Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

Tak já bych byl opatrný se slovy legální. Legální homologované žárovky Osram možná jsou, ale....... Na poslední STK jsem dostal jasné a stručné varování k žárovkám ve směrovkách Diadem Osram. Celkem bez zájmu přešel technik mou argumentaci o legálním homologovaném zboží renemovaného výrobce, které bliká jak má oranžově. Prostě mi stručně odpověděl, ať tam s tím příště nejezdím. Mám jen dvě možnosti, jet na jinou STK, nebo je alespoň dočasně vyndat. Uvaha o nějakém, nedejbože právním sporu, nepřipadá kvůli žárovce v úvahu, to je velmi neekonomické.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dick: Ako čítam už dlhšiu dobu tu na fóre tak české STK buď chcú zarobiť na každej blbosti alebo skutočne je to oveľa prísnejšie ako u nás na Slovensku. Ja som sa dva roky dozadu pýtal technika na STK ohľadom dorábaných xenonov a povedal mi, že on s tým nemá problém ak sú tie svetlá správne nastavené a majú šošovku a nie parabolu. Následne som sa vtedy odhodlal kúpiť HID sadu  a nelutujem to. 

Na STK ale aj tak dávam žiarovky je to robota na 20min max.   

 

Neviete ako to je na fabii po FL s  natáčicími svetlometmi a HID sadou ?? Zatiaľ mám také info od autoelektrikára, že to odkaľuje riadiacu jednotku natáčania. Otázka je prečo ?

A pri fabii pred FL s natáčacími svetlometmi zasa, že to odpaľuje riadiacu jednotku stieračov, čiže asi komfotku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám problém, že mi občas nesvítí prava parkovačka. Lépe řečeno, nenaskočí. Pak obejdu auto a klepnu do světla a parkovačka se rozsvítí. Nechápu proč.

Už jsem zkoušel žárovku i vyměnit, ale stále stejný problém. Jestli kabeláž? Ale jak to zjistit? Nebo zda máte nějaké rady, budu rád. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 11. 2016 at 22:50, marfan napsal:

 Neviete ako to je na fabii po FL s  natáčicími svetlometmi a HID sadou ?? Zatiaľ mám také info od autoelektrikára, že to odkaľuje riadiacu jednotku natáčania. Otázka je prečo ?

A pri fabii pred FL s natáčacími svetlometmi zasa, že to odpaľuje riadiacu jednotku stieračov, čiže asi komfotku.

 

Nedávej to do natáčecího světla. Zničíš si ho. Teď jsem to řešil s jedním klukem co tam měl HID sadu, to světlo to dlouho nevydrží hýbat těmi kabely. Origo je to tam tak vyřešené, že se to natáčí celé, ale u HID sady to tam tak nenapasuješ, protože tam prostě není v tom světle místo. On to tam narval a po měsíci se mu jedno světlo zaseklo vytočené a je to na výměnu světla..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Galvi: Proč se zaseklo? Můžeš to prosím rozvést? Podle toho, co píšeš o kabelech a o místu, to vypadá na mechanický problém, ale s HID obvykle odchází elektronika natáčení. Myslím, že v každém světle je elektronika ovládající servomotorek, se kterou komunikuje ŘJ AFS po LINu. Není spíš odpálená právě ta elektronika ve světle, která je napájená od žárovky? Tzn. v případě HID je na stejném drátu s ballastem, který do ní pere VF rušení nebo tak něco...

Docela rád bych to rozklíčoval. Jo a jde o face nebo předface?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl to facelift a mechanický problém na světle. Protože jak je tam klasická žárovka tak jsou kabely kolem patice a do světla, kde je dost prostoru pro jejich pohyb při natáčení. Jak tam dal HID, tak kabely už musel vyvést ven ze světla a to je kamen úrazu, protože motorek kromě samotné patice s žárovkou a čočkou musel hýbat i s kabely, které měly svou tuhost a motorek to dlouho nevydržel. Navíc u FII a Roomsteru se ty světla při každém nastartování štelují do základní polohy bez ohledu na to zda svítí nebo ne, takže ten motorek dělá spousty pohybu až se ve světle něco polámalo a zůstala čočka vytočená doleva. Bohužel je to na výměnu světla.

 

Navíc to vypadá i na mrtvou jednotku natáčení, ovšem zda to souvisí pravě s HID sadou nebo odešla samovolně nevím. Každopádně je jednotka úplně bez komunikace přes diagnostiku se k ni nedá vůbec připojit. Ale jak se dá nové světlo tak to zkusím znovu, možná je jen zaseknutá kvůli tomu, že nejde jedno světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa bude odpálená aj RJ od toho VF rušenia, ale to je potom pekne oničom ochránená tá RJ, keď sa to takto odpaluje. Riešenie by možno bolo keby sa to oddelilo na iné napájanie, ale zasa to by sa dosť skomplikovalo zapnutie svetiel.

Takže je jedno asi aj aká HID sada sa tam použije.

 

 

PREČO nevedeli dať ako príplatkovú výbavu tie blbé xenony ?? (aspoň LOW Xenony). 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše e1., protože by to bylo drahé, stejnak by si za to skoro nikdo nepřiplatil. Vemte si Fabii 1, kolik jich mělo seriově Xenony? Kromě RS, která je měla v základu, skoro nikdo.

