozných pazvuků od přední nápravy, pokud jsem točil volantem doleva. Kruhové objezdy byly přímo noční můrou. Vtipné na tom je, že se od toho ŠA distancovala s komentářem, že auto nemá už záruku a je jim jedno, že se problém začal objevovat už v roce 2013, kdy ta auta šla do oběhu. Dle všeho nebyla svolávací akce, nikdo to neřešil, jen to umístili do známých problémů a opravili to malému procentu lidí. Tak se firma chovat nemá, tak se chová zmetek v podobě AAA Auto nebo podobní zmetci z bazarů.

 

Ony jsou ovšem ty problémy téměř všude. Záhadným způsobem jim to vyšlo s první generací novodobých Octavií, které správnou péčí dokážou solidní nájezd, ovšem jsou to spíše výjimky. Na své Fabii neustále něco řeším, je s tím plno problémů, auto zespoda koroduje, zadní tlumiče začali v 80 tisících vrzat, přední náprava je téměř na odpis, podběhy jsou snad z plastu 3. jakosti, takže je budu muset vepředu měnit... interier vrže jak blbý, čas od času vrže i přední levý pás, pak zase drnčí něco v palubní desce mezi tou hovadinou, kde je tachometr, otáčkoměr, atd. a deskou jako takovou. Teď to mám podložené papírem, protože se s tím nedalo jezdit. Ve 115 tisících začíná odcházet repro soustava... A to je to auto z dob, kdy se vyráběla legendární Octavia.

Konkurence na tom není nijak lépe. Otec teď kupoval v aukci dvě Astry od Opelu, ve kterých odešly spojky. V podstatě nová auta, najeto něco málo přes 80 tisíc km. Měl doma i Cee'd, kterému odešla převodovka ve 120 tisících... Prostě si nevybereš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foxdive: taky si delam usudek z vlastni praxe. Druhe auto v rodine Renault Thalia 2 od novoty. Lowcost jako prase dalo by se rici (220tis kc). V zaruce 1 reklamace. V aute nic nevrze, vse funguje jak ma. Rapid o 3roky novejsi modernejsj ale o 40% drazsi vuz a v dobe zaruky 7 reklamaci ( silentbolok prevodovky, calouneni, atd. - tedy ne zrovna uplne kraviny), po zaruce 1. Tedy asi je neco spatne. Ano auto prodavat a kupovat jine nebudu, nevim proc bych mel diky Skode navic jeste prodelat dalsi penize. Pristi auto ovsem Skoda nebude uz jen z principu. Nejsem ochocena ovce, s kterou si Skoda vytira prdel.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přeci zcela irelevantní. Automobilka už je na světě nějaký ten pátek a kvalita provedení každého auta by tomu měla odpovídat. Pokud potřebují testování nových aut, aby přišli na to, že něco vrže, ať to dělají interně, ať využijí okruhy, které mají u automobilek a ve svých skvělých centrech vývoje. Thalie je sice 16 let starý koncept, ovšem Octavia má za sebou taky pěknou řádku let. A Rapid? Vždyť je to hybrid mezi Octavií a Fabií... aut, která jsou na trhu brutálně dlouho. Problém je v materiálech a tím, že chtějí na každém autě alespoň 30% marži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nenapsal bych to tak, že mi to zrovna nějak vadí, ale dnes jsem letmo zahlédl bílého Kodiaka a..... žádný wow efekt se nekonal - zepředu jsou daleko výraznější auta (třeba Tucson) - mám takový dojem, že ta takto rozdělená světla, jak tam vepředu jsou, to kazí. Z boku a zezadu dobrý, ale dost mi to připomíná nový Tiguan (nebo i Atecu) a to ještě přijde i nový Yeti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 4 hodinami, Kamca1 napsal:

Našel jsem jednu věc co mi vadí: u verze style v 5 místnem provedení nelze obednat mezipodlahu pouze u nižších verzí.....toto mi hlava nebere :angry:

 

Myslím že je to kvůli subwoferu, který má výbava Style. Ten subwofer je umístěn v rezervě. Možná je to tam trošku jinak a mezipodlaha se nevejde.

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...