Přejít na obsah

Jirik.DC

Doporučené příspěvky

Máte někdo zkušenosti s originálním alarmem nabízeným škodovkou? Pry by to měl být jablotron, který je ale servisní a prodejní síti jablotronu nedostupný, jen dealerům škodovky... A jak funguje, o něčem uvažuju, tak přemýšlím, co použít. Taky bych k alarmu dal ještě pager, ale zas nechci mít na klíčích 30 různých ovladačů..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ze by jablotron mel samostatny vyrobek urceny pouze pro skodovku je 100% nesmysl. to co jablotron vyrobi tak muze koupit kdokoliv. jedine urcite sprazeni je v certifikatu ze jablotron muze montovat autoalarmy do novych skodovackych aut, ktere treba jeste zakaznik od skoda salonu neprevzal. ale zde jde hlavne o to ze skoda auto dala souhlas s tim ze jablotron smi montovat do aut a zakaznik neprijde o zaruku.

v tom je jediny hacek. jina spojitost je ve vyvoji skoda vs. jablotron. kdy se jablotron v budoucnu bude snazit o autoalarmy napojitelne na sbernice koncernu VW.

k ovladani alarmu tez neni zapotrebi dalsi napr. jablotronniho ovladace. u alarmu jablotronu lze alarm dodatecne pridany do auta ovladat originalnim dalkovym ovladacem v klici. takze zadny dalsi privesek nebo ovladac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem si nevycucal nikde z prstu, tu informaci mám od člověka ze škodovky z vývoje :rtfm: tak nevím. Měl by to být právě jablotron, který je dodáván pouze do sítě Škoda a není k dispozici pro dealery Jablotron, jak jsem psal.

Vezmu to tedy z jiného konce, co je to tedy za alarm, který Škoda nabízí jako originál příslušenství do OII?

Jablotron Athos mi v jablotronu moc nedoporučili, navíc bych rád něco přes CAN BUS..a co bude kompatibilnějšího než originál, ne? Ptám se na zkušenosti s tím, co nabízí škoda.. :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim nemuzu ti rict zkusenosti ze skodovky, ale spis z jablotronu. jablotron momentalne nanabizi ani nema zatim ve vyvoji zadny alarm pripojitelny na sbernici.

v tuhle chvilku nevim z jakeho duvodu ti v jablotronu nenabizely athose. tezko rict, jen vim ze neni problem nechat do OII namontovat.

co vim tak nebylo zakaznika s OII ktery by si nechaval od jablotronu montovat jiny alarm nez athos. ono jablotron nenabizi vhodnejsi alarm do OII nez athose. i kdyz rikam ze nenabizi vhodnejsi, tim myslim ze jablotron rozhodne nema monentalne vhodnejsi alarm pro tyto auta.

jedine co muzu v tuhle chvilku rict ze jablotron momentalne nema k dispozici zadny alarm vhodnejsi nez athos. a pokud se neco chysta tak rozhodne nepocitejte ze se dostane z vyvoje do site skoda-auto driv nez cca za 1rok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to budu muset tomu známému vyčinit :) Jinak člověk, který se zabývá jablotronem, mi o Athosu říká, že je buď jako dobrý alarm, nebo jako dobrý pager, ale že se to navzájem tluče, když bych chtěl využít všechny funkce. Pořád pátrám, co je to za ten originál, co nabízí škodovka na svém webu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja čakám na nový athos, bude vraj mať GPS a BT modul takže navigacia skrz PDA alebo tel nebude problem a bude mať aj AUX vystup na ktory napojite rele modul a budu vam napr blikať smerovky pri spustenom poplachu (terajši athos to nema), budu sa dať zavreť okna a tak ďalej..

už nech tu je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2profor: soucasny athos ca1202 ma aux

jinak funkce alarmu je asi takova: bud je v aute a hlida kapotu,dvere,naklon,imo,klicek a na kazdou aktivaci posle sms az na 4tel. cisla s presnym textem o co se jedna. takze majitel auta presne vi co poplach vyvolalo. ostatni funkce jako napr. odposlech kabiny, ovladani imo pres sms, nebo odemceni/zamceni auta na dalku

a funkce pageru: na vystup sireny napr. origo alarmu se napoji jeden vstup athose a na tento podnet prijde jedina sms napr. "poplach auto". takze majitel auta sice ma informaci o poplachu v aute ale uz netusi jestli se nekdo pokousi auto nalozit na valnik, nebo vykrast pres okna a nebo jen ptreba kufr.