 

A u F2 má většina aut klasické paraboly nebo základní čočky, ty natáčecí světla jsou hodně velká vyjímka, protože už byly také za příplatek a ne zrovna levné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako v ČR, ale u nás bol v roku 2012 v ponuke balík Elegance Plus, ktorý pridal do výbavy práve natáčacie svetlomety, Bluetootha ešte niečo. A paradoxne, zvolenie tejto položky ešte znížilo cenu auta. Ja som kupoval predvádzačku, ale bol som pri tom, keď kamoš objednával svoju Fabiu, tak som nechápal. Samozrejme len blázon by si to nepridal do výbavi pri takýchto podmienkach, tak podľa mňa preto je tých natáčacích svetlometov viac o verzii po FL. Asi toho objednali veľa na sklad a nikto to neobjednával, preto to začali ponúkať v akcii, podobne ako ku koncu výroby sa montovali nárazníky RS. Iné logické vysvetlenie nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zajímalo by mě, parkovačka stale blbne, jednou sviti podruhé ne.. přitom jsem konektor odpojil jak na hl.svetlometu,tak primo i parkovacce a znovu nacvakl a nic... No ale ted me zajima. Jak jste na tom se svetlama v tomto počasí? Ja mam jedno světlo cele zamlžené zevnitř. To asi neni normální ne?? Nebo? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie neni to normálne, nemáš ho niekde prasknuté ? Prípadne odlepené to plexisklo od základne, asi sa ti tam voda dostala a ako svietí žiarovka tak sa ta voda vyparuje a preto sa ti zahmlieva. Ja osobne pozorujem pri väčších dažďoch taký pol centimetrový pásik zahmlený spodný lem svetla ale len na jednom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, sakra, no praskle nikde neni :-/ No ted uz stejně je zima s tim neco delat. Budu muset pockat na jaro  nebo leto a pak ho vyndat a mrknout na to. Případne zkusit nejak objet silikonem ci neco. Alr divne. Nic jsem s nim nedelal a najednou se zacne mlžit :-/ Každopádně diky za odpověď. Aspon vim, ze to neni normalni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, mám teď krátce Rooma a řeším samozřejmě špatné svícení. Přebrousil jsem plexi, takže je čisté, žárovky jsem dal osram NBU. Ale stále to není ono. Jsou tam pevné projektory před FL.zjistil jsem že když mrknu no světel tak pravé je víc utlumené. Dá se to nějak rozumně rozebrat? Jestli není vyrezlá parabola za čočkou, či jak to tam vůbec je? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozobrať sa to nejak dá, ale moc si nepolepšíš. Ak ti NBU nestačia, tak nakoniec aj tak skončíš pri HID sade. Alebo ak chceš mať niečo extra a auto si plánuješ nechať dlhšie, tak môžeš si dať spraviť niečo v štýle retrofitu. Tým myslím, že oslovíš napr. svitlip.cz a necháš si vymeniť projektorovú časť za nejakú lepšiu. Ak to chceš mať naozaj super, tak tam rovno dáš namontovať bi-halogen, ale to už aj niečo stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tým rozobratím by ti mohol pomôcť Sekyji on už rozorebral s natačaním aj bez takéto svetlo. Ale mám pocit, že budeš musieť asi aj rezať. A ako ti E1 poradil, keď nestačia NBU tak jedine HID, ja ich mám a je to lepšie neni to síce ako plnohodnotný Xenon, ktorý je od výroby ale oproti žiarovkam je to oveľa lepšie a nemám problém v noci jazdiť. 

 

Ak by si sa rozohol pre HID tak teplotu svetla 3500k a kolečko na nastavovanie výšky svetiel na 2ku aby si neoslnoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak moc náročná by se zdála ta HID přestavbová sada? Cenově jsem to našel okolo 1000,- Je potřeba ještě něco dokupovat? Mám totiž už přestavěná světla z klasických H4 na čočky. (po nehodě) Ale výsledek je katastrofa. jinak teplota světla jsem našel 6000k a min. 4300k.

 

edit: Aha, no koukám, že je to neschválená přestavba. Nerad bych se s někým(policie) dohadoval o tom, kdo má pravdu a kdo ne. Takže touto cestou se asi nevydám a prubnu NBUčka...

Editováno: , autor: TraCker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano nieje to legálne, ALE teplota klasickej žiarovky je niekde okolo 3500k-3700k ja mám 4300k a z dialky síce vyzerajú biele ale z auta sú o niečo belšie ako NBU niž hrozné, cena ? Ja som zaplatil cca 40€ za takú lepšiu sadu, ktorú som objednal zo slovenska. Montoval som to presne ako klasickú žiarovku aj s tým original držiakom. 

 

Súhlasím s tebou, že je to katastrofa, nemám skúsenosť s H4 takže neviem o čo je to horšie alebo lepšie ako H7. Ale H7 vs HID je konečne s HID v pohode vidieť v noci. 

U nás na slovensku s tým policajti nejak nemajú problém, ešte som nepočul o niekom, že by dali pokutu za HID sadu v šošovkach. V prípade paraboli to je iné. 

 

Ak by si nechcel tak najlepšie kúpiť čo najlepšie žiarovky a to sú asi tie NBU konkretne neviem už už ich 2roky nemám v aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...