Přejít na obsah

Odklízení sněhu z auta


Čočkyn

Doporučené příspěvky

Zdravím, napadla mě jedna docela v podstatě důležitá věc, čím odklízíte sníh z aute? Dříve na staré m aute jsem to odmetl košťátkem ale tady je mi to trochu proti srsti, když uz na mytí člověk používá pouze samé mikrovlákna a drahé pripravky, tak je blbost to v zimě odmetat takto "hrubě"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Lukáš F. napsal:

No tak myslím, že takto nechce dopadnout nikdo, sice doma mam auto pod přístřeškem ale v práci stojí volně venku no.  http://www.detailingclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=663

 

Ten to musel odmetat snad drátěným kartáčem... Nebo jak můj tatík rejžovým koštětem, samozřejmě bokem a pěkně dřevem. Já si ani nepamatuju jak jsem loni odmetal, protože koště jsem si pořídil až letos :D Ale téměř vždy jsem se nedotýkal laku, ale né vždy to jde, leda prašan se nejlíp odhrnuje a zbytek odfoukne. Ale všechna okna to je základ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi asi neměl na oknech pořádnou námrazu, já vyzkoušel hodne druhů tekutých stágor ale ani jedna mě nepomohla. Tak leda s běžnou námrazou kterou sundám i prstem.

 

Nebo pořídit stan nad auto :D

No a většinou i košťata mívají na boku hřebík nebo sponku aby drželo. A střechu nemá poškrábanou protože ta se mu nechtěla odklízet :D a the best je horká voda na okna :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normalne kdyz maji v Lidlu akci na 5l kanystr zimni kapalinu do ostrikovacu -60 °C, tak kanystr za cca 150 Kc koupim a vydrzi mi to na nekolik let jako tekuta skrabka na sklo. Naleju neredene do prazdneho rucniho roztrikovace, postrikam tim rano sklo a namraza je pryc drive, nez kdybych ji seskraboval plastovou skrabkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V Saturday, October 22, 2016 at 12:47, osobne napsal:

Normalne kdyz maji v Lidlu akci na 5l kanystr zimni kapalinu do ostrikovacu -60 °C, tak kanystr za cca 150 Kc koupim a vydrzi mi to na nekolik let jako tekuta skrabka na sklo. Naleju neredene do prazdneho rucniho roztrikovace, postrikam tim rano sklo a namraza je pryc drive, nez kdybych ji seskraboval plastovou skrabkou.

A to jsi zkoušel nebo si to jen myslíš?

Mně to s -40°C Velvanou totiž nefungovalo :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už roky používám na zamrzlá skla denaturovaný líh nebo isopropylalcohol, mám ho ve dveřích v rozprašovači, sem tam ho přiměřeně cvrnknu i  do nádobky ostřikovače, jednu dobu sem používal slivovičku která nebyla moc pitná, fungovala taky dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...