Přejít na obsah

T-Mobile - "CHYTRÉ AUTO"


MilanHos

Doporučené příspěvky

Mě před 1,5 měsícem auto odtáhli v Praze. Tu hračku jsem v autě ještě neměl. Mám zeder, tak jsem si říkal, že to bude nejspíše odtah, tak jsem s klidem zavolal na policii, kam mi auto odtáhli a jestli ne, tak mi ho ukradli :D 

A to mi už auto ukradli, takže bych z toho měl být asi špatnej, ale fakt mi to bylo na 99% jasný. Jinak odtahu stejně nezabráníš. Spíše pro to auto pak nemusíš. Oni si vezmou dost i za "zvednutí" tj. počátek odtahu. A jakmile je auto ve vzduchu (až v tomto okamžiku dostaneš notifikaci), tak už platíš. Maximálně kdyby do toho auta ještě předtím drcli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne, jestli to pozná odtah i tehdy, když to nakládají současně za všechna kola (to znaména bez náklonu). Jestli si třeba krabička občas oťukne polohu a zjistí, že je o pár km jinde než byla před tím a přitom nebylo nastarováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dafr: Díky za komentář a myšlenku, nad tím jsem se nezamýšlel. V Plzni totiž používají metodu nakládání auta ramenem za kola, což je poměrně šetrné. No a tak jsem znovu zkontroloval záznamy z aplikace a přímo samotný odtah krabička nezachytila - zachytila nejprve otřesy auta, ale to bylo zhruba v půlce cca 3km cesty na odtahové parkoviště, a potom zaregistrovala odtah na samotném odtahovém parkovišti (asi když auto vykládali).

Screenshot_2017-01-29-12-01-59-009.jpeg Screenshot_2017-01-29-12-02-38-824.jpeg

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daft + wizaard - na tohle já používám tu oblast, do které když vjedu nebo když ji opustím, tak dostanu notifikaci. Takže i kdyby mi to odtáhli před "barákem" bez náklonu, tak vím, že auto někde cestuje bez nastartování. Každopádně doufám, že to nebudu muset řešit, protože 2500 za odtah už jsem dával a moc mě to nepotěšilo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si v mobilove apce zumnul trasu a vždy když stojím tak je to misto docarane jak si krabička mysli že je ve vterine na ruznych mistech v okruhu 50m. Evidentne bere rychlost z tachometru a ne z gps. Ne netu ale tyhle klikyháky nejsou. Že by různé vzorkován?í

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@milanxx: Ono takových rozdílů mezi webem a aplikací je víc... Což mě ale překvapuje, když by měly brát data ze stejného zdroje. Každopádně ale to "poskakování" na mapě je normální, spíš by se musela vyladit citlivost, aby to nekřičelo pořád. Ale funkci upozornění na pohyb auta bez nastartovaného motoru by měli doplnit.

Otázka ale je, jak ta krabička spoří energii, což může mít nějakou spojitost s tím hlášením pohybu bez zapnutého motoru - podle všeho to vypadá, že krabička je v "plném" režimu až po nastartování, naopak když auto volně stojí, spoří energii a asi ani tak přesně a často neaktualizuje GPS polohu. Nicméně otřesy zahlásí hned, takže těžko říct...

 

Obecně a celkově jsem ale pořád s krabičkou a celým konceptem spokojený - jasně, má to mouchy. Jasně, funkcí není mnoho (a věřím, že budou přibývat). Nehledě na to, že tady v ČR máme nižší verzi i té krabičky (v USA jedou na vyšší verzi s podporou LTE, tedy i palubní Wi-Fi). Přesto ale jsem - za těch pár korun - stále pozitivní a těším se na další vývoj!

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte pocit, že po nainstalování mobilní aplikace na telefon se zkrátila doba provozu na baterii? Řekl bych, že si aplikace zapíná GPS i když není spuštěná. Několikrát jsem si po instalaci všiml, že se mi objeví v liště ikona programu GPS Status (pro ty co neznají - dobrý program pro urychlení zjištění polohy, který se spouští vždy, když některá jiná aplikace potřebuje zjistit polohu pomocí GPS a po zjištění polohy se tato apk zase ukončí). A když se podívám v menu do seznamu aplikací, které naposled zjišťovaly polohu, tak je tam vždy právě ten GPS Status společně s Motion, přestože jsem Motion neotvíral. Netuším, proč potřebuje apka zjišťovat polohu telefonu, když je pro mne důležitá spíš poloha auta a k tomu GPS v mobilu není potřeba.

Editováno: , autor: dafr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čistě náhodou ,lze nějak docílit, mít pod jedním účtem dvě zařízení, používat na dvou telefonech, ale na každém telefonu mít upozornění na jiný vůz ?

