Přejít na obsah

Kontrolka praskle zarovky


Dejvis26

Doporučené příspěvky

HELP!!! :help: Mám OII 2008 2,0 TDI PD Měnil jsem si osvětlení zadní SPZ za diodové. Když jsem si to vyměnil zpět za origoše, tak se mi rosvítila kontrolka světel na maxidotu. Tak jsem trochu srovnal ty patice co drží žárovky a kontrolka zhasla. Nicméně po třetím nastartování se opět rozvítila i přes to, že všechny světla jsou o.k. Všechny světle svítí, ale kontrolka stále signalizuje poruchu světel.

Lze tento problém odstranit jen přes diagnostiku?? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Měl jsem shozený celý zadní nárazník a tak jsem musel odpojit oba zadní světlomety. Po zapojení mi na přístrojovce zůstává svítit na levém budíku oranžová kontrolka co vypadá jako žárovka.

Kontroloval jsem tedy zadní světla a všechno funguje, kromě toho že nesvítí pravá mlhovka - tedy pokud to není schválně, ale přece škodovka ještě snad nemá tu hovadinu že svítí jen jedna mlhovka.

Koukal jsem že mlhová žárovka je ta samá co koncová - má dvě vlákna. Když prohodím žárovky tak stále nesvítí pravá strana. Tedy v žárovce to není.

Tedy dotazy:

1) Co znamená ta rozsvícená kontrolka?

2) Co to mohlo způsobit když jsem se vrtal v zadních světlometech?

3) Má pravá zadní mlhovka opravdu svítit?

Jo připomínám, mám OII 2005 ne-combi.

Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já osobně bych,

sedl do auta koukal na maxidot, nastartoval a koukal, kterou žárovku mi to tam napíše.....

Pakliže teda maxidot máš no....... Nebo v servisu by měli být schopni VASem vyčíst která to je.. pokud se nepletu..... já jezdm do servisu měnit žárovky běžně..

za práci chcou tak 30,-Kč a kdo se s tím má drbat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já osobně bych,

sedl do auta koukal na maxidot, nastartoval a koukal, kterou žárovku mi to tam napíše.....

Pakliže teda maxidot máš no....... Nebo v servisu by měli být schopni VASem vyčíst která to je.. pokud se nepletu..... já jezdm do servisu měnit žárovky běžně..

za práci chcou tak 30,-Kč a kdo se s tím má drbat....

Takže to shrnu:

  • maxidot nemám
  • který servis mi vyjede z diagnostiky v čem je problém za 30 kaček? Prosím Prahu. Naposled mě diagnostika u škody vyšla na litr.
  • Zkontroloval jsem všechny světla. Jediné co nesvítí je pravá zadní mlhovka a jestli svítila předtím nevím. Žárovka je OK.

Takže jaké máte rady? Jak vůbec auto pozná že je žárovka špatná? Pozná to jen u těch rozsvícených nebo i u zhasnutých? Co ještě tedy může ta kontrolka znamenat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luďa ti tu už napsal, že pravá zadní z výroby není aktivní..ač se to zdá možná nelogické, je tam dvouvláknová žárovka, ale není nastavená. Jde rozchodit, což ale nebude tvůj případ. Prošel jsi všechno, zadní, přední, RZ, přední mlhovky, blinkry? Co brzdy a tak.. Když jsi si jistý, že opravdu všechno svítí, tak jedině servis, protože něco je špatně. Když jinak prasklou žárovku vyměníš, tak ta kontrolka má zhasnout. Nepopojížděl jsi s autem, když jsi měl odpojená světla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luďa ti tu už napsal, že pravá zadní z výroby není aktivní..ač se to zdá možná nelogické, je tam dvouvláknová žárovka, ale není nastavená. Jde rozchodit, což ale nebude tvůj případ. Prošel jsi všechno, zadní, přední, RZ, přední mlhovky, blinkry? Co brzdy a tak.. Když jsi si jistý, že opravdu všechno svítí, tak jedině servis, protože něco je špatně. Když jinak prasklou žárovku vyměníš, tak ta kontrolka má zhasnout. Nepopojížděl jsi s autem, když jsi měl odpojená světla?

