Přejít na obsah

rozvody


Doubek

Doporučené příspěvky

že by to nešlo... jsem si řikal že se otom nějak nemluví. Ale to už je jedno mám to zasebou to je hlavní. A jak jsou natom ty řemeny BOSCH? Má někdo zkušenost? Ty mi doporučil kamoš co mi to dělal mají byt nějake zesílene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dneska ptát ( jen tak pro zajímavost, protože to mam už hotový :p ) ve třech origo škoda servisech na cenu, a nevěřil jsem vlastním uším. V jednom 5000-7000 Kč (+2100 pumpa), další 7500-8500 Kč (+2000 pumpa), a to nejlepší na závěr: Materiál 10400 bez DPH, práce 2000 bez DPH a zamozřejmě pumpa 2450 opět bez DPH. Nechápu, jak můžou bejt u autorizovanejch servisů takový rozdíly. A to jsou od sebe cca 20 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

v kolika km se maji delat rozvody u Octavie SLX 1.6 74kw r.v. 99 a co vsechno doporucujete teda v ramci toho vymenit? (najeto presne 100.000, posledni serviska v autor. servise 90-ti tisicich a rozvody nemenili)

Diky moc

Editováno: , autor: mmerlin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nee, ted vazne - delam do lozisek - a prodavame i loziska apod. francouzsky znacky SNR - delaji i veci na auta - kolovy loz., rozvody-kladky,remenice i na nase Octavie, klimatizace - na ty mam loziska NSK Japan - pokud mate zajem, piste na mail - rok vyroby, typ motoru - AUM,AGU a obsah a samozrejme,co potrebujete, posilame na dobirku po cele CR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měnil na AHF všechny kladky a řemen a v origo škoda servisu (Auto Kápl, Písek) za 6000 Kč.

OOOO dekuji rad si do PISKU zajedu v Praglu chcou zmrdi 14000kc a to same v OSTRAVE ale o 1000 min!!!DEKUJI za info!!!!!!!!!!!!!!! -_-:worthy takze service jarov a heller :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na faktuře těch kladek 5. Je to možný? Dve jsou kolem 400Kč, jedna za 800Kč pak jedna za 1000 a poslední za 1600Kč vše bez DPH. Není jich nějak moc? Jedna z toho je prý nějakej tlumič vibraci bo co. Už jsem dal za matroš 6800Kč s DPH a ještě mě čeká platit práci:( Nějaky drahy:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

v kolika km se maji delat rozvody u Octavie SLX 1.6 74kw r.v. 99 a co vsechno doporucujete teda v ramci toho vymenit? (najeto presne 100.000, posledni serviska v autor. servise 90-ti tisicich a rozvody nemenili)

Diky moc

tak já nevím, jak u stokoňovky.....ale já mám 1,8 20V,v servisce 180 000 km resurs na výměnu..ale kámoš, co dělá prpjektanta ve škodě, se málem složil..prý nemám váhat, a udělat to při 90 000km ..no, prošvihl jsem to, ale 100 000km vydržely..pumpa v háji, a kladky taky pěkně vyhrkaný..vyměněno všechno za 10 000 kč, ale mám na delší dobu klid. servisce vůbec nevěř, myslím, že na tom budeš stejně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

v kolika km se maji delat rozvody u Octavie SLX 1.6 74kw r.v. 99 a co vsechno doporucujete teda v ramci toho vymenit? (najeto presne 100.000, posledni serviska v autor. servise 90-ti tisicich a rozvody nemenili)

Diky moc

tak já nevím, jak u stokoňovky.....ale já mám 1,8 20V,v servisce 180 000 km resurs na výměnu..ale kámoš, co dělá prpjektanta ve škodě, se málem složil..prý nemám váhat, a udělat to při 90 000km ..no, prošvihl jsem to, ale 100 000km vydržely..pumpa v háji, a kladky taky pěkně vyhrkaný..vyměněno všechno za 10 000 kč, ale mám na delší dobu klid. servisce vůbec nevěř, myslím, že na tom budeš stejně...

omlouvám se 80 000 km :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mna vymena po 130.000 km. Este boli origo. Dal som SKT a Gates. Cena za material 2.900,- Sk + robota 2000,-Sk. Motor 1,6/74kw. Povodny remen mal este 20mm. :D

:D A neni nahodou 22mm limit pro remen?Ja mam 22.1mm a uz premyslim nad vymenou...