Zdá se, že nastavení notifikací se automaticky pro-replikují na druhý telefon. Že by řešení bylo pouze vymazání ve stávajícím účtu a registrace pod nový ?

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jsem taktéž nový majtel "Chytrého auta". Zaráží mě jedna věc. V mobilní aplikaci není známá aktuální pozice automobilu. V aplikaci je zobrazena stará poloha. Například:

Byl jsem v Litomyšli a na webu "my.moj.io" byla v okně "Security Status" poloha před Litomyšlí a v aplikaci v telefonu stále jen za Mohelnicí. Což je cca 40 KM a 1/2 hodiny rozdíl.

Vypadá to, že aplikace v telefonu zobrazuje jen informace z okna "My last trip" z webu. Tam jsou jen zastaralé informace. Aktuální polohu nevidím přes telefon. Tím pádem, ztrácí tato aplikace s informacemi smysl :-(

Já osobně potřebuji znát aktuální místo automobilu. Informace staré více jak 1/2 hod nepotřebuji.

Jak se to zobrazuje vám?

Jinak dále, neví někdo , jak změnit spotřebu z Galonů na litry z webové stránky? A taktéž tychlost z Míle na Km?

Díky

 

 

 

Bez názvu.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmenu jednotek udelas nasledovne:

Klikni na "My Account" a vpravo nahore uvidis prepinac mezi metric a imperial jednotkama.

Snímek obrazovky 2017-02-09 v 15.12.27.png

Jinak me posledni tyden webove rozhrani vubec nefunguje. Nic se nenaloguje, jen ze mam 2 auta a info je v nasledujicim tvaru:

Nejvtipnejsi je timeline kdy je tam udaj pred 25 lety. :)

Snímek obrazovky 2017-02-09 v 15.12.17.png

Jinak aplikace na telefonu je relativne ok, ale nez si nacte data tak ji to chvili trva. 

Editováno: , autor: Martin Malda
Edit obrazku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím zobrazováním polohy auta, zkoušel jsem to jednou online sledovat na displeji mobilu jak se pohybuje auto na mapách Google. V pohodě to zobrazovalo jízdu skoro podle skutečnosti, rozdíl byl snad jen pár sekund, hodně záleží na kvalitě signálu internetu. Pokud jsem byl ve městě kde je LTE, tak pohoda, pokud jsem byl mimo město, bylo to poznatelně opožděné. Takže je možné že se to občas někde zasekne, i když ta půlhodina se mi zdá poněkud přehnaná. Bydlím na vesnici zhruba 20 km od Ostravy, signál mobilu nic moc, ale pokaždé když odstavím auto v garáži, zhruba do 5 minut mám na mobilu aktuální polohu auta i s hláškou že je zaparkováno. Záleží co za notifikace jsou v apce zakliknuté, já mám zaškrklou i hlášku o ukončení jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Signál je OK, protože v okně "Security Status" se zobrazuje poloha auta OK. To zpoždění je v okně "My last trip" a z tohoto okna se to přepisuje do aplikace v mobilu.

Zde obrázek z webu a z mobilu ve stejný okamžik. Vše za jízdy.

Do T-Mobilu jsem psal, že jejich zařízení nesplňuje funkce, které slibují, což je "Kde se auto právě nachází". Zatím čekám na odpověď.

Bez názvu.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak web se nejak dal do kupy. Rano se prihlasim a vse ok. Jen u druhyho auta me to nevykresluje asi 2 jizdy z minuleho tydne (v appce od tm jsou).

ale appka, to je pripad. Nez se vubec dozvim kde to auto je. 2-3 minuty tam porad loaduje data i 4 dny stary, vykresluje mapu az pak teda se uraci ukazat polohu auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to ukazuje polohu max do 30s vždy správně. Jak mobil tak web. Platí to, že případná reklamace je možná jen na krabičku a apk  v mobilu. Web je něco navíc. A nutno si uvědomit, že jak krabička vysílá data v nějakém intervalu tak i mobil tahá data v určitém intervalu. Nejsou obě on-line. Mnohdy za to zpoždění můžou nastavení mobilu kvůli úspoře čehokoliv. A také umístění krabičky někam kde má signál, Někde dole u nohou to není to pravé. A také pozor na výhřev předního okna, ten zruší gps. To ale ve škodovkách nemáme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně trošku vadí, že se toto téma změnilo z předávání zkušeností na knihu praní a stížností... Ale to je mimo téma.

Já osobně nemám - až na ten drobný výpadek teď - žádný problém (služba, aplikace, notifikace, web). Samozřejmě funkcí by mohlo přibývat, uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...