Přejít na obsah

T-Mobile - "CHYTRÉ AUTO"


MilanHos

Doporučené příspěvky

V 15. 12. 2016 at 19:51, cosby napsal:

Zajímalo by mě,jak to je když často jezdím do zahraničí.Píšou tam,že data by měly stačit,pokud člověk jede 2x ročně na dovolenou,ale co víc?

 

V návodu píší, že v rámci tarifu Chytré auto vám bude zařízení fungovat v celé EU. Mimo EU je nutné zakoupit datové roamingové balíčky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Je k tomu aplikace tak to chodi jako data, jinak cenik se jim taky povedl : Datový limit (měsíčně) 50 MB 50 MB Volání na všechna čísla 7,26 (6,–) /min 7,26 (6,–) /min SMS 3,03 (2,05) 3,03 (2,05) MMS 5,45 (4,50) 5,45 (4,50

Ty ceny jsou strasne. By me zajimalo, zda by to fungovalo s jinou SIM T-M? Nebo i se SIM jineho operatora? Treba Kaktus?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč řešíte ceny volání, sms a mms, ta krabička není určena k volání, posílání sms ani mms, je jen a pouze na posílání dat. No a po cca 1 měsíci celkem intenzivního používání, denně min 2-3 jízdy + další posílané info - otřesy auta apod, je spotřeba dat cca 5 MB z celkových 50 MB. To by musel člověk jezdit 20x denně aby z toho balíku dat co jsou k dispozici ukousl provoz polovinu. Pochybuju že by to fungovalo se Sim jiného operátora, apka je dělaná pro T-Mobile, krabička taky, maximálně jakákoliv jiná Sim z T-Mobile s aktivovanými daty, ovšem tam nechápu smysl vložení, platit nějaký paušál pro přenos pár mega dat se mi nezdá moc výhodné :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže tohle je "All in one řešení". Je to pro někoho kdo si to chce koupit, zaregistrovat a zapojit a dál neřešit. Zatím to vypadá jako fajn řešení s podporu a vývojem.  Samozřejmně že pokud budeš hledat vhodnou krabičku, tarif a aplikaci tak to asi budeš mít levněji. Jenže za jakou cenu?

Btw. ten Cerberus potřebuje android zařízení, takže ještě budeš řešit nějakou skrytou montáž a cenu zařízení a třeba o autě se nedovíš vůbec nic.

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je spíš otázka na vývojáře, apka Motion se vyvíjela pro T-mobile česko, webovka je primárně pro Severní ameriku. Kdo ví co který vývojář kde nastavil, takové zaokrouhlení na celé čísla dělá divy B)

Samozrejme ze komunikuji primo s vyvojari... uz si vyzadali konkretni udaje a screenshoty, tak snad to vyresi.

 

Editováno: , autor: havrosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se vám stalo, že po odpojení zařízení ze zásuvky a opětovném připojení se vám v aplikaci Mojito místo připojení k původnímu profilu vytvořilo Nové auto? Jak se dá pokračovat v původním profilu?

Navíc po odpojení mi nepřišla notifikace, ža zařízení bylo odpojeno. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem se zeptat, jak spolehlivě vám chodí notifikace? Zkušebně jsem zapnul všechny notifikace mimo virtuální oblast a zatím mi  za 3 dny zkušebního provozu a 10 jízd nedošla ani jedna zpráva (např. jízda zahájena, jízda dokončena apod). Zkoušel jsem i rozkývat auto a ani otřesy to nehlásí. Může třeba zařízení  nějakým způsobem poznat, že sedím v autě (například že se můj telefon pohybuje současně s autem) a proto to nehlásí?  Asi zkusím poslat manželku na nákup sám zustanu doma, jestli něco mi přijde :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se s vámi po několika dnech provozu podělím o zkušenosti s Chytrým autem. Třeba se to někomu, kdo uvažuje o koupi, v budoucnu bude hodit.

Jak jste tady už ode mne mohli číst, měl jsem s funkcí zařízení trochu problémy, které jsem částečně popsal ve fóru a částečně jsem je řešil SZ s tomsonem1, havroshem a korpíkem, kterým tímto ještě jednou děkuji.

Zařízení jsem koupil u T-M a zapojil asi před týdnem. Trochu mne překvapilo, že i když T_M uvádí, že u mého auta (Roomster, r. v. 2012) není potřeba prodlužovací kabel. Není to tak úplně pravda. Pokud ho nepoužijete, tak nemůžete plastovým víkem uzavřít pojistkovou skříň, kde je zároveň i OBD zásuvka. Naštěstí jsem v prodejně dostal za 1 Kč prodlužku, která má délku 60 cm a plochý kabe vystupuje z konektoru pod úhlem 90 st. Později jsem tedy použil prodlužku, abych zavřel kryt a krabičku umístil do malého úložného prostoru vlevo od volantu u spínače světel, kde jsem ji upevnil, aby se nehýbala. Je tam navíc chráněna před neúmyslným ukopnutím kolenem.

