Přejít na obsah

T-Mobile - "CHYTRÉ AUTO"


MilanHos

Doporučené příspěvky

Tak ve stredu mi to dorazilo a ihned usen to zapojil. Byl jsem v praci a tak jsem to jen pripojil, nastartoval na 2 minutky, zkusil synchronizovat a nic. Cestou domu sem to nechal byt a cca po 10 minutach jizdy mi telefon oznamil, ze se applikace spojila. Nacetla si udaje a od te doby to funguje a nehlasi zadne nesmysli. Tak lehky prubeh jsem vazne necekal.

Na webu jsem tam mel vytvoreny 2 ucty - auto a nejakej noname, ten jsme ihned smaznul bez problemu. Co nevidim je stav paliva v aute - trosku jsem cekal ze mi to zobrazi. :( 
Zatim to mam na prodluzce "hozeny" pod volanten kde to lezi na nejakym koberecku (ani se to tam nehne), kabel co nejvic smotanej v pojistkove skrini - uprava mozna v budoucnu. :)

Notifikace chodi okamzite (zatim to mam jen na iPhone), bouchnu kufrem a uz me to pise. Pri jizde zadny falesny notifikace nechodi.

Takze spokojenost a ted si budu hrat s exportem dat. 

 

Edit: SIM je 3v1, takze jsem okamzite soupl do telefonu, ale PIN byl uz deaktivovan. Resit nasledne vyndavani SIM ze zarizeni jsem nechtel riskovat. :) 
Spotrebu ukazuje taky nesmyslnou 15, 33, 40, 130 ale i 340L/100. Ale je to na kratkych trasach do 20km. 15L/100 byla pri trase cca 25 km. O vikendu bude delsi, tak jsem zvedavej.

Pouzivam v Rapid Spaceback 2014.

Editováno: , autor: Martin Malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem také pořídil... negativní zkušenost byla spíše s TMobile, 1x zrušená objednávka, 1x slíbená opětovné vytvoření, následně při ověření, nic takového se nestalo, opětovné vytvoření mnou, vyzvednutí na prodejně, 30min aktivace (ještě že přede mnou nebyla fronta, jinak bych to už vzdal...) ;-) Aktivace, instalace, rozchození nebyla zcela bez problémů, ale poradil jsem si (deaktivace PINu SIM 3v1, delší dobu to nevidělo zařízení apod.).

Používám v SuperB III, překvapilo mne, že zařízení dobře funguje i přímo v OBD2 portu, včetně příjmu GPS (mám vyhřívané sklo). A ano, zatím bez prodlužky a uvažuji, že to tak nechám, uvidím.

Zatím jízdy sleduje, notifikace otřesů apod. - zdá se, že to je spíše méně citlivé, doufejme, že to vyřeší časem. SuperB III je rozpoznaný jako Roomster 2008, takže zatím moc nevěřím údajům typu DTC bez chyb. Po dnešní aktualizaci zdá se funguje i graf napětí baterie. Spotřebu zatím neukazuje, ale myslím, že se musí natankovat více než 35 litrů ? ...nejsem si jist.

Technická podpora TMobile zatím komunikuje a posílá požadavky a chyby vývojářům.... 

 

O webovém rozhranní se nikde nemluví, což je škoda...  našel jsem i zde v diskuzi, ale pro oživení : https://my.moj.io

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Shaarky napsal:

Tak jsem také pořídil... negativní zkušenost byla spíše s TMobile, 1x zrušená objednávka, 1x slíbená opětovné vytvoření, následně při ověření, nic takového se nestalo, opětovné vytvoření mnou, vyzvednutí na prodejně, 30min aktivace (ještě že přede mnou nebyla fronta, jinak bych to už vzdal...) ;-) Aktivace, instalace, rozchození nebyla zcela bez problémů, ale poradil jsem si (deaktivace PINu SIM 3v1, delší dobu to nevidělo zařízení apod.).

Používám v SuperB III, překvapilo mne, že zařízení dobře funguje i přímo v OBD2 portu, včetně příjmu GPS (mám vyhřívané sklo). A ano, zatím bez prodlužky a uvažuji, že to tak nechám, uvidím.

Zatím jízdy sleduje, notifikace otřesů apod. - zdá se, že to je spíše méně citlivé, doufejme, že to vyřeší časem. SuperB III je rozpoznaný jako Roomster 2008, takže zatím moc nevěřím údajům typu DTC bez chyb. Po dnešní aktualizaci zdá se funguje i graf napětí baterie. Spotřebu zatím neukazuje, ale myslím, že se musí natankovat více než 35 litrů ? ...nejsem si jist.

