Přejít na obsah

Pískání v zadních dveřích, vozidlo stojí


Shaarky

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Tak po 4 dnech, co jsem měl auto v servisu, borci na moc nepřišli a zřejmě ani Škodovka neví. Píská to stále, je to nepříjemné, prý to dělají Combi všechny, já za sebe mohu pouze říci, že Sedan to rozhodně nedělá.

Kdo máte Combi, nechcete zkusit, zda-li vám to také nepíská ? Abych věděl, jak moc se mám domáhat nápravy. Mimochodem, když se zapne vnitřní okruh, je po pískání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem zkoušel, seděl jsem vzadu (vlevo i vpravo), větrák naplno a nic jsem neslyšel. Mám Combi,  výroba 06/2016.

Podle toho, jak to popisuješ mi to připadá, že je v kabině od větráku mírný přetlak a ten někde uniká přes tesnění zadních dveří nebo oken a vydává pískavý zvuk. Když máš zapnutý vnitřní okruh a nepíská to, tak se jen honí dokola vzduch v kabině a tlak bude výrazně nižší, než při nasávání zvenku. Zkus při tom třeba pootevřít okno, když to ztichne, bude to asi ono. Můj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martin Bednář v Brně, nepochop mne zle, ale nechci je zde "naprášit", jde mi spíše o vyřešení problému.

 

Jinak @ghost7 resp @Prochaine, opravdu když pootevřu okno, je po pískání...zároveň dost nepříjemně odlehne v uších. Je to vlastně taková přetlaková komora, se mi tak zdá ;-)

Jak se prosím jmenuje ta přetlaková mřížka, abych je mohl nasměřovat popř. zeptat se, zda-li i tohleto kontrolovali ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, v pohode.

Ten pretlak by mel byt v kufru napravo za vnitrni schrankou, resp. z boku pod naraznikem. Ale nejdriv bych sel po tom zvuku v interieru. Kdyz si sednes k tem dverim, tak fakt nedokazes blize urcit z ktereho mista se to ozyva?

Jinaj to opravdu vypada na ten problem s pretlakem.

Nemas tu pravou schranku v kufru necim totalne zacpanou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pískání jinak pro představu, ventilátor na plno (tzn. stav, kdy klimatizace se snaží např. rychle zahřát vůz, nicméně pískání je slyšitelné již od 50% otáček) : https://vid.me/c938 (vypínám / zapínám vnitřní okruh + na pozadí je má dcera, to není SuperB :-)  ...) a https://vid.me/bthq 

 

Jinak ten vnitřní tlak je natolik silný, že je poznat, jak brání i zavření dveří.

Pro zajímavost jsem zkusil změřit vnitřní tlak barometrem, který se používá pro lepší výpočet GPS polohy/výšky v mobilu  z 970.9 hPa na 972,6 hPa tj. rozdíl 1,6 hPa = 160 Pa = 16,315 kg/m2 ... rozdíl je tedy 16 kg na metr čtvereční....

 

 

 

 

Screenshot_20170205-080927.png

Screenshot_20170205-080940.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem je dole včera, něco jsem převážel, stejně tak otevřený úložný box vpravo vzadu ... a beze změny. :-(

Jinak přesné místo pískání opravdu nejsem schopen identifikovat, z venku není nic slyšet, uvnitř to vychází jakoby ze dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ferda25 opravdu je to vše na místě :-)

@Prochaine, jak jsem předpokládal, pískání přestane při otevřeném kufru stejně jako v případě otevřeného okna.

 

Kluci, Ti z vás, co máte COMBI variantu, mohu vás ještě poprosit o test - tzn. dát ventilátor na plno, zavřené všechny okna, dveře - píská vám to ? I když mi zde někteří z vás psali, že to nepíská, chci mít jistotu, že jsme to zkoušeli za stejných podmínek. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...