Přejít na obsah

Žárovky Osram - všechny typy


TOMUS

Doporučené příspěvky

Sám píšeš, že to je novinka, tak nemôžeš očakávať nejaké relevantné skúsenosti. Aj keď ich už nikto montoval do svojho auta, po takto krátkom čase od uvedenia môžeš zistiť iba nasledujúce veci: 

  1. svieti/nesvieti
  2. svieti/nesvieti lepšie ako iná žiarovka

Vzhľadom na to, že toto je vlastne náhrada za posledný model výkonnej žiarvky od Osramu, konkrétne Night Breaker Unlimited, tak je tu predpoklad, že bude svietiť rovnako dobre, alebo o niečo lepšie. Recenzií na NBU nájdeš na internete dosť. Ak sa pozrieš na detailné zábery, tak sklíčko má modro zafarbenú ešte väčšiu plochu, takže je predpoklad, že žiarovka bude mať ešte studenšie svetlo. Či je to dobré, alebo nie, to už je na každého osobnom zvážení, rovnako ako či sa oplatí alebo neoplatí dať toľko peňazí za žiarovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, TOMUS napsal:

Farba sviceni myslim , že bude podobna k silverstrů :)

 

To je omyl, SS 2.0 má teplejšie svetlo, lebo nemá modro zafarbené sklíčka tak ako NBU a NBL. Presné údaje o teplote farieb jednotlivých žiaroviek môžeš nájsť priamo na produktových stránkách Osramu v technických listoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přibližně tak:

Osram NB Laser: 1650 lm, 3600 K

Osram NB Unlimited: 1500 lm, 3500 K

Osram Silverstar 2.0: 1550 lm, 3200 K

Osram Cool Blue Intense: 1550 lm, 4200 K

 

Pokud ti jde o barvu světla, tak nejlepší legální žárovka je v současné době Philips White Vision, které mají teplotu světla 4300 K což je teplota xenonů. Známý u policie mi říkal, že hraniční hodnota teploty u halogenových žárovek je právě 4200 K.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, TOMUS napsal:

Nikdy nebude takhle že žárovka halogenova bude stejná jako xenon :D:D

 

Neviš kolik vydrži tento philips?

 

Opravdu nevím, sám používám Osram Night Breaker Plus případně Unlimited, které na mém autě při každodenním používání vydrží přibližně rok. Vydržely by déle, ale light assist jim dává zabrat, když projíždím pod mosty atd.

Netvrdím, že svítí jako xenon, jen vím, že xenony se vyrábí hlavně v teplotách 4300 K a 6000 K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 godzin temu, los pakos napisał:

 

Opravdu nevím, sám používám Osram Night Breaker Plus případně Unlimited, které na mém autě při každodenním používání vydrží přibližně rok. Vydržely by déle, ale light assist jim dává zabrat, když projíždím pod mosty atd.

Netvrdím, že svítí jako xenon, jen vím, že xenony se vyrábí hlavně v teplotách 4300 K a 6000 K.

 

Ja jezdim stale na silverstarech a drži kolem rok a půl při stale jizdě na potkavacich.

 

4 godziny temu, sk0d@ napisał:

@TOMUS skusal si niekedy tie mtech super white? Tusim su od vas :)

 

Edit: pozeram ze su aj u nas celkom lacne, asi ich predsa len skusim.

 

Ja nekupuju žarovek jiné než osram. Jsem s nyni spokojený. Kdy dělaji test žárovek to osramy byly vysoko.Doporučovane jsou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, TOMUS napsal:

Nikdy nebude takhle že žárovka halogenova bude stejná jako xenon :D:D

 

Neviš kolik vydrži tento philips?

 

Phillips White vision má mít podle výrobce životnost 450h. Jenže testují na konstantním napětí 13,7V. Otázka je kolik V je na žárovce v autě.  A taky tyhle žárovky mají podle stránek jen standartně 3700 kelvinů. 4300k mají mít jako maximální hodnotu.