Technická podpora TMobile zatím komunikuje a posílá požadavky a chyby vývojářům.... 

 

O webovém rozhranní se nikde nemluví, což je škoda...  našel jsem i zde v diskuzi, ale pro oživení : https://my.moj.io

Tobě to rozpoznalo auto? Mně se tam objevil model až po zadání VIN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, stav nádrže to ukáže po natankování. Já jsem tankoval za 500 (drahá pumpa a potřeboval jsem dojet) a už se to načetlo. Ohledně sim 3v1, nechápu debilitu t-mobile že to nemají sjednocené. Já přišel, dostal jsem krabičku, borec vytáhl simku, strčil ji a rozloučil se. SIM nemá pin nastavený od začátku, tak nechápu, že se s tím někdo tak drbete.

 

Ohledně delší trasy, včera jsem jel 180km, pak jsem tankoval a jel dalších 80km, přičemž tu delší trasu mi to vůbec neukázalo. Asi nějaký error.


Ohledně spotřeby, nechápu, proč to ukazuje odhadovaný stav nádrže a nedokáže to vypočítat spotřebu za ujetou trasu. Ty vado ať mi neříkají, že Octavia není podporované auto. To je jak kdyby řekli, že sim karta t-mobile nefunguje v iphonu. Nejprodávanější auto a nepodporuje, nehehehe... 

 

Jinak mám aplikaci na iPhonu a pohoda, žádný hlášení to nedělá. Dnes jsem byl v servisu, zvedli mi auto a už mi přišla notifikace odtahu. 

 

zdarec :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k momentální atraktivní ceně jsem taky "Chytré auto" pořídil. Mám ho krátce, takže moc zkušeností není (zatím 5 jízd). Každopádně aspoň pár poznatků:

  • V Superbu II nevidím potřebu prodlužovacího kabelu, krabička samozřejmě vyčuhuje, ale nevidím šanci, že bych o ni kdy zavadil nebo ji snad ukopl (to je fajn, ten prodlužovací kabel a hledat, kam krabičku upevnit a schovat, bych nerad).
  • Na prodejně mi dali SIMku, deaktivovali PIN, načetl v aplikaci, připojil jsem večer do auta a ráno už byl modul registrovaný v aplikaci a dokonce už měl načtenou i jízdu, kterou jsem provedl asi 5 minut po připojení do auta (cesta z T-Mobile domů). To mě upřímně mile překvapilo.
  • Mobilní aplikace toho moc neumí a popravdě - až na trošku lepší zobrazení statistik cesty a samozřejmě notifikace - webové rozhraní mám 100x radši. Doufám, že na tom Mojio bude pracovat a rozšiřovat, protože potenciál tam je obrovský. (Ohledně aplikace mi to je stejně skoro jedno, protože mám Windows 10 Mobile, takže máme aplikaci nainstalovanou na iPhonu manželky a v emulátoru Androidu v notebooku. Manželka mě úspěšně sleduje... :))
  • Chyba s ukazováním spotřeby přetrvává, ukazuje hovadiny (např. běžně mám spotřebu 35-50 l/100 km, jednou dokonce 250 l/100 km). A není to chyba převodu z MPG na l/100 km. Takže chápu, že tuhle hodnotu neukazuje v aplikaci - musí to vývojáři z Mojio asi doladit.
  • Z mé zkušenosti vyplývá, že pokud se s autem nic neděje (jen stojí), hlásí se jednotka pravidelně každé 4 hodiny (v mém případě 2-6-10-14-18-22).
  • Během první jízdy si krabička načte informace o autě, v mém případě korektně identifikovala VIN, model i rok výroby auta.
  • Předpokládám, že stav palivové nádrže se kalibruje až po nějakém tankování, protože mi v aplikaci zatím ukazuje plno a cca 38 litrů, což neodpovídá, protože auto ukazuje cca 2/3 nádrže.

Zatím jsem velmi spokojený (ale moc jsem toho nevyzkoušel - zatím jen přesnost a notifikace), uvidíme dál! Snad se bude rozvíjet.

 

@Pawlisko: Jedna poznámka, ale neber to jako hájení T-Mobile či kohokoliv, jen chci věci dát do souvislostí - "Chytré auto" je jen přeznačené Mojio, což je (tuším) americká firma, která stojí za vývojem celé platformy, aplikace i certifikace těch krabiček. Stále ji vyvíjejí. A těm nějaká Octavia nebo celá Škoda (o které v US ani neslyšeli) vážně žíly netrhá... ;) Ale T-Mobile by si měl zajistit, aby jim dodal informace, aby podporu českých aut (aspoň těch populárních) dotáhli, jinak se službě bude těžko dařit.

