Přejít na obsah

Aplikacia VAG DPF + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

Kedze sa mnozia dotazy ohladom kontroly zanesenia DPF, v kratkosti predstavim Android aplikaciu, ktora to pri kompatibilnych motoroch dokaze velmi jednoducho nacitat.

 

Hlavnym parametrom, ktory nas zaujima je "Soot mass - mnozstvo sadzi", no aplikacia dokaze okrem ineho nacitat aj cas a vzdialenost od poslednej regeneracie a teploty na vstupe a vystupe z filtra

 

 

590025b2c98fe_VAGDPF.thumb.png.174eb08dfe41739022a1c829aa703370.png

 

Aplikacia existuje v dvoch verziach, platenej a ochudobnenej bezplatnej.

 

Uzivatel @Radas1 sa jej podrobnejsie venoval TU.

 

Rovnako ako pri ostatnych aplikaciach vyzadujucich pristup ku specifickym protokolom, aj tu autor odporuca spravny vyber OBD Bluetooth adaptera.

 

Citacia z Google play:

"About ELM327 adapters:
Currently on the market you can find a huge list of low cost clone ELM327 adapters using a cloned simplified version of the ELM327 chip; using these adapters with this app may introduce readings errors and also car connection problems or app freezing.
For an optimal use I suggest a good quality adapter like an OBDLink LX, but the app also works with cheap adapters provided decent quality."

 

Tento isty vyvojar tiez vydal aplikaciu "ELM327 Identifier", ktoru uz niektori poznaju z temy nakupu adaptera.

 

POZOR, TREBA POUZIT SPRAVNU VERZIU ADAPTERA, NA TRHU SU AJ ZLE KUSY (POTVRDENE SKUSENOSTAMI UZIVATELOV), VIAC INFO NAJDETE V SAMOSTATNEJ TEME, PROSIM CTENYCH UZIVATELOV FORA ABY SVOJE OTAZKY A SKUSENOSTI OHLADOM NAKUPU SMEROVALI DO NEJ.

 

Edit 3.9.2018: posledna odomknuta verzia 2.26.9 je tu

Editováno: , autor: sk0d@
  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak mám nastavit app aby mě našla adapter. Dělal jsem to podle návodu v odkazu. Kód motorizace vyberu, ale když dám BT připojení nabídne mě to jen BT HF, ale nikoliv OBDII. To samé mě to dělá ELM327 Identifier. Ale přitom Carista normálně funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím 

koupil jsem jednotku pro OBD II s Bluetooth (ekvivalent ELM 327) u sunnysoft.cz SUNNY SOFT ELM 327

Funguje to velmi dobře, spojení je rychlé. Načetlo to pres TORQUE LITE chyby, které se objevovaly v minulosti - prasklé žárovky. Aktuálně mi ale svítí na palubce chyba aibagu a tu to nenačetlo. Další aplikace jsem zatím nezkoušel. Budu kupovat TORQUE full verzi.

DPF filter, kvůli kterému jsem to kupoval jsem načítal přes VAG DPF free app. Super rychlé načtení, hodnoty ok. Funguje i na tátově Golfu plus. Uvažuju i o zakoupení placené appky.

 

Nevíte někdo proč to nenačetlo ten aibag??

 

 

Editováno: , autor: Kotlick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...