 

Zde o tom více: http://www.philips.cz/c-p/12972WHVSM/whitevision-zarovka-do-automobiloveho-svetlometu#see-all-benefits

 

A mají jen o 60% více světla.

 

A abych ti poradil. Srovnával jsem žárovky Osram Night Breaker unlimited u kterých jsem 1 sadu vysvítil a mají myslím taky +130% světla ale výdrž jen 250h! (průměrnou) Takže u mě pokud si dobře vzpomínám nevydržel ani 3/4 roku a to mám denní svícení. Teď mám druhou sadu jen v dálkových a v hlavním světle mám Phillips X-treme vision. +130% světla 3700k a 450h!!! Mám je tam už dost dlouho (určite déle než osram)  a pro jistotu jsem už koupil další sadu do zásoby na netu. Svítí stále excelentně. Ale záleží taky na nastavení světlometů, já je mám hodně vysoko a tudíž nepotřebuji ani moc dálkové. V porovnání s Osramem jsou svítivostí naprosto bez rozeznatelného rozdílu. Jen si myslím že ta životnost bude dál.

 

A zde máš video porovnání Osram Night breaker Laser vs Phillips x-treme vision ..

 

https://www.youtube.com/watch?v=ItGYPbpZ9Sk

 

 

A phillips X-treme vision mají mít svítívou vzdálenost 45m.. osram laser jen 40 :) Otázka je co je pravdou .. podle videa žádný extra rozdíl až na to že mu ty světla svítí spíš do země než nahoru. Kdybych měl já takhle světla, tak jsem už minimálně přejel jednoho chodce bez reflexních prvků..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber tydle NBU, za tu cenu je to aktuálně nejlepší poměr výkon/cena;):

https://tuning.autodoplnky.cz/night-breaker-unlimited/zarovka-osram-night-breaker-unlimited-h4-12v-60-55-s477226491

 

Třeba takový Phillips Whitevision jsou oproti nim bludičky a Xtreme vision zase o dost dražší. Ještě jsou dobrý Bosch +90 ale jsou trochu dražší a blbě se schání...

Editováno: , autor: Decibel ES
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před 1 měsícem, jsem si vzpoměl, že už tam mám NBU 3 roky, tak jsem si objednal znovu jednu sadu NBU (blbec - měl jsem koupit dvě sady) , po dvou týdnech, mě při startu do práce praskla levá. Pravá zatím ještě drží, ale čekám kdy odejde. Předchozí žárovky co jsem měl byly NBP, vydržely pouze jeden rok, při odjezdu z práce, mě při staru praskly obě zároveň.

Za mě, NBU super žárovky s dlouhou výdrží, mám je i na denní svícení, časté starty s jízdou okolo komína od 1 do 10 km. Roční nájezd cca 12000km. Při startování s osvětlením palubní desky, zároveň zapínám i světla, aby se nerožínaly nadvakrát.

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnia 8.12.2016 o 21:36, Petrkiller napisał:

Otázkou je kolik najezdí, kde jezdí a jak jezdí. Já najedu přes 30t za rok. V létě, v zimě, ve sněhu, na ledu, poli i tankodromu (klasické české cestě).  S NB nemám zkušenost.  Každopádně taky +90% není +130% což se taky podepíše na životnosti výrobku.

 

Kolem 10000 km - 15000 km za rok

 

Nějak nejsem schopný kupovat neznačkové žárovky :) . Počkam až mi praskně žárovku a bude tehdy myslet :) .

 

Našel jsem takový test. Je on v 44 slajdech :)

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-zarowek-h7-sprawdzilismy-ktore-swieca-najlepiej/74x6jh

I ještě jeden

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-zarowek-h4-wszystkie-zarowki-wygladaja-podobnie-ale-kazda-swieci-inaczej/jr1smm

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...