Přejít na obsah

závada start stop systému + EPC + ztráta výkonu


pskodarapid

Doporučené příspěvky

Ahoj,

omlouvám se, ale nechci zakládat nové téma. Mám problém se svou OIII najeto 22000km dnes se mi za jízdy rozsvítila kontrolka EPC a auto ztratilo výkon, jelo jakoby v nouzovém režimu a jakmile jsem zastavil vůz, start-stop systém nevypl motor a na palubním počítači byla hláška závada start-stop systému.

Nemáte někdo zkušenost?

 

Moc díky

 

 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

vcera se mi stal podobny problem - pri kratke jizde za studena auto zacalo trosku cukat (skoro nepozorovatelne), rozsvitila se kontrolka motoru a pak zavada start/stop system. Motor se samozrejme nevypinal, ani kdyz nebyl S/S system vypnuty. Hlasku zavady to pak psalo jeste i po nekolikerem opetovnem nastartovani, ale uz bez svitici kontrolky motoru. Dnes uz to nepise nic...  OIII, 1,4 TSI/110kW, najeto 8000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za založení, nevěděl jsem zda už tady podobné téma není, ale k problému.

Mám motor 1.4 TSI model G-TEC. Problém se ukázal již cca před týdnem kdy se na křižovatce normálně motor vypl, sám nastartoval, hned zas vypl a byla napsaná hláška závada start-stop systému. Poté jsem najezdil cca 500km a vše bez problémů, ale dnes se za jízdy rozsvítilo EPC. Navíc výkon motoru rapidně klesl.

Auto je rok staré a tak doufám, že diagnostika a případná oprava půjde za výrobcem...

 

Pro Luckymann:

Byl jsi s tím v servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem minuly mesic resil podobny problem. Auto cukalo predevsim pri lehkem pridani plynu a jednou mi blikala zavada vyfukovych plynu. I zavada start stop se mi jedenkrat objevila. 

 

V servisu mi rekli ze prehrali sw. Ze je na to nejaky pripis. Nic podrobneho jsem z nich nedostal. 

 

Nicmene auto sice mene ale cuka dal. Navic jsem vypozoroval ze studene vyrazne cuka mezi 1500 a 2000 otackami. I na tempomat. 

 

Auto jsem chtel odkoupit, protoze ho mam na operativni leasing, ale nemam z neho dobry pocit. Resit to uz nebudu. Za mesic ho vratim. 

 

1.4 tsi 110kw, najeto 11tkm

Editováno: , autor: jirka.jirka
Doplneni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mám ten istý problém, zvada SS už dlhšiu dobu a teraz sa pridala aj závada ECP, kódy chyb: P030000, P030100, P030300, P030400 a P130A00. Len ja mám motor 1,4 103kW CHPA, riadiaca jednotka SW: 04E 906 016 F HW: 04E 907309A.

Bol som v servise, kde mi povedali, že treba kvalitnejší benzín, ináč je všetko O.K. - ten už dlhší čas používam ale žiadne zlepšenie. Tiež som vymenil sviečky a káble ku nim. Predpokladám, že to bude sw závada. Asi musím znovu do servisu a žiadať o novší sw do RJ motora...

Neriešil už niekto podobný problém s motorom CHPA?

Editováno: , autor: rodolfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný motor a stalo se mě to samé. Na displeji "Závada SS", kontrolka EPC a auto do nouzáku. Několikrát jsem vypnul motor a znovu nastartoval a závada zmizela. Volal jsem do servisu a tam mi řekli, že to může být slabá baterka. Jel jsem trochu delší trasu, kde jsem víc brzdil motorem a od doby žádný problém. Auto je v provozu od prosince 2012, takže baterka už začíná mít nárok na výměnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha diky za odpoveď, ale mne to nejako s tou baterkou nesedí. Skôr by som predpokladal chybu sw RJ motora, hlavne je potrebne vymazať adaptácie ako píšu v technickej servisnej konferencii 04/2017 prvý príspevok. Možno preto jirka.jirka píše , že po zmene sw mu to škubalo ďalej.

electric_2017_ii_jaro_motor1.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
V 1. 12. 2016 na 20:47, pskodarapid napsal:

Díky za založení, nevěděl jsem zda už tady podobné téma není, ale k problému.

Mám motor 1.4 TSI model G-TEC. Problém se ukázal již cca před týdnem kdy se na křižovatce normálně motor vypl, sám nastartoval, hned zas vypl a byla napsaná hláška závada start-stop systému. Poté jsem najezdil cca 500km a vše bez problémů, ale dnes se za jízdy rozsvítilo EPC. Navíc výkon motoru rapidně klesl.

Auto je rok staré a tak doufám, že diagnostika a případná oprava půjde za výrobcem...

 

Pro Luckymann:

Byl jsi s tím v servisu?

Sice už to je delší doba, ale jaký byl výsledek? Mám stejný motor a taky se mi to rozsvitilo. Vykon a vse ostatní cajk.... SS mam permanentne vypnuty, takže js3m si toho predtim ani nevsimnul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den, mám stejný problém. Poprvé se rozsvítila kontrolka EPC, s nápisem závada start-stop. Po opakovaném nastartování to zmizelo a bylo to dobrý. Pak se to stalo znovu, co jsem přijela z myčky a zastavila auto, naskočilo to do nouzového režimu svítila kontrolka EPC+motor a psalo to závada start.-stop. Technik to napíchnul na diagnostiku a ukázalo to závadu klapky. Chybu vymazal a do teď to bylo dobré. Teď se. Mi To stalo znovu a svítila kontrolka EPC závada start-stop. Auto bez výkonu, nechtělo vůbec jet. Auto jsem nechala dotáhnout. Teď čekám na vyjádření a hlavně cenu ua výměnu dílu. A celkovou cenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...