takze asi toto je jednoduchy vycet toho co athos umi. pak nerozumim vete "že je buď jako dobrý alarm, nebo jako dobrý pager, ale že se to navzájem tluče, když bych chtěl využít všechny funkce"

pak asi dotycny nema paru a logicke souvislosti o ahtosu. pac athos je vlastne "pagerem" porad, i kdyz v aute pracuje jako jediny alarm. a veskere funkce muzes vyuzit jak v rezimu alarmu tak i v rezimu pageru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GT Alarm jsem zatím jen tak trošku sondoval na netu..chtěl bych něco CAN, protože ta představa, že se mi tam bude někdo hrabat v drátech..brrrrrrr... O mětě jsem taky slyšel, jen mi ani u nás v servisu nejsou schopný říct, co je ten originál zač a co umí.. Jen bych nechtěl další ovladače..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já vím..zatím jsem to na netu jen tak prohlížel, jaké jsou možnosti.. ještě než jsem se přihlásil sem..proto se ptám na zkušenosti. Rozhodně jen CAN, využívá GT originál ovladače? A šel by jen jako alarm, aniž by se "navážel" a zdvojoval orig. imobilizér auta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,GT chodí s origo ovladači

Tak to je budu muset prostudovat detailně.. Já jsem na favoritu měl Accent..jablotron a ten mi přišel hodně dobrý..navíc je i dost rozšířený, to o lecčems taky vypovídá. jak jsem psal výše, známý se tím zabývá, Athose nijak nehanil, ale prostě z něj nějak unešený nebyl.. Začátkem roku bych to chtěl rozebrat a udělat najednou alarm a HF BT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alarmy ako originálne príslošestvo zvykli u škodovky byť vždy Meta.

U O2 ale veru neviem - pokiaľ dobre viem, Meta zatiaľ nemá žiaden alarm podporujúci CAN, aspoň nie vo voľnom predaji...

Tak som sa povrtal v dostupných podkladoch a tu je rozuzlenie:

* BKA609001 je Meta HPV6/WFS

* BKA609002 je Meta HPB6/WFS

Podľa Škoda webu teda oba podporujú CAN, rozdiel medzi nimi by mal byť len ten, že typ 001 má pre alarm extra ovládač s 2 tlačítkami, kdežto 002 používa na ovládanie alarmu štandardný diaľkový ovládač k auta (a dá sa použiť len ak auto už má diaľkový centrál)...

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alarmy ako originálne príslošestvo zvykli u škodovky byť vždy Meta.

U O2 ale veru neviem - pokiaľ dobre viem, Meta zatiaľ nemá žiaden alarm podporujúci CAN, aspoň nie vo voľnom predaji...

Tak som sa povrtal v dostupných podkladoch a tu je rozuzlenie:

* BKA609001 je Meta HPV6/WFS

* BKA609002 je Meta HPB6/WFS

Podľa Škoda webu teda oba podporujú CAN, rozdiel medzi nimi by mal byť len ten, že typ 001 má pre alarm extra ovládač s 2 tlačítkami, kdežto 002 používa na ovládanie alarmu štandardný diaľkový ovládač k auta (a dá sa použiť len ak auto už má diaľkový centrál)...

Tak to jsi dobrý, díky moc za info.. nějaký alarm tam chci dát.. pro klid duše.. Ta meta je jaká? Sice to bude jak pásová výroba, když to do auta dám, ale v případě třeba Jablotronu je to to samý..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně když to bude někdo chtít ukrást, půjde do toho jak podle návodu..ale pár šibalů :ph34r: to odradí.. Asi to dopadne na origo škoda..tedy meta. jen ještě zjistím, kde se vzala u známého ta info, že by to měly být jablotrony..dělá ve škodovce ve vývoji a prý mu to řekli elektrikáři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som to zhrnul asi takto. Ak alarm, tak jedine dodatočný, nie originál, ktorý pozná každý. Ak alarm, tak jedine s pagerom. A tu sú v podstate 2 možnosti. Ak to má bať bežný pager, tak sa ďalšiemu prívesku vyhnúť nedá (asi ťažko donútite kľúč od auta, aby vibroval a pípal). Alebo potom zvoliť GSM pager a stačí mať pri sebe mobil.

Handsfree má otvor v stropnom svietidle, ultrazvuk je v mriežkach za držiakom na okuliare. Takže môžeš mať obe veci súčastne. A nie je problém pod tú mriežku domontovať zltrazvuk aj od neoriginálneho alarmu, takže rovnako nie je nič vidno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u pageru to beru, jde mi jen o druhý ovladač.. Jinak že originál většinou všichni znají..to je spíš otázka nálepek na oknech, když tam nechám dát něco jiného, bude to taky jak podle příručky, jedno auto jak druhé, a tohle už bych asi nezapojoval sám jako na Fanouši, kde jsem dával Accenta a funguje bezvadně dodnes..

I přes to, dá se i k tomu origo sehnat nějaké bližší info? Zapátrám ještě po ostatních výrobcích..určitě bych to ale viděl na zapojení přes CAN BUS.

Na ty mřížky se podívám, to moc dík za info. Jinak právě bych to dělal naráz s HF, když se to bude rozebírat, tak jen jednou..

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...