Přejít na obsah

Manualna klimatizacia - samozapinanie


naschd

Doporučené příspěvky

Zdravim,  

 

je tu niekto s manuálnou klimou. Osobne ju moc nepouzivam ale zistil som problem,  respektive mne sa to javi ako problem a obtazuje ma to.  

 

Ked nastartujem,  a mam regulaciu teploty nastavenu aj v cervenom pasme a zaroven mam nastavene fukanie na okno.  Rozsvieti sa kontrolka-tlacitko AC a klima akoby zacne pracovat. Citit chladny vzduch a potom to prejde avsak kontrolka AC sa nevypne.  

 

Niekedy aj ked koliecko je v strede ze nieje treba ani kurit ani chladit tak sa klima zapne.  

 

Taktiez ked je nastavenie chladenie/kurenie nastavene hocikde a prepnem na fukanie na okno znova sa sapne AC kontrolka.  

 

Osobne mi to prekaza lebo hlavne ked nekurim,  jar a jesen,  ide klima aj ked nemusi. Vzdy musim manualne po prepnutie na fukanie na okno este stlacit AC tlacitko...  

 

niekto skúsenosti ci to tak ma tiez? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Já jsem teď o ženy na Fabii zjistil takovou anomálií. To ze když dam ofuk celního skla a automaticky se sepne klima je jasné. Nastavena priorita, ale..... Když chci při ufuku celního skla klimu která se automaticky sepne vypnout, zmacknu tlačítko klimy, kontrolka na tlačítku AC zhasne a já mam za to, ze klima nejede, ale ona přitom jede stále dal, i když kontrolka klimy nesviti a tvari se jako vypnuta. Jediný způsob jak ji vypnout lze v daném případě Fabie mě ženy tak to tak, ze změním směr ofuku z celního skla, jinak klimu nejde vypnout, jede pořad. Mam to jako závadu, byl jsem s tím ve škodovce, ale neví si s tím rady!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Cidling napsal:

Já jsem teď o ženy na Fabii zjistil takovou anomálií. To ze když dam ofuk celního skla a automaticky se sepne klima je jasné. Nastavena priorita, ale..... Když chci při ufuku celního skla klimu která se automaticky sepne vypnout, zmacknu tlačítko klimy, kontrolka na tlačítku AC zhasne a já mam za to, ze klima nejede, ale ona přitom jede stále dal, i když kontrolka klimy nesviti a tvari se jako vypnuta. Jediný způsob jak ji vypnout lze v daném případě Fabie mě ženy tak to tak, ze změním směr ofuku z celního skla, jinak klimu nejde vypnout, jede pořad. Mam to jako závadu, byl jsem s tím ve škodovce, ale neví si s tím rady!!

Jak to víš, že po vypnutí tlačítkem AC a zhasnutí příslušné kontrolky klimatizace běží dál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to popsáno i v návodu, při nastavení ofuku předního skla je klima trvale sepnuta. Je to poznat v létě, vypnu klimu, kontrolka nesvítí a furt fouká studený vzduch, dokud nepohnu ovladačem z pozice "přední sklo" trochu doprava, nebo doleva. To samé se děje, pokud ovladač nastavení teploty dám nadoraz doleva, klima automaticky zapne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledním modelem vozu Škoda, kde byla použita spojka na kompresoru klimatizace a docházelo k fyzickému odpojení kompresoru, byla OI. Kvůli potížím se životností spojky je nádon kompresoru klimatizace nyní přippojen trvale, a jeho výkon se řídí změnou zdvihu pístů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ano, prvně jsem to poznal podle toho, že jsem měl ofuk směr čelní sklo a pořád šel velmi studený vzduch, pak jsme se na to zaměřil a poznal jsem to podle otáček motoru. Nicméně pokud uvádíte, že to není chyba, ale vlastnost, tak je to podle mě velmi hloupá vlastnost. Pochopím nastavené priority ofuk směr čelní sklo - klima sepne, ovladač teploty nadoraz chladný - klima sepne, avšak vždy přece mi musí být i v těhto případech dána možnost manuálně tlačítkem klimu vyřadit z činnosti. Nač potom se rozsvítí při čelním ofuku kontrolka tlačítka klimy, když vypnout stejně nejde. Navíc jsem ze všech předchozích a současných aut, včetně OC III s manuální klimou zvyklý, že pokud při nasměrování ofouku na čelní sklo se klima automaticky sepne, jsem schopen ji stiskem patřičného tlačítka deaktivovat, tedy vypnout. To by mě zajímalo, který z inženýru ve škodovce to zase takhle vymyslel, nicméně za mě má 1*.

