Přejít na obsah

El. ovládání oken - závady, nefunkčnost


foromen

Doporučené příspěvky

Tak další téma do placu.

Objevil se mi problém s ovládáním předních oken. Střídavě nefungoval plynulý pohyb nahoru nebo dolu, a to u obou předních dveří. Na chvilku to vyřešila výměna ovládacích vypínačů v obou dveřích. Dveře spolujezdce fungujou, ale u řidiče po stažení okna do spodní pozice již nefunguje plynulé zavření ani otevření, jde pouze krokování. V servisu po prohlídce objednali celý motorek stahování okna. Tak jsem zvědavej, jestli to pak bude fungovat. Podle mě asi jo. aspoň doufám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám problém v tom, že v zadních levých dveřích když spouštím nebo vytahuji okno, tak tam evidentně něco klade odpor a proto se při vytahování spustí bezpoečnostní pojistka proti přiskřípnutí hlavy. Ten odpor je asi velký, protože okno se zastaví a sjede zase o kus zpět. Ten odpor je poznat i když jede okno dolů, protože motorek více zabírá. Příští týden jim to zajedu ukázat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak závada ovládání oken odstraněna, vyměnili motorek u řidiče a začali makat obě okna. Prý je to tím, že řídící jednotka je u řidiče. Takže jednu závadu jsem vyřešil, ale objevila se další. Nefunguje ovládání zrcátek. Jdou sklopit pouze dolu a nahoru, jinak se nehnou. Zajímavost je že obě. Tak v sevisu objednali ovládání a budou měnit. Doufám, že to je poslední dětská nemoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
Mám stejný problém s pravým předním oknem. Prostě funguje a najednou ne. Udělám klíčkem ve dveřích základní nastavení a funguje to a pak najednou nic.

Tak mě to okno dělá znova. V sevisu objednali novej motorek, a než dorazil, okno začalo fungovat a funguje dál. Tak mám fóra na příště. Nevím, proč to okno tak blbne.

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Ne, neuzavřou. Jedině otočeným klíčem v zámku

A nejde jako u OII podržet tlačítko na dálce? Mně tak chodí i otvírání oken na dálku..

nejde, uz se to tu resilo, dalka nefunguje, musis podrzet klic v zamku. Je to skoda, doufam, ze to casem pujde, stejne jako vypinani corner.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, neuzavřou. Jedině otočeným klíčem v zámku

A nejde jako u OII podržet tlačítko na dálce? Mně tak chodí i otvírání oken na dálku..

nejde, uz se to tu resilo, dalka nefunguje, musis podrzet klic v zamku. Je to skoda, doufam, ze to casem pujde, stejne jako vypinani corner.

Není to jenom záležitost nakódování?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, neuzavřou. Jedině otočeným klíčem v zámku

A nejde jako u OII podržet tlačítko na dálce? Mně tak chodí i otvírání oken na dálku..

nejde, uz se to tu resilo, dalka nefunguje, musis podrzet klic v zamku. Je to skoda, doufam, ze to casem pujde, stejne jako vypinani corner.

Není to jenom záležitost nakódování?

To nevim, pokud vis jak to nakodovat, tak to klidne muzem na mym roomsterovi zkusit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, neuzavřou. Jedině otočeným klíčem v zámku

A nejde jako u OII podržet tlačítko na dálce? Mně tak chodí i otvírání oken na dálku..

nejde, uz se to tu resilo, dalka nefunguje, musis podrzet klic v zamku. Je to skoda, doufam, ze to casem pujde, stejne jako vypinani corner.

Není to jenom záležitost nakódování?

To nevim, pokud vis jak to nakodovat, tak to klidne muzem na mym roomsterovi zkusit ;)

Já netvrdil, že to tak je. Já se na to ptal. ;) Protože mám pocit, že to nakódování této funkce nabízel někdo tady na fóru, myslím že na OI a FI.

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám objednaný alarm tady u nás u jedné firmy, a dle jejich sdělení to lze vyřešit pomocí modulu. Už mi to dělali i na předchozím autě. Po uzavření auta pomocí DO se otevřená okna automaticky zavřou.

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už snad ani nejde zdůvodnit šetřením..to spíš zas někoho v konstrukci něco chytrýho napadlo.. Kdyby to byla mechanická záležitost, tak řeknu: Dobře, ušetří se. Ale tohle je zjevně jen otázka programu v jednotkách. To je stejný, jako třeba OII nehoukne bez klíčku v zapalování..Jak už jinde zmiňoval Diamant, i mně se už párkrát stalo,že jsem v jiném autě houknutím upozornil auto před sebou,že na mně nacouvává..teď s OII to nehrozí..a od MR2007 už prý nejdou bez klíčku ani brzdovky..a to jsem je považoval za prvek bezpečnosti,který má fungovat vždy..třeba jako varovné blikače. No některé věci prostě postrádají jakoukoliv logiku

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...