Přejít na obsah

na co natáčíte?


HudíkCenda

Doporučené příspěvky

Sám som ešte začiatočníkom, ale určite musíš vedieť:
- či chceš aby ti kamera fungovala aj počas parkovania, alebo iba počas jazdy

- či potrebuješ aj zadnú, alebo stačí iba predná
- či potrebuješ vysoké rozlíšenie aby sa dali prečítať aj EČV, alebo ti ide iba dokumentovanie udalostí
- či potrebuješ aby mala displej
- či potrebuješ aby sa dala ľahko vybrať, alebo preferuješ stálu inštaláciu
- že aké ďalšie funkcie od nej očakávaš (gps, wifi, cloud connect, lane assist, hlásenie pevných radarov, atď.)

- že aký máš na to rozpočet

 

Ja mám napr, 2-kanálovú Thinkware F770, zapojenú na pevno. Všetko super, ale napr. ukladanie zaujímavých zíberov videií je na nej problematické. Ak vidíš niečo čo si chceš nechať na neskôr, tak musíš stlačiť tlačítko na uloženie do zvlášť adresára (manual recording) do 10 sekúnd, nakoľko iba toľko spätne uloží do celkovo 1 minutového záberu. To znamená, že ak ťa zastavia policajti a chceš mát všetko od začiatku až po ich odchod, buď musíš celý čas každú minútu stláčať tlačítko na kamere, čo nebudeš robiť keď pri tebe stojí policajt, alebo jednoducho si musíš zábery vyhľadať dodatočne manuálne, čo ale musíš stihnúť ešte pred tým, ako sa na karte prepíšu. Nakoľko ja mám iba 32GB kartu na ktorú idú zábery z dvoch kamier, a časť kapacity je vyhradená pre zábery z parkovacieho režimu, časť pre incidenty a časť pre manuálne nahrávky, prebežné zábery sa prepisujú naozaj rýchlo. A aby to bolo ešte otravnejšie, tak jednotlivé súbory na karte majú dĺžku iba 1 minútu a toto nastavenia sa na kamerkách Thinkware (zatiaľ) nedá zmeniť.

Na druhej strane, ak nebudem mať potrebu dávať na YouTube všetko čo kamerka nahraje, tak mi hore opísané vlastnosti vôbec nemusia vadiť. A hlavne, niektoré dokonca ešte drahšie kamerky nemajú ani tlačítko na manuálne nahrávanie (resp. uloženie so zákazom prepisu). Pre mňa bolo prioritou to, aby kamerka robila dobré zábery aj v noci, bola 2-kanálová, mala parkovací režim a dala sa nainštalovať nenápadne. Tieto parametre mi zúžili výber na BlackVue a Thinkware a nakoniec som zvolil Thinkware.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Tady můžeš kouknout na porovnání 3 kamer do začátku, osobně používám tu čínskou mini0806 a mio. Truecam kvůli nočnímu režimu nedoporučuju.
Test autokamer za rozumnou cenu.
Jak si stojí autokamera Mio MiVue C540 ve srovnání s TrueCam A4 a Mini 0806?

 

Editováno: , autor: brnenska.odchytova
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...