kolloner

led
LED stropní světlo

10 příspěvků k tomuto tématu

Ahoj, dal jsem si LED do stropního světla, jak určitě víme tak trochu svítí i když nemá svítit. Bude tam asi 6V z jednotky a to už LED stačí. Chtěl bych poradit jak to odstranit. Jinak tam mam COB C5W, je bez chladiče a vůbec se nehřeje, a jelikož nemá přídavné odpory které na Octavii 1 nejsou potřeba tak má malou spotřebu asi 80mA. Nechci slyšet nápady jako "dej tam normální žárovku". Zkoušel jsem Zenerovu diodu, ale nějak mi nefunguje...  Díky

2017-01-07_23-29-45.png

2017-01-07_23-38-40.png

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Mozna by stacilo strcit ji tam obracene? Ja jsem to v nekterych svetlech, co mam doma, vyresil tak, ze jsem prohodil kabely, tedy mel jsem predtim asi spatne zapojen fazi a nulak. Ale v nekterych svetlech to tak vyresit neslo. Nevim proc.

-1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Obráceně nebude svítit vůbec, ne?

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jakto? Obe krajni strany ma LEDka stejne a asi nema navodem stanoveno, kterou stranu kam strcit.

-1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to zkus.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ledka svítí jenom v jednom směru, opačně ne. Dej k ledce odpor, nebude prosvítat.

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Obrácene by to opravu nešlo, je to jako dioda která nefunguje v závěrném směru. Ten odpor zkusím. Jinak dneska jsem se ptal a bylo mi řečeno abych vyrobil nějaký obvod právě se zenerovou diodou. Kdyby však byl odběr větší tak tam musím dát jestě tranzistor. Ale bohuzel nejak nevím jaký obvod.. :D 

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odesláno (upraveno)

Zkus ji obrátit, dnes totiž už většina výrobců, co nedělají vyloženě šmejdy, pájí kontakty na destičky k té LEDdiodě tak, že nezáleží na polaritě (můstek).

Upraveno uživatelem Supermarine_Spitfire
2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

máš na mysli že tam daji usmernovač, aby vyrešili polaritu... bohuzel to take nejde... ted se k tomu nejakou dobu nedostanu ale jeste to budu muset vymyslet... ne ze by to tak hodne moc vadilo ale proc by to melo svitit že... pak jeste dodelam led do zrcatek... ale to musim vyřešit to stropni svetlo

2017-01-11_20-22-55.png

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chtěl bych se zeptat jestli tu má někdo zkušenosti se stabilizováním tranzistoru NPN jako spínač. Děkuji

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od deTomasso
      IDEÁLNÍ PRO KARAVANY A OBYTNÉ VOZY!!! Prodám tuto potahovou AUTOLÁTKU (100,- za metr, ANTHRAZIT BLACK nebo SVĚTLE ŠEDÁ) nebo AUTOKŮŽI (200,- za metr, ČERNÁ nebo HNĚDÁ). Látka i kůže je vyrobena přímo za účelem zpracování v automobilovém průmyslu, nejedná se tedy o žádnou náhradu, ale o PRÉMIOVOU TOP KVALITU. Jednoduchá údržba materiálu. Látka je velmi pevná, oděru i otěru vzdorná a velmi měkká, poddajná a neprosákne lepidlo (množství lepidla doporučuji nanášet s rozumem), takže s ní potáhnete téměř vše. Ideální hlavně na předělání stropu auta do černa, přečalounění tapeců dveří, sedaček, potažení sloupků, loketních opěrek, různých dalších plastů interiéru, palubních desek a další. Lze samozřejmě použít i na spoustu dalších věcí mimo automobilový průmysl, v domácnosti, na zahradě atd atd...

FOTO JE AUTENTICKÉ, MOJE VLASTNÍ, KUPUJETE PŘESNĚ TO, CO JE NA OBRÁZKU.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU NABÍZÍM I AUTOMOBILOVOU KŮŽI V ČERNÉ A HNĚDÉ BARVĚ (šíře 90cm), PRÉMIOVÁ KVALITA, CENA ZA BM 200,- (běžná cena 680,-) !!!!!!

Cena za BM 100,- (všude na internetu nejlevněji od 180,- a zdaleka ne v takové kvalitě).

Požadované metry mohu zaslat poštou, nebo je možné osobní předání.

Další ínfo na telefonu 731085243 nebo na mailu. V obou případech odpovídám ihned.
    • Od Peter Marko
      Zdravim forum.

Nahodou som objavil na Aliexpress Hmlovky s LED dennym svietenim pre O3. Na tej ciernej vypadaju velmi dobre. Ja mam tiez ciernu.

https://www.aliexpress.com/item/LED-fog-lamps-assembly-for-Skoda-Octavia-A7-2014-2015-Daytime-running-light-with-yellow-turning/32755443602.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10099_10078_10079_10073_10100_10096_10070_10052_423_10050_10051_424,searchweb201603_1&btsid=bab3efef-4718-41f1-8f7e-3c66bcdf51ba

Tak ma napadlo opytat sa ci je to vobec legalne v EU. Vypnut denne svietenie tymi hnusnymi zltymi halogenmi a nainstalovat toto. 

Co vy na to ? Diky za kazdu odpoved.

• Od koprda
      - pravá zadní vnitřní klika chrom včetně LED osvětlení ( kód - 1Z0 839 222E 839; http://www.skoda-dil...koda-27940.html ) - cena 800,- Kč

- LED osvětlení na L vnitřní kliku ( kód - 3U0 919 173; http://www.skoda-dil...e-oe-18195.html ) - cena 200,- Kč

- pravá zadní vnitřní klika chrom bez osvětlení ( kód - 1Z0 839 248 ) - cena 150,- Kč

- krytka LZ kliky ( s otvorem pro knoflík stahování okna ) - cena 50,- Kč