Přejít na obsah

Vymazání servisního intervalu


Jety

Doporučené příspěvky

Já mám jiné auto a tam to v manuálu je. Tady na bývá dotaz dost často a většinou to skončí u toho "podívej se do manuálu". Ale u Fábie III to fakt není, i když ten postup - držet tlačítko a zapnout klíček je mně povědomý. Snad se tě ozve i někdo s F III. Nebo hledej ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 rok později...

A ví někdo, jak to vymazat u základní verze FIII, kde je jen display, který ukazuje čas a ujeté kilometry. Olej si vyměním sám, ale jak vymažu a nastavím interval? Žádná páčka ani tlačítka na páčkách nebo na volantu FIII Active z roku 2015 nemá, jen jedno tlačítko SET pod displejem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ano jde to, ale musíš tlačítko SET tisknout tak dlouho, až se Ti na displeji objeví nápis VYMAZAT PROHLIDKU a pak tlačítko SET uvolníš a znovu ho stiskneš a na displeji se Ti objeví nápis SERVIS VYMAZÁN.  Vše podrobně popsáno viz. dílenské příručky v souboru Fabia III- údržba -přesné pokyny, strana 150.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nulování ukazatele „Servis výměny oleje“
– Stisknout a držet tlačítko -1-  0.0/SET .
– Zapnout zapalování.
– Držet tlačítko -1- 0.0/SET , dokud se na displeji panelu přístrojů nezobrazí následujicí hlášení:
VYMAZAT VYM_OLEJE
– Uvolnit a znovu stisknout a tlačítko -1- 0.0/SET .
Na displeji panelu přístrojů se zobrazí následujicí hlášení:
SERVIS VYMAZÁN
Ukazatel „Servis výměny oleje“ je vynulován.


Nulování ukazatele „Prohlídka“
Poznámka
♦ Hlášení „VYMAZAT VYM_OLEJE“ a „VYMAZAT
PROHLÍDKU“ následují bezprostředně po sobě.
♦ Pro vynulování je třeba vybrat správný ukazatel.
♦ Je-li třeba pro vybrání správného ukazatele postup znovu opakovat, je nutné po vypnutí zapalování počkat cca 60 s, než zhasnou údaje zobrazené na displeji -2-. Pak znovu stisknout tlačítko 0.0/SET .
♦ V případě, když se po zapnutí zapalování na displeji -2- panelu
přístrojů se rozsvítí nápis -Čas-, je nutné držet tlačítko -1- 0.0/SET ještě cca 2s, dokud se na displeji panelu přístrojů nezobrazí hlášení „VYMAZAT VYM_OLEJE“. Popřípadě vypnout zapalování a celý postup opakovat.
– Stisknout a držet tlačítko -1- 0.0/SET .

– Zapnout zapalování.
– Držet tlačítko -1- 0.0/SET , dokud se na displeji panelu přístrojů nezobrazí následujicí hlášení:
VYMAZAT PROHLÍDKU
– Uvolnit a znovu stisknout a tlačítko -1- 0.0/SET .
Na displeji panelu přístrojů se zobrazí následujicí hlášení:
SERVIS VYMAZÁN
Ukazatel „Prohlídka“ je vynulován.

Editováno: , autor: pavel11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde tam právě není zmíněno, že mezi výměnou oleje a prohlídkou se musí pohybovat tlačítky nahoru a dolů na levé páčce tempomatu/speedlimiteru což mě zmátlo. 

Jinak si takhle můžete zapínat a vypínat zapalováni jak dlouho chcete, vždy se jako první objeví vymazat výměnu oleje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po sobě znamená že vymažeš olej a pak se objeví servis? 

Já jsem chtěl vymazat pouze servisní prohlídku bez oleje. Mě se totiž nic po vymazat vym_oleje samo neobjevilo, postupoval jsem jako píše výše Jety, na leve páčce šipku dolů přepnout na vymazat prohlídku. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MilanHos, tak teď, čili 1.7.2019 v 11.00 hod jsem to zkoušel a nevím kde Ti to nemůže fungovat? Normálně jsem odemknul dálkáčem auto, nasednul a zmáčkl to jediné tlačítko SET, co se nachází pod sdruženým displejem rychloměru a otáčkoměru, neustále to tlačítko držel a pak jsem zapnul klíčkem zapalování a okamžitě mě naskočila na displeji hláška VYMAZAT VYM_OLEJE  a když jsem to tlačítko pořád držel tak mi za cca 1-2 sekundy naskočilo hlášení VYMAZAT PROHLÍDKU. No a v tom momentu to tlačítko pustíš a znovu stiskneš. V tom momentě by Ti mělo naskočit hlášení SERVIS VYMAZÁN  a budeš to mít hotové. Podle toho co chceš vymazat, tak pouštíš a znovu tiskneš tlačítko SET, dle stávajícího zobrazeného nápisu. Ty nápisy oleje a servisní prohlídky se měnily dost rychle, takže si to musíš ohlídat! Já jsem samozřejmě nic znovu netisknul a nic si nemazal, když to nepotřebuji, ale k tomu hlášení VYMAZAT PROHLÍDKU, kterou Ty potřebuješ  jsem se v pohodě dostal jak jsem popsal výše. Nikde jinde žádnou jinou páčku ani tlačítko netiskneš a nemačkáš. Možná může existovat i jiný manuální systém potřebného vymazání  serv. intervalů (což by mě nepřekvapovalo, sám jsem kdysi na něco jiného taky přišel), ale tento mnou popsaný funguje. Dříve u Fabie II bylo popsaných více způsobů před FL a po FL, jednokanálové, dvoukanálové atd., atd.., ale tady  u F III je to snad jasné a jednoznačné.?

Editováno: , autor: DušanV
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Potřeboval jsem vymazat hlášku u Style a nešlo mi to.

V manuálu popis nemám, poze info o vyhradním mazání v servisu.

Chybu jsem dělal v tom, že tlačítko SET jsem chvilku držel a až pak drbnul startovací tlačítko, je potřeba to startovací tlačitko mačkat bez větší prodlevy.

Třeba to někomu pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...