hele to bych to měl taky změřit, mám na tacho 85t, tak jsem zvědavej, kolik bude mít :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

v kolika km se maji delat rozvody u Octavie SLX 1.6 74kw r.v. 99 a co vsechno doporucujete teda v ramci toho vymenit? (najeto presne 100.000, posledni serviska v autor. servise 90-ti tisicich a rozvody nemenili)

Diky moc

Mám taky 1,6 74kw naj 130000km,Včera jsem to dělal-rozv.řemen Gates,kladka INA, vodní pumpa,řemen drážk. Conti..., ložisko do napínáku SKF-cena materiálu 4000,-

Vodní pumpa byla na hadry-totál. U napínáku polyřemenu se ofic. nedá vyměnit ložisko a prodává se jedině komplet za cca. 1500,- a tak za pomocí jemného násilí vyměněno ložisko za 100,-.

Jinak nevěř tomu, že auto se serviskou je v poho.- já to koupil se serviskou(nepřepisovanou) plně orazítkovanou, ale řekl bych že při servisch měnili jen olej a na zbytek se ani nemrkli.Když si o to sám neřekneš....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nechal dělat rozvody v 92 tis. a stálo mě to 5.900,- měnil řemeny a kladky, vodní pumpu ale ne, říkal, že je OK tak by mne zajímalo jak dlouho může taková pumpa vydržet protože i ve Škodovce mi řekli, že se mění pouze kladky a řemen. Další věc mluví se tu o nějakém tlumiči vibrací, za jedno nedokážu si vysvětlit jak v motoru funguje, kde vůbec je a jestli je nutné ho měnit. :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak píšu-já mám 130000km a pumpa byla 5minut po dvanácté ;) totálně hotová, divím se že ještě šla. myslím, žeby se měla měnit při druhé výměně rozvodů.

Tlumič vibrací? nevím přesně jestli tím je myšleno to co si myslím já, ale kladka rozvoďáku má v sobě"tlumič vibrací"- je pružná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlumič vybrací je tam ještě zvlášt a ideálně by se měl při rozvodech taky měnit. Ja jsem za něho dal kolem 2tis Kč. Ono na rozvodech jde ušetřit. Vyměníš jen ty nezbytnosti a je to (často v aut.servise). Ale pro klidný spaní je asi lepší vyměnit všechny kladky i tlumič vybrací, pumpu atd. Ja jsem vyměnil aji mikrořemen a za matroš jsem dal cca 7tis.

Editováno: , autor: Shotek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kladky se mění ale každou druhou výměnu,ne? První výměna je jen řemen, jestli se nepetu? Jsem posledně měnil komplet vše a předpokládám, že další výměna bude jen řemen. Nebo mám špatné info?

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tady tak čtu tak všude je to asi levnější než v Přerovském autocentru škoda, kde jsem nechal měnit rozvody na své staré octavii Tdi abych zachoval pravidelný servisní intervaly se zápisem do knížky a stálo mě to 16500,- kompletní velká prohlídka s rozvodama...... tak vidím že to je fakt dost... :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tady tak čtu tak všude je to asi levnější než v Přerovském autocentru škoda, kde jsem nechal měnit rozvody na své staré octavii Tdi abych zachoval pravidelný servisní intervaly se zápisem do knížky a stálo mě to 16500,- kompletní velká prohlídka s rozvodama...... tak vidím že to je fakt dost... :o

vidíš, když jsem se ptal u Plocka v Pardubicích, tak 15.700,-. Udělal jsem to u kámoše za 7.800,- komplet, a to jsem měnil vše co se měnit má, včetně šroubů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlumič vybrací je tam ještě zvlášt a ideálně by se měl při rozvodech taky měnit. Ja jsem za něho dal kolem 2tis Kč. Ono na rozvodech jde ušetřit. Vyměníš jen ty nezbytnosti a je to (často v aut.servise). Ale pro klidný spaní je asi lepší vyměnit všechny kladky i tlumič vybrací, pumpu atd. Ja jsem vyměnil aji mikrořemen a za matroš jsem dal cca 7tis.

:huh: tak kde je ten tlumič??

Mám samozř. jiný motor ale kde je??? U mého 1,6 74kW je jen vačkové kolo, vod. pumpa, kolo na klice, a poloaut. nap. kladka- to jsem myslel že je ono. Nebo ho mám někde schovaný? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...