Ano kontroloval jsem úplně všecko. Ale s tím popojížděním to je asi ono! Měl jsem odpojené oba zadní reflektory a pustil jsem zapalování abych odzkoušel couvací radar. Může to být ono? Pokud si to někam uložilo závadu žárovky proč to samo nezhasne když už je vše (snad) OK? Ta kontrolka jde "vypnout" jedině v servisu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem to vyřešil, nakopnout mě museli až v servisu (po telefonu). OII má totiž vzadu tři!! žárovky na koncový světla. No a jak jsem to kontroloval tak jsem si nevšim že nesvítí jedna z těch 3. Ono to z venku ani vidět neni, taková ta klasická kontrola "světla svítíííí" proběhla OK.

Koupil jse, tedy tu malou žárovičku a už je to OK.

Jo a ještě mi říkali že pravá mlhovka nefunguje ve škodách od roku 2001... Nejde ta mlhovka nějak zapojit když tam na to je i žárovka??

Editováno: , autor: bigboban
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady někdo pozorně čte..proč se ptát pod odpovědí, že když se vymění žárovka, že kontrolka zhasne, na to, zda to musí zhasnout pouze v servisu, to nechápu..a zda jde dodatečně zapojit pravá mlhovka tu už také padlo!! :feve:

No jedině v servisu mi řekli že je tam víc žárovek, mě by to prostě nenapadlo. Koncový samozřejmě svítily a když se člověk podívá zezadu tak se ani nepozná jestli svítěj 2 nebo 3 žárovky.

A pokud jde o mlhovku tak servisák říkal ".. to od roku 2001 není zapojený..". Proto se ptám radši znova a ani nechci slyšet že to ASI jde ale že to někdo reálně udělal a udělal to tak a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to shrnu:

  • maxidot nemám
  • který servis mi vyjede z diagnostiky v čem je problém za 30 kaček? Prosím Prahu. Naposled mě diagnostika u škody vyšla na litr.
  • Zkontroloval jsem všechny světla. Jediné co nesvítí je pravá zadní mlhovka a jestli svítila předtím nevím. Žárovka je OK.

Takže jaké máte rady? Jak vůbec auto pozná že je žárovka špatná? Pozná to jen u těch rozsvícených nebo i u zhasnutých? Co ještě tedy může ta kontrolka znamenat?

Já jsem z Brna, popravdě diagnostiku platím jako klasickou práci. Vždycky to v tom servise dělají takto, tak tam jezdím. Mě se zdá zcela nelogické proč bych měl za diagnostiku platit víc když Vám mění třeba rozvody taky si neúčtujou příplatek za přípravek za jejich výměnu, že ho použili. Prostě to patří do výbavy servisu jako všechno ostatní.......

Nicméně jestli to diagnostikujou u žárovky nevím, možná to dělají podle pohledu každopádně vždycky chcou cenu za žárovku + cca 30,-Kč za práci. A co si s tím ten technik dělá mě nezajímá, ale odhaduju, že diagnostiku přece to nebude obcházet a hledat co nesvítí..... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro někoho ještě jednou. Mlhovka vpravo konkrétně a reálně rozhýbat jde..sám ji mám funkční!!! A že nejde poznat, zda vzadu něco svítí nebo ne? Zkus ze zadního světla jednu žárovku z těch 4 vyndat a uvidíš hned, že to poznat je..sám už jsem několikrát OII potkal, a nesvítilo jim kopletní "céčko", věř, že to je hodně vidět.

Jinak kontrola systémů se samozřejmě provede při sepnutí klíčku, teprve potom naskáčou závady, jako nefunkční žárovky, airbagy apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...