Já bych měl pro ně v takovém případě zlepšovák, ať tam to tlačítko na klimu nedávají vůbec, klima se bude spouštět buď to nasměrováním ofuku na čelní sklo, nebo otočením ovladače teploty nadoraz chladný a vypínat se bude pouze změnou teploty, nebo změnou směru ofuku a bude. Tak se předejde jednak tomu, že si to budou zákazníci pouštět na sebe a nebudou pak nemocní a jednak také tomu, že budou plýtvat chladivem, když už mají vychlazeno. Z čehož plyne úspora paliva pro zákazníky a za ušetřené kačky za tlačítko ve výrobě, zbydou mraky peněz na odměny a ještě dostanu metál a škodovka bude ještě zelenější než zelená a budou moct dávat dozadu nápis BIO-Škoda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to prostě vlastnost a hotovo!

Jen mě zaráží kolik blbosti je v autě kvůli ekoterorismu a CO2 (ss, rekuperace) které většině lidí vadí a nechcou je. Naproti tomu zbytečně jedoucí klima kdyz lidé nechcou a nemůžou ji vypnout je ok??? A co CO2?

Holt simply Clever no .. :D

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto chování klimy je od výrobce extra sráčovina. Tímto chováním Nám dává výrobce jasně najevo, že je nejchytřejší. Rozhodně chytřejší než my. Ví líp než my, kdy chceme mít klimu puštěnou. A neváhá nám to egoisticky servírovat. 

Vytáčí mě naprosto, když dám v OIII vnitřní okruh a pouští mi to klimu. Tak musím automaticky, reflexivně klimu vypínat. A u OIII to dotáhli k dokonalosti, že mi to ten vnitřní okruh i samo vypíná. Kdo to vymyslel, natlouk bych mu držku a poslal ho na 2 roky nucených prací, aby ho ta povýšenost přešla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však to já nerozporuji. Toto chování manuální klimatizace je ale podobné i u jiných automobilek a upřímně mne dost vytáčelo a bylo to jedním z důvodů proč jsem manuální klimatizaci rozhodne nechtěl...

@Clerfayt

Spoiler

S tím souhlasím, taky se mi to nelíbí, ale řekněme u "Automatické klimatizace" člověk tak nějak spíše pochopí, že některé věci bude dělat automaticky (ikdyž je dělá špatně), než u manuální, tak nechápu to -, ale co už :) A mimochodem, to automatické spínání vnitřního okruhu se dá vypnout, aspoň u OIII před FL to je v infotaimentu ;)
image.thumb.png.3bd87fb20aa0d32e8cce3cf64a410e0c.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ač nerad, budu se opakovat, proč nám není dána v daném případě možnost klimu kdykoliv vypnout, obyčejně manuálně stiskem tlačítka. Jak tady někdo psal o fc. které člověk nechde a stejně je má a napřič všemu je nemůže vypnout. V rychlosti když jsem se snažil vybavit co by to mohlo být za fc. na žádnou jsem nepřišel, konkrétně a o tu tady jde zejména Fabií 3, krom oné klimy za určíté situace, mi jde vypnout vše co potřebuji či nechci, vždy mám tlačítko, kterým umím vypnout, vždy a za každé situace, ne jen někdy. Nepočítaje pouze omezení u ESP, které i když vypnu stále je v jakési činnosti, to však narozdíl o klimy i při svém omezení činnosti je z důvodu bezpečnosti jak mé, tak ostatních účástníku zájezdu a silničního provozu, výkon motoru mi neubírá, spotřebu nezvyšuje a pokud budu hnidopich Ludvo, ani zvlášť nežatěžuje mechanické části vozidla, nemohu tedy říci ani popel.  A to, že stejně se klima chová i u automatu za toliko tisíc peněz, je velmi smutný příběh.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zaujmave, a mne to bolo hned zvlastne a zdalo sa mi ze to chladi aj ked to je vypnute ... a potom aky je rozdiel ked mam na celne sklo ofuk, a zapnem  klimu a ked je vypnuta ? ziadny ? ci sa spusti iba nejaky pridavny fukar ? 
No jako niekedy som mal pocit ze je zapnuta aj ked tlacitko A/C je vypnute ale som si myslel ze sa mi to len zda ....  - manulana klima

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...