Hned po zapojení se zařízení přihlásilo a v mob. aplikaci bylo vidět auto na mapě, napětí baterie a po jízdě i záznam trasy. To fungovalo spolehlivě po celou dobu. Trchu mne překvapilo, že v grafu s napětím baterie je pouze aktuální napětí vyznačené jako jeden aktuální bod. Když jsem potřeboval dobít akumulátor auta, zajel jsem do garáže a využil to k provedení výše popsané zástavbu pomocí prodlužky. Druhý den jsem vyjel ven a zjistil jsem, že v aplikaci mám kromě původního auta ještě jedno další. Záznamy byly rozdělené na ty před odpojením a na ty, které vznikly po připojení krabičky k zásuvce OBD. Dále mne nemile překvapilo, že mi nepřišla notifikace o odpojení. Notifikace (jízda zahájena, ukončena, otřesy apod.) mi vůbec nechodily hned od samého začátku. Když jsem na radu tomsona1 opětovně odpojil a připojil krabičku, nastartoval a udělal krátkou jízdu, tak se v aplikaci po nějaké době objevilo zase jen jedno auto a záznamy o jízdách se spojily. Nicméně notifikace stále nechodily, přestože byly zaškrtnuté v aplikaci úplně všechny, mimo ty, které souvisely s virtuální oblastí. Včera pozdě večer jsem ohledně toho napsal na podporu T-M e-mail, odkud  mi přišla jen doručenka. Už jsem chtěl krabičku v pondělí reklamovat, ale dnes ráno jsem ještě zkusil povolit tu virtuální oblast a světe div se - najednou začaly chodit uplně všechny notifikace, včetně otřesů a navíc, což je mi trochu záhadou, na grafu s napětím baterie se konečně místo jednoho bodu začala vykreslovat historie (spojnicový graf).

Nyní se zdá, že zařízení funguje tak  jak má. Nevím, jestli se to rozchodilo povolením virt. oblasti (kterou jsem ale zase mezi tím zrušil), nebo zásahem T-M????  Ale pochybuji, že v sobotu to tam někdo řešil. A pokud ano, tak předpokládám, že by mi alespoň napsali odpověď. Tak kdo ví? Důležité je, že to chodí, ale tímto si T-M nedělá moc dobrou reklamu a asi se jim ozve hodně nespokojených zákazníků, pokud budou mít takové problémy, jako jsem měl já.

Zajímavé ještě je, že když vyexportujete trasy z mobilní aplikace a trasy z webového prostředí, tak z toho webu je tam více informací o jízdě, než z té aplikace.

Tak to je asi tak vše.

Přeji hodně zdraví a štěstí v novém roce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kluci,

 

dnes ráno jsem objednal po telefonu a za 4 hodiny po 3 telefonech a návštěvě 3 krámů jsem nakonec skončil v hlavním sídle T-mobile kde mi dali ten kabel za 150 Kč, ale protože jsem měl příběh jako hovado, tak mi smažou 3 vyúčtování.

Každopádně k věci. Mám Octavii 2 a musím mít kabel, což mě neskutečně se*e. Nezkoušel někdo někde něco uřezat? Dole stejně není nic vidět. Takhle to mám smotané do boxu vedle volantu, který mám zavřený. 

Notifikace mi docela blbnou, rozhoupal jsem auto a notifikace přišla za 30 minut.

Když nastartuju auto, tak se mi objeví nové auto a to předchozí nejde ani smazat, protože zůstává aktivní. Nechápu, když to načte VIN, tak proč to rovnou nespáruje.

Volal jsem do T-mobile s tímto dotazem, že se mi prý ozve technická podpora.

Jinak jsem to koupil jenom kvůli tomu, že to na mě ráno na facebooku vyskočilo a za 15 stovek a 75 Kč měsíčně to je dobrá sranda. 

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po recenzi na netu a od kamarada jsem se rozhoupal krabicku od TM taky objednat. Objednal jsem pres net, moznost vratit do 14 dnu , kamarad to ma na sledovani svych super ridicu jak mu pali na semaforu gumy a spojky :), takze sem tuto moznost otestovani vyresil nakupem pres net (doufam ze to nebudu muset vracet z jakehokoliv duvodu). Az ted sem si precetl forum tady. 

 

Par poznatku z pouzivani od kamarada:

- simku je dobre dat napred do normalni telefonu, vypnout PIN a udelat aktivni hovor (asi tak jako u kazde SIMky pro GPS, Alarmy atd.)

- data bohate staci, 50 MB je po EU (jezdi s tim cca 4x do tydne do Rajchu a na Slovensko neni problem)

- obcas to na mape udela nejaky ten nesmyslny klikyhak, ale jinak mu to bezi tak jak ma

- doopravdy v tom funguje jen SIM od T-mobilu

 

Chtel jsem nejakou GPS sledovacku, ale tohle me nadchlo s temi informacemi o aute. Jeste je ted akce za necelejch 1500 Kc. A tech 75 Kc za data a ten cloud - to za tu srandu asi stoji. :)

Takze behem pristiho tydne to snad bude doma a pustim to hned do ostreho provozu. :) Kdyby se neco pokazilo s cim bych si nevedel rady snad mi tu poradite. :)

 

Poznatky z realneho provozu postupne dodam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OCTAVIA TOUR 2012 : Aby to pekne vypadalo, tak jsem odmontoval spodni kryt palubky pod volantem (resp. Nad pedalama), vycvakl OBD konektor, na ktery jsem pridelal tu slavnou prodluzku.  Vlastni krabicku jsem pridelal do prihradky vlevo vedle volantu (rozumne misto kvuli GSM +GPS). Vse je vedeno "pod palubkou"', servis konektor najde s rezervou v uvedene prihradce. Za ty penize je to super, jedine spotreba je detekovana nesmyslne. DOPORUCUJI ! Pokud bude zajem o fotky, rad dodam....radost a trocha jistoty z hlidani na dalku.

Editováno: , autor: Jarka_Farka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...