Přejít na obsah

Šklbnutie/trhnutie z predu pri akcelerácii


Rodrigez

Doporučené příspěvky

Ahojte, mám problém: 

1. Ak idem do križovatky kde je semafor a vidím že mám červenú tak začnem podraďovať a keď už mám napríklad trojku a zrazu nabehne zelená - pridám plyn a vtedy počujem zvuk lupnutia/cvaknutia.

2. Ten istý zvuk keď idem po meste napr. na štvorke za nejakým autom (bez plynu) a pridám tak zas to lupne/cvakne.

Proste vždy z voľnobehu do záberu sa to stane. Spojkou by to nemuselo byť lebo stane sa to už keď je zaradené - nie pri zaradení a pustení spojky.

 

Zatáčka a ani nerovnosti ako retardér a nerovnosti na cestách na to vliv nemajú, ani teplota vonku...stane sa mi to vždy keď dostanem motor do záberu - veď vždy má motor tendenciu zo sebou trhnúť keď pridáte - tak či nejaký silentblok v lineárnom smere auta alebo homokinetický kĺb, polos - neviem.

 

Auto: Skoda Octavia 2.0 PD 103kW BKD (bez DPF) 2007 sedan (pred FL) najazdené originál 215000km  

Editováno: , autor: Rodrigez
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také tušenie že to bude ono, podobná vec bola na dvojkovej alhambre čo som mal ale nebol odtrhnutý silentblok ale vyválaný závit v prevodovke kde sa šrobovala táto vzpera (vŕtali mi tam väčšiu dieru a šla tam závitová vložka atď.). V utorok idem na zdvihák - dám vedieť 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bol som v servise a zistilo sa že mám vybité silentbloky na spodných predných ramenách (jeden je nalisovaný v ramene v predu a druhý je v tvare kocky - kombinácia hliníku a gumy do ktorej sa to rameno nejakým šesťhranom nasunie a je pripevnený na karosériu auta. 

 

Nedá sa to zdiagnostikovať zdvihnutím auta na zdvihák pretože všetko zostane vysieť v neprirodzenej polohe a je to tuhé...Zdiagnostikoval to keď bolo auto na 4och kolesách a rukami hýbal kolesom dopredu dozadu (v smere jazdy) a vtedy sa prejavil ten zvuk a vôľa.

 

Značku silentblokov mi poradil Lemförder, že iné nemám ani brať...

Čísla súkčiastok sú:

2931601 2x (predné silentbloky ramien)

3476301 1x

3476201 1x (to sú zadné a delia sa na ľavý a pravý)

 

okrem iného mám aj predné tlmiče pred smrťou (nazval ich spotené ha ha) a že jednoznačne značku Sachs

 

všetko som to zohnal za 175€ plus 20€ bude stáť geometria a niečo za robotu 

 

neskôr napíšem ako to dopadlo 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...