Přejít na obsah

Škoda Connect - vzdálený přístup k vozu


Doporučené příspěvky

problém se vzdáleným přístupem zákaznická podpora vyřešila nakonec na straně backendu (tj. bez fyzického zásahu na mém Kodiaqu) cca 10 dní po nahlášení a teď vše funguje dobře.

Taky si myslím, že velká část vlastníků vzdálený přístup používat nebude (dodnes je mnoho lidí, kteří si neumí ani spárovat telefon), ale za mne vzdálený přístup považuji za hodně užitečný. Zatím jsem využil:

- několikrát jsem spěchal na schůzku a byl jsem pak klidnější, když jsem si v mobilní aplikaci ověřil, že jsem ve spěchu nezapomněl zamknout

- přenášení cílů navigace online. Samozřejmě se to dá zadat v autě, funguje obstojně i hlasové zadávání navigace, ale já jasně preferuji, že si zadám cíl na PC. Dá se velmi pohodlně upravit cíl na PC na mapě.

- za zajímavé považuji i porovnávání spotřeby pro různé moje trasy, což přehledně vidím v kalendáři jízdních dat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak neviem. ja som to tam mal, len nie som si istý kde presne a ako presne sa to volalo. mám slovenskú výbavu Ambition.

inak, predajca to tiež nevedel násť, pretože bol zvyknutý na autá s výbavou Style, kde je to v hlavnom menu, nakoniec som si to tam našiel sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 30. 4. 2017 at 6:32 PM, tomas005 said:

...problém se vzdáleným přístupem zákaznická podpora vyřešila nakonec na straně backendu (tj. bez fyzického zásahu na mém Kodiaqu) cca 10 dní po nahlášení a teď vše funguje dobře....

 

Ahoj, akým spôsobom si problém nahlásil na zákaznícku podporu?  Údaje sa mi v app a na webapp prestali akualizovať pred viac než týždňom, a vo widgete pre posledú parkovaciu pozíciu mám teraz chybový text REST.CONNECTION-03ede9b8-bb5d-4d44-a442-fb2366c8d719.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎25‎. ‎5‎. ‎2017 na 0:08, jindrous napsal:
V autě Kodiaq je zabudovaná SIM na Škoda Connect nebo není ?
Všude na netu se píše že Kodiaq je online připojen. a po mě to chce SIM kartu.
 

Auto ma zabudovanou kartu, poskytovatel Vodafone, zadne pripojovani telefonu pro Skoda Connect, odeslani cile do navigace atd není vůbec potřeba. Pro vytvoreni WiFi v aute bud pouzijes CarStick do USB a do nej vlozis svou SIM, jakou chces, pripadne, pokud mas slot pro SIM primo v aute, vlozis SIM s datovyma sluzbama tam. Ale pro SkodaConnect - nepotrebujes zadne sdileni netu na telefonu. Ja autu nic nesdilim, vse potrebne mi funguje s pevne zabudovanou SIM z fabriky.

Ale to je zkušenost s moji výbavou...

J.

Editováno: , autor: jakoubek_
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, _sobi_ napsal:

 

Ahoj, akým spôsobom si problém nahlásil na zákaznícku podporu?  Údaje sa mi v app a na webapp prestali akualizovať pred viac než týždňom, a vo widgete pre posledú parkovaciu pozíciu mám teraz chybový text REST.CONNECTION-03ede9b8-bb5d-4d44-a442-fb2366c8d719.

volal jsem na zákaznickou podporu Škoda Connect: 800 160 606 nebo email support@skoda-info.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych byl hlavně opatrnej s termínem "zabudovaná SIM". Žádná zabudovaná simka v autě není. Komunikaci zajišťuje OCU2 jednotka, která se do jisté míry chová jako simka, ale rozhodně simkou není. 

 

A přes OCU2 jednotku rozhodně žádný cíle nikam nenahraješ, funguje to přesně naopak. Informace z auta pošleš do appky nebo na servis. Nahrávání cílů do auta je záležitost Infotainmentu online, jak píše @Habi001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fyzicka SIM v aute není, proto rikam "zabudovana sim" :) ale nikdy jsem ji nevidel, ani nehledal a ani hledat nebudu :) Ja jen vim, ze telefony mají zakazano sdilet sva data s autem a ze do auta cile z aplikace dorazily, ale zkousel jsem to jen 2x, jen jako zajimavost, neprijde mi to jako něco, co bych potreboval k zivotu. Mozne je, ze se tam cile dostaly přes domaci WiFi, kterou auto ma dostupnou na zahrade a kterou doma vidi. Takze se omlouvam za dezinformaci.

J.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někteří v tom mají zmatek, tak ještě ještě jednou

 

Služba Infotainment Online - je potřeba poskytnout vozu data (datová sim pro Columbuse, hotspot z mobilního telefonu)

- informace o dopravě, zprávy, předpověď počasí,  Google Earth (Columbus), aktualizace map online, import trasy

http://www.skoda-auto.cz/chci-vuz-skoda/skoda-connect/infotainment-online/

 

Služba Care Connect - službu aktivuje prodejce (standardem u Superb a Kodiaq, za příplatek pro Fabia, Rapid, Octavia)

- není potřeba poskytovat svá data

- proaktivní servis, vzdálený přístup k vozu

http://www.skoda-auto.cz/chci-vuz-skoda/skoda-connect/care-connect/

 

Služba Tísňové volání - službu aktivuje prodejce (standardem u Superb a Kodiaq, za příplatek pro Fabia, Rapid, Octavia)

- není potřeba žádná SIM karta

http://www.skoda-auto.cz/chci-vuz-skoda/skoda-connect/tisnove-volani/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 2. 6. 2017 na 14:19, tomas005 napsal:

na nemožnost ovládání nezávislého topení ze Škoda Connect u aut nakoupených před 22kt mne u prodejce upozorňovali už v lednu. Ani dodatečně to nepůjde bohužel upravit.


Nooo, tak to bude pro Ales_BX tvrdaaa raaana :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Habi001 napsal:

infolinka má bohužel špatné informace

Infolinka dostala správné informace, nicméně evidentně s nimi špatně nakládá... A není to poprvé, bohužel.

 

EDIT: A oficiálně to dodatečně nepůjde aktivovat. Jestli to půjde neoficiálně je otázka jiná

Editováno: , autor: Kane13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...