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wizaard - úplně v pohodě, mě je vlastně jedno jestli s tím přišel t-mobile nebo někdo jiný, za ty peníze je to prostě sranda, která má víc užitku jak dálniční známka a to stojí stejně :D Souhlasím s tím, že v USA mají Škodovky u prdele, ale to si musí pohlídat ten, kdo to sem "dovezl" a rozhodl se na tom vydělat. Možná i proto jsme za to mohli zaplatit jenom 15 stovek, aby měli někoho, na kom to budou testovat. Věřím, že časem se to zlepší a bude to mít nové a nové funkce. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží od stáří auta, obecně auta cca od roku 2014-15 už by měly umět zobrazit celkem přesně stav nádrže, ale pořád nechápu na co je zrovna tahle informace brána jako nějaká zásadní pro fungování téhleté apky. Na to je snad v autě signalizace stavu nádrže, jediný smysl by to snad mělo v případě že dojde k proražení nádrže a vytečení paliva během parkování. Tahle apka je snad prvoplánově postavená na tom že zobrazí pokud se s autem něco děje, odtah, nabourání během parkování, poslání pozice zaparkovaného auta manželce pokud je to potřeba :-D Do budoucna se počítá s možností upozornění rodiny nebo záchranářů při bouračce, něco jako e-call který bude povinný od roku 2018 u nových aut v EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, ze jsem ocekaval to stejne. Na tohle je asi zatim nejlepsi pouze Smartgate a nebo koupe noveho auta kde uz se ta efektivnost jizdy zobrazuje na displej radia. Mel jsme to v S3 a zajimava "hovadinka"... :)

Jinak vcera odpoledne mi prisla notifikace ohledne poklesu napeti. Beru to jako falesny poplach baterku jsem promeroval minuly vikend a vse ok. Auto normalne nastartovalo jako vzdy a odjel jsem. Behem noci na pondeli teplota klesla k -10°C, notifikace neprisla zadna, nastartoval jsem ulne v pohode.

Jen ranni 3 jizdy a celkovej status auta se updatoval az po hodine co auto stalo v teple garazi - neprisla ani notifikace ze se zahajila jizda nebo ze se auto otraslo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mé zkušenosti s tímhle vynálezem jsou spíš negativní. Od doby co jsem ten zázrak připojil do servisního konektoru na Fábii 3 1,2/81kW tak mě nefunguje start stop systém - to tam mám už od 26. prosince ještě nikdy mi auto nechcíplo při stání na křižovatce, jestli je na auto příliš zima i po najetí víc než 180km - pochybuju. Jako start stop systém moc rád nemám - takže předtím jsem ho vypínal tlačítkem, ale kdo ví co se děje že nefunguje? No aplikace to je kapitola sama pro sebe... Notifikace teda už trochu chodí - některé. Nechodí ale žádné notifikace na otřesy- skoušel sem s autem třepat div jsem hagusy neutrhl, pak jsem cvrnkal do krabičky taky nic... Takže jestli někdo chcete kupovat tak se dobře rozmyslete jestli něco takového opravdu chcete. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Jirik64. Myslím, že s těmi otřesy je to trochu jinak. Já když zahýbu autem, tak to taky nic nedělá. Jde o to, že tobě se zdá, že s tím autem třeseš dost, ale díky setrvačným silám daným hmotností auta, tlumičům apod. se nejedná o otřes. Na druhou stranu pokud skutečně silně bouchnu dveřmi, tak tento ráz se už projeví, protože ty dveře se "zastaví" na pár milimetrech a notifikace přijde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se třeba S/S nevypne proto že auto momentálně spotřebovává mnoho energie. Typicky současně spuštěná klima, vyhřívání sedaček, vyhřívání zadního skla u mně se nezapne za celou cestu do práce a to jedu cca 25 Km a stojím pravidelně na min 5ti křižovatkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jak je zima tak bych ten S/S moc neresil. Nevidel bych to jako primarni problem s TM krabickou.

Otres - zavru dvere u kufru a do 30 sekund (chystam se to zmerit stopkama presne) mam notifikaci, tak stejne pri nastartovani a taky kdyz zavira dvere mladej.

@jirik64 - na androidu tady nekdo nekde psal ze ma trosku jiny rizeni spotreby, zkus si s tim pohrat, protoze asi porad "nezada" o spojeni. Mam to na iPhonu a funguje to. Pripadne preinstalovat aplikaci a zkusit vse znova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...